Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy vehetném rá a volt...

Hogy vehetném rá a volt férjem, hogy a gyerek érdekeit vegye figyelembe és ne az egóját? Mit tehetek, hogy ne hazudozzanak a láthatáson rólam a gyereknek?

Figyelt kérdés

2 éve váltunk el, 4 éves a fiam. Sajnos azóta sem rendeződött köztünk a viszony az ő részéről.

Ha kérek valamit, amihez a beleegyezése kell, nemet mond, de ő folyamatosan többet követel, mint amiben a bíróságon megegyeztünk és addig zaklat, amíg megkapja.

Abban állapodtunk meg, hogy egyikünk sem viheti külföldre a gyereket a másik beleegyezése nélkül, mivel nála fennáll annak a lehetősége és veszélye, hogy nem hozza vissza. Én ha csak egy 1 napos kirándulásra vinném a fiam Belgiumba/Olaszországba repülővel, abba se egyezik bele, mivel én nem írom alá neki, hogy az EU-n kívülre vigye a fiam, ahol az én teljes feleleti jogomat nem vennék figyelembe. Apajogú társadalom.

Most például azért üvöltözött velem tegnap, mert hogy neki jár két hét vakáció. A bíróságon közös megegyezéssel abban maradtunk, hogy nincs nyári többlet ideje, csak a kéthetente hétvége. Ennek ellenére, abban maradtunk, hogy 1 hétre elviheti nyaralni. Erre, üvölt velem, hogy mi az, hogy nem két hét, holott nem is kérte a második hetet.

A hazugságok: én rossz anya vagyok, a fiam úgy jött haza, hogy az exem új nője azt hazudta neki, hogy az apja kifizette az úszótanfolyamot a fiamnak, de én cigarettára meg az új páromra költöttem, holott nem fizette ki. A megállapodás az volt, hogy én fizetem a fejlesztőpedagógust, ő az úszótanfolyamot, de az úszótanfolyamot is én fizettem egy darabig, mert ígérgette, hogy megadja, de a kettőt már nem bírja a pénztárcám és elvi kérdés is. A nője olyanokat hazudik, hogy használt meg kínai (és ha csak arra futná?) cipőkben járatom a gyereket, holott csináltatott ortopéd szandálja volt akkor.

Ha az én hétvégémen nem adom oda neki a gyereket, addig hívogat, fenyegetőzik, amíg odaadom neki, mert a fiamnak hiányzik és én szeretném, hogy foglalkozzon vele. Eljött a lakásomhoz, anyám lakására, hogy hol vagyunk éppen, amikor az én hétvégém van. Mondtam, hogy egy kiállításra mennénk, nem adom oda a fiam. Erre mondta, hogy elviszi ő, csak adjam oda. Pont arra mentem én is kocsival, amerre nekik kellett volna a kiállításra, de elkanyarodtak és tök máshova vitte, ahogy a fiam elmondta.


2018. ápr. 20. 10:12
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

Ügyvéddel konzultálj, hogy mit tudsz tenni.

Ha kell kérd a láthatást újratárgyalását, mond meg exednek is, hogy ha szórakozik, addig viszed az ügyet, hogy egy fél napot sem fog kapni!

2018. ápr. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Amikor nincs hivatalos ideje, nem vagy köteles átadni a gyereket. Ha zaklat (dörömböl az ajtón), hívj rendőrt! Ha folyamatosan rombolja a tekintélyed a gyerek előtt, jelezd a gyámhatóságon! Mindez Magyarországra érvényes, más országról nem tudok nyilatkozni. Nem tudom, mit értesz apajogú társadalom alatt. A legjobb persze az lenne, ha magatok között meg tudnátok egyezni, és azt a megállapodást mindketten betartanátok.
2018. ápr. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

#3

Gondolom arab a volt férj...

Ebben az esetben kérdező, semmit nem tudsz tenni. Egyszerűen annyira más a szemléletük, és ez nem fog megváltozni. Ne add be állandóan a derekad, ragaszkodj ahhoz, amit a bíróság megítélt láthatást. Igy kevesebbet tudja majd ellened hangolni a gyereket. Es mindig mondd el neki a masik verziót is, hogy ok hogy apa ezt mondta, de ez nem igy van, tenyekkel tamaszd ala az ő korosztalyanak megfelelően. Ha nagyobb lesz, talan kevesbe tudja igy majd befolyasolni.

2018. ápr. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
39%
A gyerek mwg fogja köszönni az élvezetzes gyerekorát nektek 18 éves korában egy jo kis ajtó csapással és minél meszebbre megy majd a vipera fészektől. Minek kell amugy araboknak szülni? Mondjuk a magyar elvált szülők se jobbak,egymást ütik, közbe a gyerekeiket teszik tönkre.
2018. ápr. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
56%

Ne engedj neki, amiről tudsz készíts felvételt, ha a gyereknek ilyet hazudik jelezd a gyámhatóságnak, ha felkeres higy csak úgy ő most elviszi a gyereket hívj rendőrt, minél tovább hagyod annál jobban el fog fajulni.

Nem tudom mj ez az arabozás fehér embertől is láttam már ilyet.

2018. ápr. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
59%
Meg van határozva, hogy mikor találkozhat a gyerekkel. Hálásnak kellene lennie neked, hogy egyáltalán ezen az időponton kívül is láthatja. Mondd meg neki, hogy ha nem képes az együttműködésre és csak követelőzik, akkor teszel róla, hogy még ennyit se láthassa a fiát. A pasi új nőjének is járna egy fejmosás, hogy tartsa meg magának az okosságait (kutya is ugat, ha nem ismer). Ne alázkodj meg, ha nem lép le az exed, míg oda nem adod neki a gyereket - ha nem akkor van az ideje az láthatásnak, akkor nem vagy köteles engedni neki.
2018. ápr. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!