Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lenne a legjobb megoldás...

Mi lenne a legjobb megoldás ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Hosszú lesz..

Édesanyám egyedül nevelt minket mióta elváltak apámmal. Bár jó munkahelye van és nem igazán szenvedtünk hiányt semmiből, mégis nehéz volt, mert a meló sok stresszel járt, sokszor volt fáradt és ez sűrűn csattant rajtunk. Szóval azt mondanám, hogy elég korán fel kellett nőnöm és bizony sok sérülést okozott lelkileg ez az egész, mégis csak egymásra számíthattunk főleg.

Mióta tesóm is nagykorú lett, anya egyre inkább készül arra, hogy külföldre költözzön, talált kapcsolatokat is, tanulja a nyelvet stb és mivel én amúgy elég kilátástalannak érzem a helyzetem itthon, szerettem volna vele tartani ezért ő mindig úgy beszél erről hogy mi együtt fogunk kimenni.

Én amúgy kapcsolatban vagyok már jó ideje, de a párom sokáig hallani se akart arról, hogy esetleg mi ketten kezdjünk kint új életet, viszont nem rég kiment az ő édesanyja, aki csupa jót mesélt a tapasztalatairól, még így is h kb minimál bért kap és ismerősöknél lakik, sokkal jobban érzi magát és nagyon csábít minket is.

Azóta a párom is másképp áll a helyzethez és egyre inkább tervbe van neki is a költözés. Pláne így hogy segítség is lenne.

Nyilván semmi nincs még eldöntve, de azért szoktunk erről a lehetőségről beszélni.

Anya már jövőre menne, ha minden jól alakul, de ő másik országba készül, nem oda ahol párom édesanyja is él. Szóval felmerül a kérdés, hogy mit kéne tennem ebben a helyzetben? Nagyon szeretem a párom, vele képzelem el a jövőmet is, de anyát meg ismerem és tudom, ha azt mondanám neki, hogy mégse vele tartanék, akkor ő azt nettó árulásnak fogná fel, hogy én átvertem, hazudtam, hitegettem.. Nyilván kényelmes lenne neki is, ha ott lennék, mert ketten keresnénk és tudnék neki segíteni, nem lenne egyedül, ugyanakkor nagyon nehéz természet és nem vagyok benne biztos, hogy képes lennék vele hosszútávon együtt élni.

Az is hozzá tartozik a történhez, hogy ez sokáig nagyon bizonytalan volt, szóval jó volt erről beszélni meg tervezgetni, hogy új életet kezdünk és majd küldöm haza a pénzt a páromnak meg ingázok, de valahol azt éreztem hogy ebből úgyse lesz semmi. Aztán édesanyám talált kapcsolatokat és felgyorsultak az események.

Szóval nem tudom mit kéne tennem.. A párom egyértelműen velem képzeli el a külföldre menetelt, hogy majd együtt fogunk lakni kint is, sőt lehet hárman bérelnénk lakást az ő anyjával. Ami nyílván megint csak vitát szülne az én anyám szemszögéből, hogy miért nem vele vagyok és miért a párom anyjával. Én se lelkesednék persze, ha az "anyóssal" kéne közösködni, de ahogy írtam is még minden megbeszélés tárgyát képezi.

Szóval nagyon bizonytalan vagyok, maga a helyzet is bizonytalan és összetett, de minden tanácsot szívesen fogadok.


2022. júl. 27. 14:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Ha még gyereknek érzed magad, akkor az anyáddal mész. Ha felnőttnek, akkor a pároddal, de külön az ő anyjától. Szerintem ez ilyen egyszerű.
2022. júl. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen én is ezt érezném a legésszerűbb megoldásnak, csak már előre látom, hogy ez mekkora port fog kavarni.. Illetve az is benne van, hogy ha én nem tartok anyámmal, akkor lehet végül ő is lemond erről és azt meg sajnálnám, mert amúgy megérdemelné, hogy kicsit világot lásson és megtapaszalja milyen külföldön élni. Főleg, hogy nem lesz fiatalabb se.
2022. júl. 27. 14:29
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
Ertem, de anyukad eletéert, dönteseiert nem te vagy a felelős. Neked van párod, akivel a felnőtt eletedet kezditek, nem maradhatsz anyád mellett örökké. Szerintem ez a legjobb pillanat, hogy ezt meglépd. Viszont akkor minel előbb egyértelműen közölni kell vele a döntesedet.
2022. júl. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért az sem mindegy, hogy melyik országokról beszélünk, azaz, ki és hova készül és te itt vagy ott milyen munkát csinálnál.

Ha ezt elmondod, mindjárt könnyebb lenne válaszolni.

2022. júl. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%
Édesanyád megérdemelné, hogy világot lásson, evvel az erővel írhatnád azt is, édesanyád megérdemelné, hogy ne alapíts külön családot, hanem neki szenteld az életedet. Szóval mondani mindent lehet, csak nem biztos, hogy okos dolgot mond az ember.
2022. júl. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
67%
Itt mindkét anya igényt tart a gyerekére, nem fognak elfogadni titeket, de ettől még nem kell őket szolgálnotok.
2022. júl. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
67%
Anyád nem veszi komolyan a kapcsolatodat, ha magával vinne külföldre, s elszakítana a párodtól, erre sosem kérdeztél rá, hogy mégis hogy gondolja ő ezt?
2022. júl. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
67%
Anyukád annak idején elkezdte a saját életét apukáddal, téged ettől vajon miért kíván megfosztani, kisajátítva saját magának?
2022. júl. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Hát felnőtt vagy, lehet hogy már ugymond a saját életed kéne választani.
2022. júl. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk hány éves vagy? Mióta éltek együtt a pároddal? Sok minden függ a körülményektől. Válasszatok egy 3dik országot magatoknak a pároddal, majd onnan látogatjátok a szülőket.
2022. júl. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!