Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kérhetek több segítséget...

Kérhetek több segítséget anyagilag a volt férjemtől?

Figyelt kérdés

Több mint 10 éve elváltunk a férjemtől. Van egy 14 éves közös gyerekünk. Azt tudni kell az exemről, hogy nagoyn jó ember volt, mindig mindenkin segített és mai napig valahol ott van benne a joember, de mégis megváltozott.

10 éve 20ezer ft gyerektartást fizet. Minden megvenne a gyereknek, de ő nem nagyon keresi az apja társaságát. Van mikor nagyon csúnyán beszél velem, amit a gyerek hall és nem szívesen megy hozzá. Én nem tiltottam soha. Sokszor mondtam, hogy menjen, mert apának is hiányzik. Próbáltam a kettőnk kapcsolatát mindig a gyerek előtt tiszteletben tartani.

5 éve van párom, ugyanennyi ideje az exemnek is. Azt hittem úgy álünk majd, hogy néha eljönnek hozzánk kávézni meg mi oda...de ez nagyon nem így lett. a nőt régóta ismerem, jóba voltunk, ezért is örültem, hogy össze jöttek, mert külön külön nagyon jó fejek voltak és szerethető emberek. de együtt nagyon rossz hatással vannak egymásra. én lettem az első számu közellenség. sokáig így ment. pedig csak annyi volt a "bűnöm", hogy nem eröszakolom a gyereket arra, hogy menjen oda meg néha kértem, hogy fizesse ki a gyerek iskolai menzáját vagy a bérletét. 20ezer gyerektartás mellett félévente elmennek vásárolni kb 20 ezerért. Ezen kivül semmi. Nem is merem neki mondani, mert mindig azzal jön, hogy én akartam egyedül nevelni (én hagytam ott anno 10 éve), neki is vannak kiadásai.

gyerektartás emelést kértem tőle, kiröhögött. mindig lenéz és szavakkal bánt, máskor meg a legjobb haverja vagyok. nagyon nehéz már vele. ezért nem is merek tőle kérni már. viszont ügyvédhez nem tudok menni, mert sajnos arra nicsn pénzem. csak mikor kérdezi, hogy na már el is fogyott a pénzed? olyankor legszivesebben az arcába mondanám, hogy te egyedül vagy , mégse elég 6-700ezer, mi meg ketten vagyunk 300ból, mellette hiteleim vannak...de nem turkálok a zsebébe soha, ezért esik rosszul hogy ő viszont igen.

szóval most csak annyit szeretnék tőle kérni, hogy legalább hó elején vegye meg a gyereknek a buszbérletet, mert sajnos hamarabb kell neki a bérlet mint megjönne a fizetésem. de nem tudom hogy jogos e vagy nyeljem le ezt is mint minden más egyéb költséget.

Szerintetek?

bocsi, ha össze vissza írtam vagy a helyesírás miatt, de siettem, mert mennem kell dolgozni


2022. nov. 12. 13:44
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
99%

Off

Nalunk a hivatalos gyeremktqrtasidj 10800. 2011ben lett megallapitva.



Kerdezo!


Nem kell ügyvéd. Írsz egy kérvényt a bíróságra

2022. nov. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
99%

Ahhoz hogy beadd a bíróságra a kérelmet a gyt emeléséhez ahhoz nem kell ügyvéd.


De a bíróságokon, családsegítőben és a közjegyzőknél is szokott lenni havi egy ingyenes jogi tanácsadásos nap

2022. nov. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
99%
Bíróságon kérd az emelést, nem kell az exszel beszélgetni
2022. nov. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
98%

1. A kérdezö jelenlegi párjának semmi köze a gyerekhez, ha nem akar rá költeni, az tökéletesen érthetö, töle kérni meg enyhén szólva is furcsa ötlet lenne.

2. A havi 20ezer gyerektartás ma nevetséges összeg, az apának erre hivatkozni szegénységi bizonyítvány.

3. Ha eltelt két év a gyerektartás megállapítása óta - márpedig nyílván eltelt -, akkor bemehetsz a bíróságra, beadsz egy kérvényt a gyerektartás mértékének újra megszabására. Ehhez nem kell semmiféle ügyvéd, nem kerül semmibe.

4. Ha az exednek a jövedelme átlagos (a felesége/élettársa pénze nem számít!), akkor annak alapján megállapítanak egy újabb összeget, ami gyakorlat szerint a nettó jövedelem 15-25 % között szokott mozogni.

2022. nov. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
94%

Mi teljesen normálisan, békésen váltunk a férjemmel, mégsem tartottam vele semmilyen kapcsolatot, nem hogy kávézgatni jártunk volna egymáshoz.

A gyerek körüli ügyeket egyedül oldottam meg, mert ezt akkor is meg kellett volna tennem, ha a volt férjem meghal, vagy a Déli sarkra költözik. A láthatás meg lett fixen határozva, ha attól eltért, akkor a gyereket kellett hívja, vagy írnia neki, akivel aztán én megbeszéltem és aztán intézte az apjával ahogy akarta.

Nem ellenségeskedtem, soha egy rossz szót nem mondtam rá, de kizártam az életemből és oda semmilyen jogcímen nem léphetett be.

A gyerektartást megítéltettem. Nem fix összegben, hanem mindenkori jövedelem 20%-a. Nem tudom most van e ilyen lehetőség, az enyém 15 éves történet, a "gyerek" már 25 éves.

2022. nov. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
98%

Nem kell ugyved hozza

Van ingyenes jogi nap akkor bemesz es segitenek mindenben

2022. nov. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
#8as miért kamuznák egy névtelen oldalon? hidd el vannak emberek akik nem rosszindulatuak és szeretnének békésen élni. én ilyen vagyok, főleg hogy a gyerekeim apja
2022. nov. 12. 15:40
 18/29 A kérdező kommentje:
9es ha meg azt mondom hogy a nevelőapja eltartja akkor emg az lenne a baj.
2022. nov. 12. 15:41
 19/29 A kérdező kommentje:

de igen, annyi lett megállapítva 20 ezer. ügyvéd azért kell, mert mint mondtam kifordult magából. én az ex férjemmel jó kapcsolatban voltam és nem rosszban váltunk el, hogy ne tartannk a kapcsolatot. vagyis még az elején. teljesen rendben volt minden. szerencsére ilyen is van. nem jártunk együtt nyaralni de nekem az többet ér, hogy számíthattam rá sokszor még az elején. az idő alatt jobban eltávolodtunk, de ez is normális, de teljesen jóba vagyunk HA nem az anyagi a téma.

én nem is értem miért kell olyanokat feltételezni, vagy tényként kezelni. milyen emberek vannak :(

2022. nov. 12. 15:45
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

Azért kell ügyvéd, mert kifordult magából? Mi van??

Kérdező, nem érted? Beadod a kérvényt a bíróságra és 100%, hogy megkapod az emelést, ha ki van fordulva az exed önmagából, ha nem.

2022. nov. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!