Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el a nagyon...

Hogy mondjam el a nagyon vallásos családtagjaimnak, hogy nem vagyok vallásos?

Figyelt kérdés

Sosem voltam vallásos, sosem hittem benne, mindig voltak kérdéseim a biblia és úgy kb az egész vallás-dologgal kapcsolatban, amik szinte mindent megkérdőjeleztek, amikben ők hittek. Ezek a kérdések 95%-a megválaszolatlan maradt, a további 5%-ban meg a "bízz a Mindenható Istenben" szövegen meg pár "mondok valamit, ami jól hangzik a fejemben, mert hallottam valamit valahol, és igazából köze nincs a kérdéshez, csak benyögöm, hogy kussoljál" típusú válaszokon kívül semmi egyebet nem kaptam. Már egészen kicsi koromtól utáltam templomba járni, ezt akkor be tudták annak, hogy kicsi voltam, és nem értem a vallás fontosságát, nem értem a világot.


Most már kamasz vagyok (nem szeretném leírni a koromat, még bőven nem vagyok olyan korba, hogy elköltözhessek), és be akarnak vonni minnél több szolgálatba (eddig csak résztvevőként volt pár tábor, most már segítőként vagyok). Ifjúsági táborok azok jobbak voltak, mert ott volt lehetőség azt csinálni amit szeretek (sportolni, kézműveskedni), de ezek csak délutánig voltak, délután jött a dicsőítés, én a dicsőítő csapatban gitározok, és bár szeretek gitározni, nem szeretek ott gitározni, mert meg van mondva, hogy mit játszak. Plusz a dicsőítés előtt is van imádkozás, van hogy fél óráig is elhúzódik, és rohadt unalmasak, főleg a dicsőítés, az eltart másfél óráig, és ott kell álljak másfél órát egy gitárral a kezemben, kész kínszenvedés. Mondtam a családomnak finoman, hogy engem nem érint meg a vallás, és erre ugyanaz a válaszuk, mint a "nem akarok soha gyereket"re, hogy majd ekkor meg akkor másképp fogom gondolni, meg ha elmegyek ide, meg elmegyek oda, akkor majd megtérek, és fiatal vagyok, hogy mindent átlássak, később hálás leszek nekik, hogy ilyen meg ilyen irányba tereltek.


Szüleimmel nem annyira, de nagynénémmel nagyon jó viszonyom van, csak 7 év van közöttünk, imádom, vele voltam ifi táborba is, kicsiként rengeteget játszottunk együtt. Nem mondom, hogy meggyűlölne, vagy bárki is kitagadna, de az biztos, hogy más szemmel néznének rám, és nem akarom megbontani a családi idillt. Ezeket leszámítva szeretem őket, nagyon összetartó a család anyukám és apukám oldaláról is, csak ez a vallásosság ne lenne benne.


2022. szept. 10. 14:43
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
98%
Te dolgod nem kell nekik mondani és ennyi
2022. szept. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
94%
Ha azért szeretnek, mert vallásos vagy, akkor nem szeretnek. És így ne is szeressenek, nem téged szeretnek, hanem az istenüket. Az ál-idill fog megbomlani, előbb-utóbb ennek az ideje úgyis eljön. A saját értékrendedhez ragaszkodj, ne a más életét éld. Hogy mondd meg: egyszerűen és indulatmentesen, tényközlősen.
2022. szept. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Vallasos csaladban nottem fel, de en igazabol nem bonyolodtam vallasi vitakba, mert nem vezet sehova. Te nem tudod oket meggyozni, ok meg teged nem, igy ertelmetlen vitatkozni.


En 16 evesen egyszer csak azt mondtam, hogy tobbet nem megyek gyulekezetbe, mert nem akarok es pont. Hat igy is lett.

Persze probaltak ram hatni igy meg ugy, de en mindig csak bologattam es mosolyogtam, mondtam, hogy ertem, aztan szepen el is engedtem a fulem mellett azt, amit mondtak, mert nyilvan nem tudtak meggyozni es ravenni arra, hogy hivo legyek. Ez nem igy megy.


Szoval a tagabb csaladnak nem kell ezzel kapcsolatban mondani semmit szerintem, szuleiddel kene csak lemeccselni azt, hogy nem akarsz jarni.

Es gyakorolod a bologatast es a mosolygast, jol fog jonni koltozesig...:D

2022. szept. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ilyen családnak nem lehet megmondani. Ha szeretnék a kérdezőt, ismernék az álláspontját, de mégcsak rá se bagóznak ilyen szempontból, nem is akarják megismerni. Szavak nélkül is tudhatnák, hogy hogyan áll a vallással a kérdező.


13 és 16 év közöttre tippelek, ennyi lehet a kérdező. Ha 13 körül vagy, inkább semmiképp se szólj, ha 16 körül, akkor inkább várj addig, míg el nem költözöl, vagy ha tudod viselni a mondandód súlyát, akkor mondd el nekik most, és azt a 2 évet csak kibírod valahogy.

2022. szept. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
89%

Pedig mindenkeppen szolnia kene szerintem, mert itt bonyolodik az ugy azzal, hogy neki van dolga is a gyulekezetben/templomban, mert gitarozik meg nem tom mit csinal.

De ezt nem ugy kell kozolni, hogy anya, apa, szerintem isten nem letezik es ez egy nagy faszsag (meg ha igaz is).

Hanem teljesen semlegesen es finoman.

Peldaul, hogy mar ugy erzed, nem szivbol csinalod es igy mar nem akarod. Stb stb.

2022. szept. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
"Anyu, Apu, Bözsi néni, Buksi kutya, nem vagyok vallásos."
2022. szept. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
De ha lehetne velük normálisan beszélni erről, akkor nem tettem volna már meg? Egyrészt nem fogadják el a nemet, másrészt nem is tudom milyen következményei lehetnének, az is lehet hogy kitagadnak, stb.
2022. szept. 10. 16:18
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen, hogy gyereket kitagadni. Ha felnőttként kirúgnak otthonról, megállsz a saját lábadon, és jól is jársz.
2022. szept. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
51%
Lehet elviszik pszichiátriára, vagy zsarolni fogják, elveszik a cuccait, ki tudja? Talán átiratják egy másik suliba, eltiltják a barátaitól. Ilyen családtól bármi kitelik.
2022. szept. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Bólogass, mosolyogj.
2022. szept. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!