Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak engem zavar nagyon hogy...

Csak engem zavar nagyon hogy gyereknevelésben minden rokon mindent “jobban tud”?

Figyelt kérdés
Első babánk nem rég született meg, és akárhányszor jön valamelyik rokon látogatni, vagy mi megyünk valahova, állandóan mindenki kéretlenül adja a tanácsokat hogy így kell felöltöztetni, úgy fázni fog, nem kell neki cumi, így tartsd úgy tartsd, pólya kellene neki, így szoptasd stb…miért nem veszik már észre hogy ez nem az ő dolguk? Értem én hogy első gyerek meg minden de azért ha már finoman célzok rá hogy majd mi tudjuk mert mi vagyunk a szülei, akkor se veszik a lapot

2022. okt. 10. 10:22
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
99%
Általános emberi jelenség, minden szülő minden gyereknél megkapja. Majd ha a nyolcvanadikat szülöd, akkora gyakorlatod lesz az ignorálásban, hogy meg se hallod, de akkor is mondják majd.
2022. okt. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Két füled van, egyiken be, másikon ki és közben széles mosoly. Ez alól egyetlen kivétel van: ha van a rokonok között olyan, akire vélhetően rábízod majd a babát vagy aki nálatok lesz úgy, hogy nem klasszikus vendégségben, hanem 'családtagként'- tehát mondjuk ha kakis a gyerek vagy éhes akkor nem neked szól, hanem eteti, pelusozza, nyugtatgatja, stb.- érted, mit akarok mondani. ( klasszikusan lánytestvér, nagymama....) Na, velük nagyon egyértelműen meg kell beszélni, hogy erről vagy arról neked más a véleményed, és vagy egyetértetek valamilyen kompromisszumban, vagy nem értetek egyet, hanem Te kijelented, hogy ez így lesz, és kész. Szóval az első csoporttal nem foglalkozni, a másodikkal értelmesen beszélni és ha nem fogadja el, amit Te akarsz, akkor máris átkerült az első csoportba. Sok sikert neked a 'harchoz' és sok örömet a babához!
2022. okt. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
95%
Leragott csont.
2022. okt. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem célozni meg utalgatni kell, hanem nyíltan megmondani a véleményedet. És ez nem egyenlő a gorombasággal! "Csókolom Manci néni, köszönöm a tanácsot, de a kis Pityuka az én fiam, én így látom jónak. Ha tanácsra lesz szükségem, akkor majd kérek." És innentől kezdve ha továbbra is szóba hozza, akkor annyit mondanék, hogy "Szerintem is szépen süt a nap." Ha tovább erőlködik, akkor újra mondanám ezt. Egy idő után majd abbahagyják.
2022. okt. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
18%
Egyébként lehet, hogy tényleg jobban tudják a tapasztalataik miatt, erre soha nem gondoltál? Tanácsot adni bárkinek joga van.
2022. okt. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
De persze hogy joga van, es ha ugy gondolom akkor meg is fogadom a tanacsot, de amikor en vagyok a gyerekkel egesz nap minden nap, akkor szerintem en jobban tudom hogy o most eppen fazni fog e ugy ahogy van vagy sem. Vagy hogy szeret e babakocsizni vagy sem.
2022. okt. 10. 10:54
 7/28 anonim ***** válasza:
13%
Amit mondanak hallgasd meg. Aztán oszd el kettővel. Béke is lesz és a te elképzelésed szerint lesz a gyereked nevelve.
2022. okt. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
18%

Ha ilyen hisztis lettem volna, inkább kiugrom az ablakon.

Fáj meghallgatni őket? Nem. Utána azt csinálsz, amit akarsz? igen.

Még az is lehet, hogy van valami, aminek hasznát veszed belőle.

2022. okt. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

#8

Hat ugylatom megis eleg hisztis vagy ha ennyire felhuz egy kerdes. Sose ertettem miert olyan nehez tovabb gorgetni ha egyszer nem birsz semmi epitot mondani vagy irni

2022. okt. 10. 11:02
 10/28 anonim ***** válasza:
24%
Van két füled....
2022. okt. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!