Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meghívtak minket egy "gyermekm...

Meghívtak minket egy "gyermekmentes" esküvőre?

Figyelt kérdés

Van két gyermekünk, egy 8 és egy 10 éves. Az unokahúgom férjhez megy, és meghívtak ugye, viszont a meghívón az van, hogy "16 éven aluli baráti/rokoni vendégeknek nem ez lesz az alkalom a köszönésre, csak azon felül szól a meghívó".

Annyira komolyan veszik, hogy saját négy éves gyerekükre is vigyázni fog valaki.

Ilyenről hallottatok már?



2022. aug. 18. 20:39
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim válasza:
100%

Persze, hallottam ilyenről, és sajnos megtudom érteni. Elég sok gyerek nem tud viselkedni ilyen rendezvényen. Voltam olyan esküvőn, ahol a lurkók azt hitték, hogy a tortacsata milyen mókás dolog...

Persze, a násznép nagy "örömére"! :)

2022. aug. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 anonim ***** válasza:
95%
Én gyerekként nagyon örültem volna, ha nem cipelnek magukkal. Utáltam, hogy számomra idegen emberek puszilgatnak meg gyömöszölnek... meg mindig halálra untam magam, vagy öcsémmel balhéztunk. Kamaszként is kihagytam volna, többször volt olyan, hogy a gyomoridegtől rosszul lettem és akár be is hánytam és aztán mindenki ideges volt, hogy haza kell vinni. Szóval senkinek nem jó. Szerintem egy 15 nem sértődik meg, sőt örül is, hogy nem kell menni
2022. aug. 21. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 anonim ***** válasza:
96%
29 - azt nem liberálisnak hívják, már uncsi. Hanem anarchistának.
2022. aug. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 anonim ***** válasza:
100%
Van gyerekem, vannak rokongyerekek is közel, ismerem őket. Sem őket, sem magamat nem szpatnám ezzel. Az ember hadd érezze jól magát az esküvőjén. Ennyi meg a szülőknek is jár. Nem a frissen szült kismamára gondolok ilyenkor, aki még teljes szimbiózisban van a babával, azt tökre megérteném, hogy nem jön. A felháborodásokat nem tudom megérteni sajnos. Hiszen ott a döntés előtte, hogy megy-e, és ez nyilván nem kifejezetten a gyerekek ellen szól. Hanem igenis valós problémákat vázoltak itt fel. Unalom nekik, azért nem bírnak magukkal. A szülőknek meg idegbaj. A párnak meg aztán főleg, ráadásul sok pénz megy a lagziba, amiben nyilván nem a kellemetlenséget akarják. Nem hiszem, hogy probléma, vagy megsértődni való dolog az, hogy a pár meg meri foglalkozni az igényeit arra a napra, ami valójában nekik fontos igazán, róluk szól és még súlyos milliókat is fizetnek érte. Nem babazsúr. Csak a szülőknek forog a világ a saját gyerekeik körül. Az enyém is a sajátom körül, de nyilván ismerem a korlátainkat. Nem értem, hogy másban hogy nincsen ennyi önkritika. Nekem már nem nagyon lesz lagzim, nem is volt sajnos. Nem lett volna gyermekmentes sem, valószínűleg, mert ahová lehetne tenni a gyerekeket, az szintén meghívott lenne kb mindenhonnan. De ha megütne a guta egyszer, és mégis lenne lagzim, ott 14 alatt nem lenne gyerek. 14 is szabadon dönthet, felőlem elfröccsözgethet ott a papókkal, bánom is én. Mi is úgy csináltuk sutyibanan anno.
2022. aug. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 anonim ***** válasza:
98%

Pont nemrég voltam egy esküvőn, ahol a polgári alatt két kislány egymást nevettette. Nagyon hangosak voltak, és nem szólt rájuk a szülő. A pár kínosan feszengett, mert totál elvitték mindenki figyelmét, alig hallottuk őket.

Mi nem kötöttük ki, hogy nem jöhetnek gyerekek, viszont a kisgyerekes családok mind megoldották, hogy gyerek nélkül jöjjenek, hiszen nekik is jobb így, oda vissza. A kicsik elunják, a babák végig üvöltik vagy alusszák, és a szülő sem tud úgy szórakozni.

Aki ilyenen megsértődik, az nem normális szerintem.

2022. aug. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 flora08 ***** válasza:
100%

Persze, hallottam ilyenről. Tökéletesen egyet értek az 54-es válaszolóval: azért az egy napért a pár súlyos milliókat fizet, rengeteg időt, energiát szán a szervezésre, bízva abban, hogy minden jól megy majd. Nem ők fognak a vendégekhez alkalmazkodni, tehát ha a meghívottaknak nem tetszenek a feltételek, nem kell elmenni. Kisgyermekes anyukaként is elfogadnám a döntésüket. Sok kisgyerek sajnos tényleg nem tud viselkedni, a szülőknek meg eszükbe nem jut rájuk szólni. Mielőtt bárki nekem esik: nem általánosítok, természetesen ez nem minden családra igaz, tudjátok, akinek nem inge...!


Nem értem, miért ilyen túlgondolt téma ez. Amikor gyerekkoromban esküvőre/lakodalomra hívtak minket, a címzésből érteni lehetett a pár szándékát: XY és családja részére vagy XY és neje/párja részére. Az utóbbi esetben pontosan tudták a szüleim, hogy ez nekik szól, és nem vitték magukkal hármunkat.

2022. aug. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 anonim ***** válasza:
24%
Ha szükséges lenne bébiszitter arra a napra, írj nyugodtan, tudok oldalt ajánlani! :)
2022. aug. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 A kérdező kommentje:
A felügyeletet családon belül megoldjuk.
2022. aug. 29. 12:54
 59/60 anonim ***** válasza:
31%
Szuper! Igen, az a legjobb! 57-es voltam.
2022. aug. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim ***** válasza:
92%
Legalabb nem rontjak el a kolkok hisztivel, uvoltessel, rohangalassal, vadulassal, mindenhova odatolakodassal. Semmi keresnivalojuk eskuvokon, az nem jatszoter. Teljesen igaza van a hazasulando parnak.
2022. nov. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!