Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon megromlott a kapcsolato...

Nagyon megromlott a kapcsolatom anyukámmal, szerintetek mit tegyek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Eddig is voltak kisebb-nagyobb veszekedések , de ez most már mindennapos..főképp azért mert mindig a szememre hányja h mindig eljárkálok és hogy én még kicsi vagyok ehez, pedig szerintem nem 13 éves vagyok és neki a "mindig" az a péntek , szombat...én mindig felhozom neki erre, hogy (mivel elváltak a szüleim , de apukámhoz is szoktam menni) ha soha nem foglalkozik velem... a barátnőimnek az anyjuk tanul velük, minden nap tudják h miből ír a gyereke, mlgnézik kész van-e a leckéjük.enyém semmi.. de ha még ezek ellenére rosszul tanulnék ! de szerintem egyáltalán nem vagyok rossz tanuló, mindenből 4-es, 5-üös vagy és saját erőmből, mert ő ennek érdekében egy botot nem emel fel...most évvégén életemben előszőr úgy volt hogy 2 dologból hármas leszek, de az egyket már kijavítottam ,így megvan a 4-es, a másikat nemhiszem hogy tudom..amikor megkérem hogy segítsen, egyből rávágja hogy ő ehez nem ért.. nagyon el vagyok keseredve, mert látom milyen szülei vannak a barátnőimnek..és milyen nekem..hogy szinte nemis foglalkoznak velem, én saját erőmből egész héten tanulok, és akkor még sajnálja tőlem azt a 2 napot ...
2011. jún. 6. 18:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Megértelek,nekem is azt mondja,hogy nem ért ehhez. Nekem sem szokott segíteni,csak kikérdezni. 13/L
2011. jún. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
szerintem eltúlzod egy kicsit nem? gondold át és ne rögtön szidj le engem
2011. jún. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Először azt hittem, h te is hisztis tini vagy, de végigolvasva kicsit magamra (mármint anyukámra) ismertem. Én mondjuk nem járkáltam el otthonról, elég gáz helyen éltünk. Tudom, h rosszul esik, amit csinál, de hidd el, h hiába hánytorgatod fel neki. Én is megtettem, de nem volt elég, túl elfoglalt volt olvasással, tv-zéssel, kötéssel. Azt megértem, h a szabadidő neki is kijárt, de tényleg nem érdekelte semmi, amit mondani akartam, pedig nem jártam mindig a nyomában, elég önálló voltam. Aztán egyszer-kétszer azt mondta, h én sosem mondom el neki, h mi történik. Később mikor kolis voltam és középsulis egy évben sem jött el szülőire. Oké, kevés pénzünk volt, de annyit sem tett, h telefonon érdeklődött volna. Másodikban könyörögtam neki, h hívja fel ofőt, mert ő kérte meg 4-ben csak az avatómra jött, akkor beszéltek 2 percet az ofővel.

Csak magadon segíts. Tanulj amennyit lehet, ha el is mész otthonról, akkor kerüld a bajt. Az anyukádon változtatni nem fogsz tudni, mindenki magán tud.

2011. jún. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
kedves utolsó kommentelő pont így érzem énis magam.. csak olyan rossz... enyémet miért nem érdeklem? és utána meg jön h nem mondok el neki semmit.. meg biztos hogy fiúzok.. de minek mondjak bármit is ha úgysem érdekli?
2011. jún. 6. 19:01
 5/8 A kérdező kommentje:
2. válaszoló nem értem mit akarsz ezzel mondani
2011. jún. 6. 19:05
 6/8 anonim ***** válasza:

2. vagyok

úgy értem h 13 éves vagy potn abbana korban amikor változik a gondolkodás módja az embernek ,és nem lehet h sok más problémád is van és azért írtad mos tki ezt a kérdést?

vagy pont pár percel előbb csinálta ezt anyukád és nem birod? vagy pont leszidott??

hidd el szeret ő lehet nicns ideje vagy valami!

nekem anuym nagyon szigorú votl egyedül tanultam én is kitünő voltam egészen 10.ig nemfoglalkozott velem és ez komoly volt nem tudom ez számodra mennyi komoly mennyi a tétje de ha komoly akkor tedd azt amit én álj oda lé és mond el ezt neki amit itt leírtál megfogja érteni!!

de csak remélni tudom hogy ezt csak hirtelen dühödben gondolod így

2011. jún. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
de tényleg most vesztem össze vele.. de ez nagyon gyakori..és lehet hogy tényleg neked van igazad , köszönöm szépen , tényleg meg kéne bszélnem vele
2011. jún. 6. 19:17
 8/8 anonim ***** válasza:

Azt nem írtad, hogy hová mész pénteken meg szombaton. Mert nagyon nem mindegy, hogy mondjuk sétálni vagy moziba a barátnőkkel, vagy esetleg kocsmába, discoba. Na meg az sem mindegy, hogy mikorra érsz haza.

A tanulás meg... Valószínűleg anyukádat megviselte a válás, ezért ingerültebb. Eddig volt egy párja, most meg hirtelen egyedül van. Lehet a munkahelyén sincs minden rendben. Igazad van, segítenie kellett volna a tanulásban. Kérd meg egy barátnődet, aki jó abból a tárgyból, hogy segítsen ő. Az anyukáddal való kapcsolaton nem változtat, de hátha sikerül javítanod.

Visszatérve anyudhoz... Próbálj vele beszélni, nyugodt körülmények között. Kérdezd meg, hogy mi a baj, van-e esetleg valami gond a munkahelyén, egyéb téren, stb., ami miatt ingerült. Mondd meg neki, hogy szeretnél a kedvében járni, csak nem tudod, hogyan. Ez után mondd el, hogy mi az, ami téged bánt és amit szeretnél, hogy változzon. A lényeg: azt lássa, hogy nem azt akarod, hogy csak ő engedjen, hanem te is hajlandó vagy megtenni bizonyos dolgokat annak érdekében, hogy jobb legyen a kapcsolatotok.

2011. jún. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!