Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vannak olyanok akik elfordulta...

Vannak olyanok akik elfordultak a szüleiktől? Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Mielőtt belekezdenél a 'te hálátlan féreg" válaszba kérlek olvasd el. Tehát, vagyok én és a húgom. Szüleink elváltak mikor 5 éves voltam, és Pestről vidékre kerültünk. Ott jártam általánosba, a közeli városba középsuliba, stb. A jelen helyzet a következő: Egyetemen tanulok, és nem csak időt húzni mentem felsőoktatásba, hanem TÉNYLEG tanulok. Ez nem kevés energiát és időt igényel, mivel a legjobb akarok lenni. Na és akkor adva vagyon apám és anyám. Anyám egy vallásos, kedves és társasági ember, nagyon vendégszerető, és nem mellesleg erősen támogatja a tanulmányaimat anyagilag. DE: Rengetegszer egyszerűen nem érti amit mond neki az ember. Imádja szándékosan generálni a feszültséget érzékeny családi témákkal, amikből óriási balhék szoktak lenni. Olyan mintha direkt arra játszana, hogy a lehető legnagyobb balhét robbantsa ki. Évekig lakott velünk vidéken, ahol napi szinten minden kib.szott este ordibáltak nagyimmal, már vártam mikor lesz tányértörés (ez 7-14 koromig). Emellett sajnos kicsit buta is. Egy vita során nem jut el hozzá amit mondok ész érvet, ugyanazt ismételi vissza. Imádja az áldozat szerepét játszani, rengetegszer (kissé most is) mardosott iszonyatos bűntudat jelentéktelen dolgokért. Aztán vagyon apám: Intelligens ember, szereti a történelmet, ő is szokott anyagilag támogatni, sokszor hív hogy mi van velem. DE: Alkoholista. Mikor kisebb voltam és bejöttem a húgommal hozzá (mert ugye hétvége az övé) nem egyszer volt ittas, rendesen féltem tőle. Imádja részegen anyámat meg engem meg mindenkit felhívni, és nem túl szép dolgokat mondani. Ma anyám félig sírva hívott, hogy (nem fogom leírni úgysem engedné a szűrő :/ ) nem szép dolgokat mondott neki apám, meg már vagy hatszor hívta. Elmondom mi a legszomorúbb: Azt is kinézem, hogy apám tényleg megint ezt csinálta, mert hogy nem tagadta le amikor kérdőre vontam telefonon elég kemény hangnemben, viszont azt is kinézem, hogy anyám hozzátett egy kicsit hogy generálja a balhét és lehessen az áldozat szerepében. Ez már a nagyon sokadik eset, hogy engem találnak meg ezzel, és tudom már rutinból, hogy felesleges bármit tennem. Volt, hogy anyám azt mondta öngyilkos lesz, persze nagyim megijedt és egyből beküldött hozzá (ezt hívják érzelmi zsarolásnak). Nem segít persze a dolgokon az sem hogy a húgom istentelenül el van hízva, bunkó, meg barátai sincsenek ami szúrja a szemüket. Nos, az volt, hogy felhívtam apámat, elmondtam neki hogyha megtudom hogy megint felhívja anyámat részegen egy életre elfelejthet, viszont anyámnak is jeleztem, hogy kissé unom hogy vannak ők 40-50 évesek én meg vagyok 20 és nekem kell ilyenkor mindig intézkedni mint egy óvónőnek, meg kissé kételkedem már a szavahihetőségében is. Nagyon azon gondolkodom, hogy inkább egyetem mellett melózok valamit hogy ne függjek anyagilag tőlük és egyszerűen megszakítom a kapcsolatot mindkettővel. Mindig szeretni fogom őket, mert a szüleim, de tisztelni soha. Nos, ez a sztorim. Még mindig bennem van, hogy az én hibám ez, és nélkülem ki tudja mi lenne velük. Más oldalról viszont van nekem is egy életem, no meg nem kevés tanulnivalóm, amiről rendre elvonják a figyelmemet ezek a kis mutatványok. Ti kinek adtok igazat? Van itt esetleg olyan, aki ment keresztül hasonlón?

