Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Másnál is jobban szeretik a...

Másnál is jobban szeretik a nagyszülők az egyik unokát, mint a másikat?

Figyelt kérdés
Nekem annyira fáj,h a párom szülei csak a fiamat szeretik, a lányomra rá se csesznek.
2010. szept. 28. 10:27
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyai nagymamámnak is a bátyám volt mindig is a kedvence. Csak azért, mert ő fiú, én meg lány vagyok.

Az apai nagymamámnak pedig a lányának a lánya volt a kedvence (igaz, neki meghalt 2 bátyja csecsemő korában, és nagymamám ezért kivételezhetett vele szerintem)

Elég szemét dolog anyósodéktól szegény kislányoddal szemben.

2010. szept. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Nálunk is így van. Apai nagymamám csak a fiú unokáit szerette, én voltam a sorban az utolsó. Anyai nagymamámnak meg én vagyok a kedvence és ezt nem is titkolja. Sajnos ez a tesómnak és anyukámnak is nagyon rosszul esik. Nem tudsz változtatni rajta. A szeretet vagy van, vagy nincs. Nem lehet kierőszakolni, vagy megvásárolni.
2010. szept. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon gyakori a nagyszülőknél, hogy van kedvencük. Biztos úgy érzik, hogy ők már ezt megengedhetik maguknak. De nálunk a többi unokát is nagyon nagyon szeretik. A lányom a kedvenc, de a fiam és a többi unoka is imád a nagyiéknál lenni, még sose panaszkodtak igazságtalanságra.
2010. szept. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem anyai nagyapám a bátyámat szereti legjobban, mivel kiskorában anyuék velük éltek (anyu és tesóm, apjával elváltak, 10 év van köztünk).Engem is szeretnek, de látom, hogy nem úgy.Sőt tudom, hogy amikor mielőtt megszülettem, nem is akartak engem a nagyszüleim (anyai), mivel anyu nem házasodott össze apuval.

Apai részről egyedüli unoka vagyok, nagyanyám mégse akart engem (mivel elvált asszonytól vagyok) 1 éves koromig nem is látott. Utána apu egyszer levitt az utcára, hogy megnézzen, majd a papám mondta, hogy márpedig ő az egyetlen unokáját látni szeretné (mivel előtte nem mehettünk hozzájuk).

Úgyhogy sajnos tudom, milyen sz@r érzés.:((

2010. szept. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Anyai nagyapámnak három gyereke van, 2 fiú (az egyiknek 2, a másiknak egy lánya van), és egy lány (neki vagyok én meg a húgom).

A nagypapám sokszor mondta, hogy szeret mindenkit, de neki én és a húgom vagyunk a legkedvesebbek. Mikor kicsik voltunk, anyu nagyon sokat dolgozott, és mindig ő vigyázott ránk. A két nagybátyám meg a pénzért pumpolta csak őt, és hát a gyerekeik is eltanulták ezt a szép szokást.

22/L

2010. szept. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Engem az egyik nagyszülők egyáltalán nem szeretnek, talán mert én már "felnőttem", és nem vagyok olyan érdekes mint a kicsik, és a nem túl példás életem miatt, de a másik nagyszüleimnek én voltam a kedvence (igaz mindannyiunkat nagyon szerettek), csak sajnos ők már elmentek... :(
2010. szept. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Mindegyikre zöld kezet nyomtam,

sajnálom,h nagyon sok helyen/családban megkülönbötetés van.:-((

2010. szept. 28. 14:50
 18/19 anonim ***** válasza:

Nálunk az anyai nagyszülőknél én vagyok a kedvenc és az öcsém pedig csak úgy van,néha nagyon felháborít amikor nekem adnak ajándékot és az öcsimet elfelejtik,de képesek a szeme láttára odaadni nekem,inkább adnának neki és nekem nem mert rossz látni hogy mennyire el tud szomorodni miatta,legszívesebben a képükbe vágnám a csomagokat. Sajnos az apai nagyszüleimet nem ismerem mert 1 éves voltam amikor meghaltak :S

én 15/L az öcsém 7/F

2010. szept. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Ajándékról jut eszembe. Ugyebár tudják kivülről az összes rokon szülinapi/házassági/névnapi/eljegyzési/szakítási, egyszóval mindenféle dátumát, Csak az enyémet nem. (pedig én vagyok a legidősebb unoka) Ez akkor esik rosszul, amikor még beszélnek is velük a szülinapodon, és kb rá 2 hónapra felköszöntenek(gondolom valaki elmondta nekik, h mennyire rosszul esett). Meg amikor felsorolják a dátumokat, és csak téged hagynak ki... Nah az aztán szupi.
2010. szept. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!