Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normalis az, hogy teljesen...

Normalis az, hogy teljesen elfordultam a családomtól?

Figyelt kérdés

29 eves no vagyok, onallo keresettel, sajat munkaval, tervekkel es celokkal. Par eve fokozatosan “koptatom le” a csaladot magamrol. De neha felmerul a kerdes hogy biztos jo otlet?


Pl.: tovabbtanulas-iskolavalasztas

Nem orultek neki, de tamogattak anyagilag, foleg 18-23 eves korom kozott. Amikor nem jott ossze a felveteli, nem koltoztem haza, hanem szereztem allast amivel elorebb lephetek. A covid alatt elvegeztem az ohajtott kepzest, immaron mindenfele segitseg nelkul. Csak az volt bennem hogy a szulok- testverek ne tudjanak nekem beeavatkozni, hogy ok mennyit tettek ertem.


Parkapcsolatok:

óriasi ellenzése volt mindig is az aktualis partnereknek. nagyon szivesen bemutattam mindenkit, mindig elhoztam magammal nagyobb esemenyekre. egyik sem bizonyult veglegesnek, es megkaptam hogy onekik amugy se volt szimpatikus xyz soha. A mult evbeni szakitasnal bevallom jol esett volna az anyam tamasza, de kirohogott es azzal jott hogy sokkal komolyabb gondok vannak a csaladban. Bufelejtonek osszeszedtem valakit, ami miatt a batyam engem akart osszeveretni, az anyam ongyilkosaggal dobalozott. Ez az egesz arra volt nekem jo, hogy felnyissa a szemem, hogy soha az eletben nem akarom hogy megismerjek azt akivel vagyok.


Sajnos apam beteg lett, a korhazi kezelesek miatt pedig az volt hogy akkor nalam fog lakni amig nem veszik fel fekvobetegnek.


Nekem ritka rossz a kapcsolatom vele, annak ellenere hogy egesz eleteben ertunk dolgozott, azt erzem hogy nem tart meltonak arra ahol most tartok, menjek haza koltozzek haza dolgozzak a batyam keze ala. Meg a nagy francokat. Majd en egyedul megcsinalom amit akarok. Szoval Az 1 agyas kompletten 20 m2 lakasban nyomorgtunk 2en 6 napig, nem erdekelte hogy en a padlon alszok es nincs matracom, neki akkor is legyen reggeli es ki legyen szolgalva,nem gaz hogy en nem tudok bemenni dolgozni. Maxi respekt hogy nem balheztak az irodaban. Kinos volt hogy allandoan az osszes not megbamulta a villamoson meg az utcan menet kozben, de nem szoltam ra a nyugdijas apamra…most lenne anyamnak meg apamnak a szuletesnapja. Anyam ugy kuldott het elejen sms/t hogy a szombati szulinapra var sok szeretettel. de en csak a passziv agressziv mogottes uzenetet latom, nem tudom megfogalmazni de en ettol menekulok. nem mentem haza erre a hetvegere, rettenetesen gorcsben vagyok hogy en haza menjek es otthon legyek a csaladdal.

Nyaron oriasi veszekedest rendezett a batyam, amiert nem tud rolam semmit (nem veletlenul- egy kontrollmanias zsarnok emberileg) o nem tudja mit mondjon rolam az ismerosoknek akik kerdeznek rolam. Hat szerintem ez nem csak rolam, de rola is sokat elarul.

Egyaltalan nem varom hogy engem korbeugraljanak, hogy engem fenyezzenek, eszem agaban sincs. Ha baj lenne akkor teljesen egyedul megoldom, fontosabb dolgokrol nem is szolok senkinek a csaladbol.


Lenne most a diplomaosztom, top egyetem top karanak kitunteteses oklevelet vehetnem at. Inkabb elhoztam kulon mert eletkorombol fakadoan sem szeretnek ott paradezni. Kerdeztem apamat hogy megmutathatom e neki, bevallom elkepesztoen buszke vagyok az eredmenyre. Aztmondta nem erdekli, es az occse csaladja meg anyam batyjanak a csaladja miatt kezdett panaszkodni.


Van egy uj kapcsolatom,nagyon kedvesen banik velem. Megint felmerult bennem hogy ha egyszer mennek latogatoba akkor eljonne velem, de egyreszt nem akarom, masreszt amiket meseltem neki magunkrol, o nagyon nem kivancsi senkire. Ez miatt kegyetlen rosszul erzem magam, de mit tegyek ezt tudtam neki elmondani. Raadasul fejebe vette hogy neki elege van az itthoni letbol es elmenne hajozni. En elmondtam neki hogy gyakorlatilag hazavagja az addig epulo kapcsolatunkat, o aztmondta csak rajtam all hogy megvarom e itthon. Fantasztikus lesz ugy megvarni hazaallit es lapatra tesz, komolyan ettol rettegek. 4 honap az nagyon sok ido. Akar munkaajanlatot is kaphat es sosem jon vissza. Titkon gondolom ilyenekben remenykedik. Barmennyire is tamogatonak es osztonzonek hat ram, ugy erzem ezzel a hajozassal ala fogja asni az osszes mindent amit kore epitettem. Az o szuleivel en azt latom hogy jo a kapcsolat felem is, sok mindent elmondanak es meg tudjuk beszelni a dolgokat, ami szerintem azert gond mert ezeket a sajat szuleimmel kellene, de en ettol elzarkozom es nem akarok a sajat csaladommal semmit se megosztani.


