Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan történnek nálatok a...

Hogyan történnek nálatok a láthatások?

Figyelt kérdés
Friss párkapcsolat, de páromnak van az előző feleségétől egy 10 éves fia. 2 hetente a hétvégék és az iskolai szünetek felében van nála a fiú, ez így megy évek óta. Párom elmesélte a kisfiúnak, hogy lett barátnője, odáig volt meg vissza, hogy akkor majd lesz kistesó és mennyit fognak játszani együtt stb. Tartott ez addig, amíg a fiú nem mesélte ezt el az édesanyjának, ugyanis azóta megváltozott a kisfiú az egész helyzettel szemben. Még nem találkoztam a fiúval, de ezek után, hogy az anyuka hatására ilyen ellenséges lett, nem is tudom mit tegyek. Aki átélt ilyet vagy a közvetlen környezetében történt hasonló, az írjon! A láthatások alkalmával akkor sose legyek a párommal? Meddig? Viszont ha együtt fogunk élni, hogyan oldjuk ezt meg? Az exfeleséggel 6 éve elváltak, szóval nem miattam vannak külön!

2022. szept. 24. 06:30
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
98%

Az én páromnak is van gyermeke. Első alkalommal a láthatás közepe felé felugrottam pár percre mert "otthagytam valami fontosat", bemutatkoztam, vittem neki egy szelet csokit, amit szeret, majd mentem a dolgomra.


Utána akkor futottunk össze mikor fagyizni voltak, ettem velük egy gombócot majd mentem.


Következő alkalommal a párom megkérdezte a kislányát szeretné-e ha átmennék, vagy csináljunk együtt valamit. Akkor még nem szerette volna így hanyagoltuk.


Mindig mikor ment, küldtem neki egy csokit. Pá alkalom után mikor felmentem már ő kérte hogy maradjak kicsit.


Türelmesnek kell lenni, nem rá akaszkodni, nem jópofizni. Ha azt mondja nem szeretne ott, akkor megérteni, és más programot csinálni.

2022. szept. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
93%

Hetes, nagyon vicces vagy. Apám 36 éve él együtt közös gyerek ás hivatalos papír nélkül a pótanyámmal. Nyilván 36 éve nem is kéne, hogy találkozzak vele... :D

Nálunk elég hamar új párra találtak a szüleim, és mindkettejüknél a kezdetektől az volt a normális, hogy együtt vagyunk hármasban a láthatások 90%-ában, illetve ugynez a nevelőapám hozott gyerekeivel is.

2022. szept. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
81%
Ha meg tudnak egyezni akkor nem a papír a lényeg.
2022. szept. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
91%

Mi a parommal aprilis vegen jottunk ossze, es augusztusban koltoztem hozza, addig nem voltam ott minden lathatason. Neha csinaltunk kozos programot, de nem eroltettem magamat ra a gyerekre. A kisfiu akkor volt 5 eves. Azota mar eltelt 2 es fel ev, apas hetvegen van, hogy elmegyek mashova, mert programom van, nem vagyunk osszenove.

Ezeket az elvalt anyakat viszont nem ertem. 6 eve vannak kulon, nem volt kozod a valasukhoz. Mi bajuk van az uj kapcsolatokkal? Hiszen eggyel tobb ember, aki szeretheti a gyerekuket, az miert gond? Senki nem akar potanyat jatszani, nem kene ettol tartani.

2022. szept. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm! 14-es és milyen a viszonyod mára a kisfiúval?
2022. szept. 24. 12:20
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
14-es vagyok. Teljesen jo a viszonyom, ha rosszat csinal, ugyanugy raszolok, ha az apja el akar beszelgetni vele valamirol, ugyanugy ott vagyok en is. Amikor szol, hogy mutatni akar valamit, vagy jatszani szeretne velem, akkor rendelkezesere allok, de a feneket nem nyalom ki (ertsd ezalatt, hogy pl tudja hol van a mosogato, kiviszi a tanyert/poharat stb) Szoktam mondani paromnak, ha nekem mondjuk nincs kedvem menni, uljenek autoba es ketten menjenek el az apai nagyszulokhoz, vagy nyaron fagyizni, jatszoterezni.
2022. szept. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
93%
Kérdezd meg a párodat, neki mi a véleménye. Neki kéne erről dönteni. Még az összeköltözés előtt tisztázzátok ezt le, így eldöntheted oda akarsz-e költözni egyáltalán.
2022. szept. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
25%

Kedves kérdező! Egy kicsit félreértetted a 7. válaszomat.


Ameddig sem házasok nem vagytok, sem közös gyereketek nincs, addig jobb, ha nem vagy ott a láthatáson, mert nincs közöd a családhoz.


De ha összeházasodtok, vagy lesz közös gyerek, akár házasság nélkül is, akkor már lesz közöd a családhoz,ott lehetsz, ha te is akarod és a gyerek is. Így már érted?


De arra vigyázz, hogy a láthatás a gyerekről és az apjáról szól, nem harmadik személyről, tehát ne erőltesd rájuk magad, csak akkor legyél ott, ha a gyerek is akarja, így nem lesz konfliktus. Ha nem akar veled találkozni a gyerek, akkor szervezz magadnak külön programot a láthatás idejére!

2022. szept. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm! 14-es és az elején is jó volt a kapcsolatotok vagy ez csak idővel fordult jobbra? Anyuka nem uszította ellened sosem?
2022. szept. 24. 12:39
 20/25 anonim ***** válasza:
20%
Beszéld le a pároddal, hogy a gyerekére nem költesz. Nehogy már levegyen anyagilag.
2022. szept. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!