Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lenne a legjobb megoldás a...

Mi lenne a legjobb megoldás a kicsinek és persze az egész családnak az alábbi helyzetben?

Figyelt kérdés

Terhes vagyok,ami csak a legutolsó pillanatokban derült ki,talán nem is baj,túl gyáva vagyok egy abortuszhoz!

Van már egy kislányom,az édesapjával 3 éve külön vagyunk,de sok kérlelésre adtam neki még egy esélyt.Tudja,hogy terhes vagyok és így is vállal,azt mondja én vagyok neki a nagy ő,úgy ahogy vagyok,más gyerekével a szívem alatt is!

Az igazi apuka nem tudna,akarna nekünk közös életet teremteni,egyébre pedig nincs szükségünk,hogy néha-néha felbukkanjon és összezavarja mindannyiunkat!

Én azt szeretném,hogy az én nevemet viselje és tisztában legyen azzal,hogy aki neveli az nem a vérszerinti apja.

A "párom" azt szeretné,hogy apának szólítsa és ennek én is örülök.Ő felvállalná teljesen is,a nevére is venné,de annyi a jóakaró ember mostanában,hogy úgyis hamar kitudódna és nem akarom,hogy ezt akárhány évesen is mástól tudja meg!Illetve a nagyszülők se peszrtálnák szívesen más gyerekét,hiába szereti a fiúk sajátukként.

Szerintetek mennyire sérülne?

Hány évesen kellene elkezdeni magyarázni neki,hogy azt mondod,hogy apa,de neked nem ő az "igazi apa".

És nem jönne rá egykettőre,hogy megtalálja az igazi apját,ami szintén csak árt neki!

Én úgy érzem az a helyes és csak az kivitelezhető,ha őszintén nevelem,de mennyit ártok neki ezzel?

Van valakinek tapasztalata,vagy ötlete,véleménye?

Köszi előre is!


2009. ápr. 23. 13:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van, lényeges az őszinteség. Többet árt, ha később tudja meg valakitől.
2009. ápr. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
szerintem az a jo eletkor ha kerdez a gyerek..mit,miert ,hogyan...stb? ket eves volt a gyermekem mikor ott hagytam az apjat-megkerdezte miert?öszinten valaszoltam.van egy ferjem mar.a gyerek 2,5 eves volt..meg kerdezte ki ez az ember? öszinten valaszoltam.es a gyermek nagyon jol tudja azota is hogy van egy apja,es van a ferjem.az apjat:apänak,a ferjem beby nek nevezi.es mindenkit szeret...
2009. ápr. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
én egyedül nevelem a 13éves lányomat születése óta.szerintem ez gyerek függő,mert nem biztos,hogy fog kérdezősködni.ha mégis,akkor legyél vele őszinte,mert az igazság,úgyis kifog derűlni egy idő után.én mindig őszinte voltam a gyerekkel,de soha nem mondtam rosszat az apjáról,akit sosem látott.csak mostanában kérdezte,hogy ő tervezett baba volt-e,amire én őszintén válaszoltam,hogy nem,tehát tanácsom legyél őszinte ha kérdezz.
2009. ápr. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy elkezd kérdezősködni, úgy mond neki az igazságot. Így az lesz neki a "természetes". (bár a szitu elég szokatlan) Nem hiszem, hogy ezzel ártanál neki valaha is. Azzal, ha eltitkolnád előle az igazat, na azzal ártanál.
2009. ápr. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha őszintén neveled és a környezeteddel is őszinte vagy, akkor semennyire sem tudsz ezzel ártani neki. Gondold el, hogy hogy érezne, ha mástól tudná meg. Márpedig ez valószínűleg ki fog tudódni. Én a helyedben a családban sem titkolnám ezt el, mert akkor simán azt mondják majd, hogy becsapod őket és a párodat. Szerintem a párod szüleinek is joguk van tudni az igazat. Te sem örülnél gondolom, hogy ha hazugságban kellene élned vagy neked hazudnának.
2009. ápr. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!