2021. máj. 14. 00:20
A kérdező szavazást indított:
Igazad van
Nincs igazad
31 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Jo otlet a fuggetlenedes. Iszonyat jatszmazas megy a szuleid kozott es gusztustalan,hogy ebbe rendre bevonnak teged.
2021. máj. 14. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló az én családom.

Én elszeparáltam magamat tőlük. Lehúzó energiák, ők a saját drámájukban forognak ÉVTIZEDEK óta. Régóta ezt csinálják, ezt ismétlik, ez az életük ritmusa: veszekedés, vita, ki a hibás, ki nem, sírás, üvöltözés. Engem nem érdekel, hogy rokonok, vagy bárki. Ha olyan ember, aki képtelen fejlődni, és negatív, lehúz, akkor én nem veszek részt az életükben. Tehát egy álarc van rajtam itthon, mindenre egyszavas választ adok, senkinek semmit sem segítek, hacsak nem kényszerítenek, stb.

De ez egy teljesen működő rendszer. Ők folyamatosan veszekednek minden nap, de én sosem vagyok benne semmiben. Engem nem tudnak érzelmileg zsarolni sem, mert nem érdekel egyikőjük sem. Ha hibás leszek, nevetek rajtuk, a szemükbe is sokszor. Annyiszor elismétlődött már ez az egész, hogy látom az embereket, hogy egy történetet írnak az életükben, amit ismételnek. Valaki a fájdalmat, szenvedést akarja ismételni, a drámát. Én nem akarom ezeket ismételni, és nem is érdekel. Nem érdekel milyennek látnak emiatt, mert nagyon jól megvagyok egyedül.


Mihelyt lesz lehetőségem, én elmegyek otthonról. Az exem ugyanezekben volt a szüleivel. Amikor elköltözött volna, sírtak a szülei, jaj ne, drágám, szeretünk, ő pedig engedett nekik. Szerinted mi lett? Ugyanúgy ment tovább a gyerek brutális szidása, terrorizálás, stb.

Nem változnak, és nem akarnak változni. Nem számít senki hogyan szenved. Aki nyitott a változásra és tudsz segíteni, annak segíts. Aki drámát akar, élje a drámáját. Én bennem nemhogy bűntudat nincs, hanem büszkeség, öröm tölt el, hogy mennyire ügyes vagyok, hogy mellettem mindenki szenved saját magától, és engem egy pillanatra sem rendít meg.


A család egy olyan kultúra, ami mossa az ember agyát gyerekkortól kezdve. Ki kell belőle jönni. Át kell rajta látni, hogy csak színjáték, hogy az élet könnyű, csak ők nehezítik meg, mert szar életet csináltak maguknak.


Két bátyám van, az egész életem erről szólt. Ők viszik tovább az apám életképtelen mintáit, én pedig tanultam egyedül, igaz barátoktól, tekintélyes felnőttektől. De a negatív emberektől mindig el kell zárkózni, amilyen módon csak tudsz, és kell húzni őket, ha le tudod.

Én nem költözök el, mert itt eltartanak, és nehezebb lenne ha elmennék. Inkább kibírom ezt itt így, minthogy szét dolgozzam a belem más negatív környezetben, mert kb. mindenhol ez megy. Szóval otthonról dolgozok online projektemen, és mihelyt tudok, lelépek.


Szóval megértelek, és csak felejtsd el az egészet. Szard le teljesen. Itt a semmiből is veszekedést csinálnak, gondolom máshol sincs másképp...

2021. máj. 14. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hosszú választ:) Sajnos alapból törődő ember vagyok, ezért nem lesz könnyű teljesen ignorálnom őket, de itt az ideje.
2021. máj. 14. 00:39
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Talán ez az "egyszerűen megszakítom a kapcsolatot mindkettővel" dolog kissé radikális lépés lenne, ha azt vesszük, hogy még szerinted is vannak mindkettejükben nagyon pozitív vonások, és ráadásul mindketten támogatnak. (Nem az anyagiak miatt mondom, hanem hogy ez annak a jele, hogy szeretnek téged.)


Az viszont biztos, hogy kőkemény határokat kellene húzni, és megértetni velük, hogy az állandó játszmáikba nem vonhatnak be téged, és hogy tartaniuk kell veled szemben egy viselkedési minimumot.


