Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meghívtak minket egy "gyermekm...

Meghívtak minket egy "gyermekmentes" esküvőre?

Figyelt kérdés

Van két gyermekünk, egy 8 és egy 10 éves. Az unokahúgom férjhez megy, és meghívtak ugye, viszont a meghívón az van, hogy "16 éven aluli baráti/rokoni vendégeknek nem ez lesz az alkalom a köszönésre, csak azon felül szól a meghívó".

Annyira komolyan veszik, hogy saját négy éves gyerekükre is vigyázni fog valaki.

Ilyenről hallottatok már?



2022. aug. 18. 20:39
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:
93%
vagy hoigy véletlen piát igyanak.
2022. aug. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 anonim ***** válasza:
12%
Én úgy gondolom, az esküvő nem "felnőttbuli", hanem családi rendezvény. Nekem ehhez hozzátartoznak a gyerekek. A saját esküvőmön is tündériek voltak, és nem okoztak gondot, a saját gyerekeimmel is nagyon jól éreztük magunkat eddig minden lagziban, szóval én nem értem ezeket a gyerekmentes esküvőket. De megsértődni nem fogok egy ilyen meghíváson, a részvételt meg talán annak fényében meggondolom, hogy amúgy jelen esetben pl a 14 évesem mennyire bántódna meg, ha otthon hagynám.
2022. aug. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 anonim ***** válasza:
96%
A mi esküvőnk ilyen volt. Két család nem jött el emiatt, de csak az egyik balhézott. Férjem unokatestvére azóta is fúj ránk. Utána bosszúból nem lettünk meghívva a legkisebb fia keresztelőjére. Persze nem mondta a szemünkbe, de gondoskodott róla, hogy tudjuk, hogy mi miatt nem vagyunk meghívva. Hát azóta is nyugtalanul alszom emiatt.
2022. aug. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 anonim ***** válasza:
97%

Teljesen oké. Voltam jópár esküvőn, és rémületes, hogy néhány gyerek mit meg nem enged magának, és a szülő cs.szik rászólni.


Ha én rohangáltam kisgyerekként mint egy hülye, anya fél percen belül elkapott és helyretett, most meg nagyon sok szülő simán elnézi, hogy a gyerek mit művel, amiben a visítozás egy dolog, de amikor simán nekiszalad a pincérnek, többi vendégnek, idős néninek is pl... nem, ez nem oké.


Egyébként nem lenne ennyi gyerekmentes esküvő, hogyha anyuka-apuka nem csak dísznek tartaná a gyerekét, hanem rendre utasítaná.

2022. aug. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 anonim ***** válasza:
98%
Egyébként sem kell látnia a kisgyereknek, hogy Pista papa meg Hugó bácsi matarészegre piálják magukat, és vagy énekelnek, jó esetben, vagy verekednek.
2022. aug. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:
95%

Ennyi erővel hangsúlyozzák ki azt is hogy az a rokon se menjen aki sokat iszik és nem tud viselkedni, mert tönkreteheti a bulit nem igaz?


- hát illene, igen.


Én mondjuk olyan embert nem hívnék meg, aki köztudottan simán leissza magát, mert undorító, és a többiek szórakozását is tönkreteszi.


Voltam olyan esküvőn, ahol a tanú segghülyére itta magát, provkált, végül verekedett, és ki kellett hívni a rendőröket.

2022. aug. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:
83%
minimális esély erre is van ,de nem ez a jellemző. ennyi kockázatot vállalni kell.
2022. aug. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 anonim ***** válasza:
15%

Egyrészről abszolút megértem. Én is láttam már a dekorációt tépő, magán kívül őrjöngő gyereket.

De másrészről meg az ilyen miatt a jól nevelt gyerek se menjen?

Nem elfogultság, de az enyém pl tud viselkedni, rá van szólva, ha kell. Sose engedtem a boltban, nyilvános helyen szaladgálást, őrjöngést se, egészen kis korától, amikor még mobilis nem volt még, de hangos, szóltunk neki, hogy ne óbégasson, nem otthon van, senki nem kiváncsi rá. Szerintem nem olyan nagy mutatvány normális viselkedésre tanítani a gyereket a nyilvános helyeken.

Harmadrészt meg a 16 év is furcsa nekem…egy 15 évessel mi a baj? Az már kb kis felnőtt.

Én 12 éves korhatárral találkoztam eddig csak.

2022. aug. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 anonim ***** válasza:
98%

"De másrészről meg az ilyen miatt a jól nevelt gyerek se menjen?"


A válogatásból sokkal nagyobb balhé lenne. Aki cseszik megnevelni kicsiny tökéletes csemetéjét, az szerinted mekkora hisztit vágna, ha megtudná, hogy kizárólag az ő kis szemefénye nem mehet? Vagy mindenki vagy senki, az a legtisztább.

Az életkor vonalat is meg kell húzni valahol. Bármi is lesz, az 1-el alatta lévő hápoghat, hogy dehát miért ott.

Amúgy meg nem hiszem, hogy egy kamasz a kardjába dől, ha otthon kell maradnia xboxozni egy estére felügyelet nélkül és nem kell 100 rokont végigpuszilgatni és Ancika néniékkel csevegni róla, hogy hogy megy a suli, meg jajj mekkorát nőtt.

2022. aug. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 anonim ***** válasza:
97%
nyilván azért 16 a korhatár mert fognak inni is..
2022. aug. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!