Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a teendő, ha a szeretetre...

Mi a teendő, ha a szeretetre kritizálás a vàlasz?

Figyelt kérdés

Tudom én vagyok túl érzékeny és ezen dolgozom.


De sokszor előfordul , hogy én odaadó, segítőkész és kedves vagyok és erre megtaláljàk, hogy mi az amit nem jól csinàlok.

Én erre dühös leszek, amiben már kimerülök.. érzem hogy nincs ennek így értelme.

Persze probalok továbbra is kedves maradni de fáj belül, hogy miért ilyenek.


Ti ilyenkor mit tesztek, hogy ne legyen értelmetlen veszekedés és megmaradjon a lelki békétek?


2022. okt. 22. 06:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Megszoktam, és leszrom.


Eljutottam odáig, hogy a minimum segítséget megadom nekik, de többet ne várjanak tőlem, ha mindenre csak a lhúzás és beszólogatás megy - ca. 10 éve.


Nehéz volt, mert szeretem őket, de ezek a sorozatos mindenben a hibát látják mentalitás miatt önbizalomhiányos lettem. Igen, olyanokba ment a belekötés, hogy miért nem előbb az emeletet mosom fel, és csak aztán a földszintet - mikor mindenki odalenn teszi a dolgát.


Na mindegy... azokkal, akikre én is számíthatok segítőkész vagyok, a többiek meg oldják meg egyedül.

2022. okt. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%
Nagyon egyoldalúan adtad elő ezt a problémát, valószínűleg okkal kritizálnak és te sem vagy annyira szeretetteljes, odaadó szent amilyennek gondolod magad.
2022. okt. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Metionin ***** válasza:
100%
Egyszerűen nem kell a szeretetet arra pazarolni, akire nem érdemes.
2022. okt. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem segítek senkinek, ha nem kéri.
2022. okt. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
El kell fogadni, bármennyire szomoru.
2022. okt. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

2-és válaszoló! Valóban egyoldalú, mert nem ül mellettem az illető, leírni az ő oldalát.

De igazad van az ő sztorija valószínű más lenne.


Arra jöttem rá, hogy ha nincsenek elvárásaim az emberekkel kapcsolatban, akkor nem ér ekkora csalódás.

Továbbra is kedves leszek, mert jól esik.

2022. okt. 23. 08:31
 7/7 anonim válasza:

Szerintem ezek elég komplex problémák. Jó a kérdésfelvetés, de szerintem nem lehet ezt ilyen egyszerűen megválaszolni. Miért fontos neked, hogy kedves légy? Mindenki kritikája rosszul esik, vagy csak bizonyos embereké? Ha van pozitív visszajelzés, az ugyanannyira fontos neked, mint a negatív?

Ha komolyan érdekel a kérdés, szerintem merülj el önismereti témákban, mert előbb-utóbb választ lehet kapni ilyenekre, és könnyebbé teszi az életet, ha ez ember érti a saját (és kicsit mások) működését.

2022. nov. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!