Én egyszer egy durva veszekedés - részéről részeg hőbörgés, durva, teljesen indokolatlan sértegetések stb. - után egyszer egy egész évig nem beszéltem anyukámmal, és teljesen megváltozott a viszonyunk utána. Konkrétan soha többé nem balhézott velem, egyszerűen megértette, hogy van egy határ, amit nem léphet át, ha tartani akarja velem a kapcsolatot.

2021. máj. 14. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ebben is van igazság. De ide látom, hogy holnap már fognak is jönni a "ne haragudj" meg az "ez volt az utolsó" című történetek, amiknek persze egy pillanatig nincs semmi jelentősége. Ha neked működött az egy éves kihagyás, úgy hiszem legalább annyi fog ide is kelleni.
2021. máj. 14. 00:58
 6/11 anonim ***** válasza:
64%
Miért kellene őket teljesen ignorálni? Van olyan helyzet, amikor ez szükséges, de ez nem az. Én úgy látom a szavaidból, hogy rendesen belemész te is ezekbe a játszmákba, ez pedig a te hibád. Maradj ki ezekből, éld az életed, attól még szóba állhatsz velük. A pénzt meg nem annyira könnyű megszerezni, mint ahogyan most gondolod.
2021. máj. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A "belemegyek" az azért van, mert már nincs türelmem az ötvenedik ilyen esetben is ugyanolyan jól kezelni a helyzetet. Az első mondjuk 5 alkalommal még teljesen nyugodtan kezeltem, de már tudom hogy feleslegesen ölnek bele energiát, mert megint meg fog ismétlődni. Tudják nagyon jól hogy tanulok, és ha valamire nincs időm akkor az ez, nameg azért felnőtt emberekről beszélünk. Szeretném ha tudnák úgy is kezelni a konfliktusokat.
2021. máj. 14. 08:35
 8/11 1Léna ***** válasza:
100%

A szüleid változásához szakemberek segítsége szükséges.

Ahhoz, hogy szakemberek segíteni tudjanak fel kell ismerniük a szükségességét, és el kell fogadniuk a segítséget.

Ha képes vagy ilyen komolyan tanulni, azért, hogy más lehes mint ők, akkor te már eljutottál erre a felismerésre. Viszont a te lelked is sok sérülést szenvedett el.

Figyelmedbe ajánlok egy alap könyvet ami a családi kapcsolatokról szól szülőknek. Bár nem vagy szülő de a módszer számodra is használható a szüleiddel való kapcsolatban Thomas Gordon: Szülői eredményesség tanulása

Szüleid érzik, hogy megoldgatatlan a problémájuk, és talán érzik a te magabiztos céltudatosságodat, és hozzád fordulnak. Vedd fel a kapcsolatot a háziorvossukkal, anyukád lelkészével, találj társakra a segítségnyújtásban.A hugodnak is lehet, hogy segítség kell.

Amikor békések, és józanok akkor próbálj velük külön külön beszélni erről, hogy milyen rossz neked látni őket ahogy egyre lejebb csúsznak, hogy tehetelennek érzed magad, hogy fáj neked. A könyv ebben ad tanácsot, hogy ne megmond nekik mit tegyenek, hanem én üzenetekkel kinyiljon a szemük, az értelmük és maguk akarjsnak változtatni. Drukkolok, hogy sikerüljön!

2021. máj. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Beszéltem velük. Megértő, de távolságtartó is voltam. Megígérték, hogy ha vannak balhék, abba engem nem vonnak bele. Mondtam, hogy HA vannak balhék. Ugye veszekedés néha mindenhol van, nem is várom el hogy ne legyen, de oldják meg nélkülem. Úgy érzem, megértették, hogy nekem erre egyszerűen nincs időm. Bízom benne hogy ezúttal rendeződnek a dolgok
2021. máj. 14. 09:41
 10/11 A kérdező kommentje:
Hát lóf@szt nem ért :D fater ugyanúgy piál, úgy tűnik anyám igazat mondott mindenben. Őszintén, mostanában többször volt ittas mint józan amikor beszéltem vele. Támogat nem támogat nem kérek ebből az emberből :/
2021. máj. 19. 20:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!