Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell azon gúnyolódnia,...

Miért kell azon gúnyolódnia, beszólogatnia a családtagjaimnak, főleg a szüleimnek, hogy "nem tudok" telefonálni lassan 20 évesen?

Figyelt kérdés

Hozzáteszem ez így nem teljesen igaz. Feszélyez, ha olyan emberrel kell beszélnem telefonon, akivel nem szoktam túl sűrűn. Egyszerűen zavar, hogy nem látom a másik testbeszédét. Nyilván, ha felhív egy random, nem külföldi szám, akkor felveszem, vagy ha a futár hív, azt is fel tudom venni gond nélkül.

Viszont ha hivatalos/fontos dolog miatt kell telefonálnom, akkor az nekem azért nem úgy megy, hogy beírom a számot, telefonálok. Engem ez nagyon stresszel, volt, hogy konkrétan elhánytam magam. Lehetőség szerint inkább e-mailt írok. Ha nincs más opció, csak a telefon, nekem kell egy kis idő az ilyen hívások előtt, pár óra, ha kicsit még ráér akkor másnap telefonálok inkább. Tehát egyébként meg tudom csinálni, de nem megy úgy, hogy ők úgy döntenek, hogy "na szoktassuk a szerencsétlent az íílet nagy dógaira, nesze telefon, hííííjad most azonnal" és akkor ott rögtön és azonnal.

És mindig megkapom, hogy életképtelen vagyok, mi lesz velem, ha külön fogok lakni, hogy lehetek ilyen szerencsétlen, ők nem lesznek ott mindig, stb... Ezzel marhára nem vagyok kisegítve...


2022. júl. 28. 08:32
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
93%

Ezzel én is így vagyok. Inkább amit lehet, személyesen, vagy e-mailben intézek. Nem tudom a pontos okát, hogy miért, de telefonálni csak rokonokkal, a barátnőmmel, és egy-két közeli barátommal szeretek.

A különbség annyi, hogy nálunk ebből senki nem csinált soha problémát. Amit kellett, azt eddig mindig el tudtam intézni, az meg miért is lenne beszólásra alap, hogy nem szeretek telefonálni? :D

A helyzet az, hogy a baj nem veled van, hanem a toxikus környezeteddel.

2022. júl. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
35%

A férjem ugyanilyen. Mindent én intézek helyette. Mert ő csak hebeg habog telefonban, kell 10 perc mire magához tér.

Baromi idegesítő. De legalább én megoldom. Gáz lenne, ha még én is ilyen lennék, akkor soha semmi nem lenne időben elintézve.

2022. júl. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
62%
Leírtad az okát. Ne gondold, hogy egyedül vagy, ez generációs probléma! A kommunikációt jórészt írásban intézitek el! Ezért stresszel a verbális kommunikáció! A másik probléma ami szintén emiatt van, hogy verbálisan nehezen fejezitek ki magatokat, az írásban mutatott kommunikáció és a verbálisan mutatott kommunikáció minősége köszönőviszonyban nincs egymással, mintha két különböző embertől származna, mintha két merőben eltérő intelligenciaszinttel rendelkező ember lenne!
2022. júl. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:
Én nagyjából soha nem telefonálok. Amikor forgalmi vizsgára készültem, akkor max az oktatóval dumáltam kevesebb, mint egy percet, hogy mikor legyen a kövi óra. Barátokkal talizni szoktam, vagy videochat, csak akkor hívtam őket, ha a szobatársaimról volt szó a gimiben, és a nevelőtanár rajtam kereste őket, hogy hol vannak. Vagy ha rendelés kiszállítása előtt hív a futár. De, hogy ilyen telefonos ügyfélszolgálatot hívjak, hogy percekig hallgassak egy felvételt, majd az Örömódát százszor, mire kapcsolnak valakit, aki hatszázszor visszakérdez a legegyszerűbb, apróbb, de általam nem megoldható problémára(pl valami adatom elírták, stb.)...
2022. júl. 28. 08:45
 5/41 A kérdező kommentje:
#3 Viszont élőben minden rendben van a szóbeli kommunikációmmal. Pusztán feszélyez, ha úgy kell beszélnem sokáig, hogy a másik embernek nem látom a nonverbális kommunikációját.
2022. júl. 28. 08:48
 6/41 anonim ***** válasza:
15%
Ez teljesen normális.
2022. júl. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
94%

Én 40 múltam, ami telefont lehet, rálőcsölök a férjemre, kedves, és szeret telefonálni, így neki nem gond.

20 évesen nekem is rosszabb volt, azóta azért sokat fejlődtem, a gyerekeim születésével sok hangyámat kénytelen voltam elengedni miattuk, tiszta terápiás... :)))))

Üzenem a szüleidnek, lehet élni így, és manapság egyre több mindent nem hogy lehet, de egyenesen elvárt online írásban intézni.

2022. júl. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
94%
Mond meg a szüleid hogy ne beszéljenek így veled,nem tehetsz róla,
2022. júl. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
62%
7-es vagyok. Na jó, az azért már engem is kiakaszt, amikor a kamaszlányom képtelen a lovasoktatójának, akivel teljesen jóban van, elereszteni egy messenger üzenetet, hogy figyi, mehetek kedd helyett szerdán? És nekem kell elintéznem... De remélem, ő is kinövi majd valamennyire egyszer......
2022. júl. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
7%
Hallásod jó? Ha zavar, hogy nem látod a partnered, esetleg ez az oka. Persze lehet más oka is.
2022. júl. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!