Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Másnál is jobban szeretik a...

Másnál is jobban szeretik a nagyszülők az egyik unokát, mint a másikat?

Figyelt kérdés
Nekem annyira fáj,h a párom szülei csak a fiamat szeretik, a lányomra rá se csesznek.
2010. szept. 28. 10:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Nálunk is részben így van, hozzátéve azt, hogy a nagyszüleimnek aki pont ott van velük, az soha nem jó, mindig az a jó, aki épp nincs ott, de ha épp senki nincs ott, akkor is van kedvencük az 5 unoka közül (ami én sose voltam, pedig én vagyok az első unoka).
2010. szept. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
91%
Nekem egyiket sem szeretik a párom szülei.Szégyellik, hogy a kisebbik sérült:) Én meg őket szégyellem.Mindegy, hosszú történet.
2010. szept. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

sajnos néha előfordul az ilyen, meg saját gyerekükkel is. általában a fiúkat szeretik jobban, a lányokat kevésbé.

nagyon gáz az ilyen.

2010. szept. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Nekem anyósom ilyen a kisebbik fiam javára kar különbséget tenni. A nagyot nem szereti.. de mi nem hagyjuk. Nem kell jönnie amíg így viselkedik velük.
2010. szept. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Szerencsére nekem mindkét gyermekem egészséges. A lányom hamar érkezett,lehet ezért nem szeretik. Pedig édes kis ördög.

Gyermekednek mielőbbi javulást,és egésszéges,boldog életet kívánok neki/nektek!

2010. szept. 28. 10:44
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván a jelet fordítva akartam:(( Egyébként azt is megkérdőjelezik, hogy a a fiuké-e a gyermek, mert az ő fiuk nem tud sérült gyermeket gyártani. Tiszta idióták.
2010. szept. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk engem szerettek a legjobban, mintkét nagyszülő nem tudom miért alakult így. Bár apám oldaláról gondolom azért, mert ő volt a régen várt fiú gyerek, eleve nagy öröm volt az ő születése, talán azért.


De egyébként a többi unokát is mindig szerették nagyon, anyukám szülei részéről is csak onnan tudom, hogy engem szerettek a legjobban, hogy mikor papám meghalt és olvastam a régi leveleit, abban volt, hogy alig várják, hogy vigyenek engem nyaralni, mert "tudod jól, hogy ő a legkedvesebb a szívünknek".


Egyébként szerintem ez bizonyos keretekig normális. Akaratlan, hogy egyiket-másikat jobban szeretik, kár ezzel bűntudatot kelteni a szülőkben, nagyszülőkben. Azzal van a baj, ha némelyiket kifejezetten nem szeretik, leszarják, nem érdekli őket, a másiknak meg kinyalják seggét. Míg szeretik mindet, de van amelyik valami miatt kedvesebb, az normális. Nem is lehet mit tenni vele.

2010. szept. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Gondoltam,h elírás volt.

Nem is értem az ilyen nagyszülőket.. ismerek sérült gyermekeket,de ott a nagyszülők teljes mellszélességgel állnak a gyermek mellett és ugyanugy szeretik,mint az egészséges testvérét.Ilyen helyzetben kellene a családnak még jobban összetartania. Sajnálom,h ilyenek nálatok a nagyszülők,de kitartás!

2010. szept. 28. 10:50
 9/19 A kérdező kommentje:
Fiamat havonta kétszer viszik hétvégre magukhoz,mindent megvesznek neki,lányomat eddig egyetlen egyszer vitték el,1 napra.Együtt a kettőt nem viszik,csak a fiamat. Ha jönnek csak a fiammal akarnak lenni,szegény lányom azt se tudja h keltse fel a figyelmüket. Ilyenkor a szívem szakad meg.
2010. szept. 28. 10:53
 10/19 anonim ***** válasza:
Én gyakorló nagyi vagyok, és sajnalom a kislányodat, nem értem a nagyszülőket. Nekem is két unokám van egy kisfiú és egy kislány, egy apától de két anyától, hol az egyik hol a másik van itt, de mostmár elkezdtem szervezni, hogy az őszi szünetre mindkettő itt legyen velünk. /kicsit nehéz az anyagiak és a távolságok miatt/ de megoldjuk. Imádjuk mindkettőt és akkor vagyok a legboldogabb mikor egyszerre tudom mindkettőnek ugyanazt nyújtani. Nagyon igyekszem, hogy mindkettő ugyanannyi figyelmet szeretetet és simogatást kapjon. Nincs annál jobb érzés mikor mindkettő átölel egyszerre és megpuszilnak, mert Ők érzik, hogy igazán imádjuk mindkettőt, a férjem is úgyanígy érez.
2010. szept. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!