Az apuka szemrebbenes nelkul storyzgat az exekrol, de aztmondja a paromnak hogy en vagyok az eddigi legertelmesebb ugyhogy meg tartson meg sokaig. Szerintem szimplan arrol van szo hogy a szakmai tudasomat igenybe lehet venni.

Most azt kerdeztek hogy miert nem latogatja anyam az apamat. Igazabol arra epul a tortenet hogy anyam evekkel ezelott nagyon sulyosan lebenult volna ha nem kap meg egy kezelest es egy mutetet, aminek a vege az lett hogy apam uj nok utan kezdett kajtatni mert azthitte nem eli tul a mutetet. Lett is valakije allitolag, de azert nem kotlozott el a csaladtol, mert minden a gyerekek neven van, es nincs semmije amivel a novel ujrakezdhetne. Volt egy balesete amikor mi voltunk mellette, a no meg elszivargott - de ezekrol senki nem tud semmit csak anyam meseli, de azt kell mondjam elhiszem… most ugy alakult megint lett volna egy ujabb noje, akivel a balatonnal eltek volna, de ugye beteg lett, na hat ez a no is lefalcolt. Ezekrol a kicsapongasokrol mi semmit nem tudunk, csak anyammal beszeltek rola h neki kell az intim egyuttlet, anyam meg nem tudja neki megadni, hagy menjen akkor….

Ezek miatt anyam nem igazan hajlando mar apam mellett kiallni, csak a batyam meg a tobbiek az osszefogasra meg az egymas tamogatasara osztonoz, ezert inkabb csak otthonrol foz neki, mos neki ha hetvegere kimegy a korhazbol, de hogy eljonne ide o is, es kivegyunk egy lakast, neeem o azt nem akarja. Na hat ezt a storyt rohadtul nem szeretnem elmondani a parom szuleinek, es inkabb kamuzok csak hogy picit jobb szinben tuntessem fel a helyzetet.


Illetve megfogadtwam hogy ha lesz olyan komoly kapcsolat ami hosszu eletu lesz, hotsicher h nem mutatom be. A batyam a sajat eskuvojere csak anyamat meg az egyik tesot hivta el tanunak, en csak anyamtol tudom hogy megnosult, elvette a not akitol a gyerekei vannak. Na hat en is ugyanigy nem fogom nagy dobra verni, ha gyerekem lesz erosen gondolkodom hogy egyaltalan a kozelukbe vigyem, hiszen en sem erzem jol veluk magam.

En annyira elzarkoztam, hogy elore jussak, vallalom hogy rossz gyerekuk vagyok, vallalom hogy nem torodtem veluk. De azt a sok serelmet ami ert, en nem tudtam mashogy tulelni..


2022. szept. 24. 17:16
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Pszichoterápia?
2022. szept. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
98%

Nem kötelező a szülőkkel tartani a kapcsolatot. Ha neked jó nélkülük, akkor nyugodtan éld az életet nélkülük.

Nem olvastam végig az egész litániát, de ha csak traumazizáltak a szüleid, akkor jobb is, ha megszakítod velük a kapcsolatot. Nekem egyébként is úgy tűnik, hogy akkor vagy csak a gyerekük, hogyha valamivel le tudnak húzni.

2022. szept. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

A szülői házba minden másnap menjél látogatóba (húsvét másnapján, meg karácsony másnapján). A faszit meg engedd el.

Keress valami terapeutát legalább, hogy kibeszéld magadból.

2022. szept. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%

Szia! Ha úgy érzed jobban akkor nyugodtan lökd el őket magadtól.

Nekünk sose volt jó szülő gyerek /testvér kapcsolatunk az utóbbi időszakban rajottem, hogy igazából sosem szamithattam rájuk nem támogattak úgy igazán lelkileg, csak romboltak és soha nem is érdekelte őket igazán mi van velem. Egy háztartásban élünk, de nem beszélünk az utóbbi hónapokban egy szót sem, már felszinesen sem. Nemsokára szeretnék külön költözni és minden kapcsolatot megszakitani velük.

2022. szept. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 020310192051759397 ***** válasza:
97%

Szia. Én édesapámmal és a középső testvéremmel is megszakítottam a kapcsolatot, mert nem volt jó a viszonyunk. Szerencsére nem élek velük egy háztartásba.


A kérdésre válaszolva szerintem igen normális és ne aggódj ez miatt. Bocsánat hogy ezt írom de szerintem tönkre tennének téged. Bocsánat a nyerség miatt.

2022. szept. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
24%
Nem, nem jó ötlet.
2022. szept. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Thispain ***** válasza:
74%
Az. Nem teljesítették a kötelezettségeiket feléd, tehát neked se kell.
2022. szept. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
59%
Normálisnak nem nevezhető, de ok-okozat miatt érthető.
2022. szept. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Lelki következmények nélkül nem lehet megszakítani a kapcsolatot az embernek a szüleivel. Ezt fel kell dolgozni, különben kihat az életedre, a párkapcsolataidra, a születendő gyerekeddel való kapcsolatra. Akármit csinálsz, mindenképp menj pszichológushoz, mert az érződik, hogy vannak elakadásaid. Ajánlom a sématerápiát!
2022. szept. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!