Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Terhess vagyok de nem állunk...

Terhess vagyok de nem állunk jól anyagilag honnan tudok segitséget kérni?

Figyelt kérdés
Nem tervezett baba. A szüleimre nem számithatok.
2018. márc. 3. 09:24
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
77%
Mit jelent hogy nem állunk jól anyagilag? Mennyire rossz a helyzet? Barátok? Kevés az infó.
2018. márc. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
78%
Ne vállalj gyereket ha nem tudod felnevelni! Inkább ne legyen, mint egész életében nélkülözzön az egész család! Én is voltam hasonló helyzetben, minden összejött és még terhes is lettem; gondolkodás nélkül elvetettem. Nem teszem ki szenvedésnek a saját gyerekem!
2018. márc. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
80%

Munka? Párod dolgozik? Lakni van hol? Az ő családja tud segíteni?


Meg lehet próbálkozni mindenféle szeretetszolgálatnál és facebookon koldulni felszerelést, de csak akkor van értelme, ha belátható időn belül ki tudtok lábalni a bajból, erre nem lehet berendezkedni.

2018. márc. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
82%
Két gyermeket nevelek egyedül, mégsem kapok semmi segítséget sehonnan... A pici 10 hósan ment a bölcsibe, napi pár óra együtt...én meg melózni... Amíg ilyen pici volt: aludt, mikor vittem hajnalban, aztán délután együtt voltunk pár órát és aludt is. De ki lehet vészelni. Mára már nagyobb, így többet tudunk együtt lenni és segítséget is annyit kapunk, hogy járhat bölcsibe és mi nem viszünk minden héten gyümölcsöt+ingyenes az étkezés. .... Tehát ne mástól várd a segítséget, magatokon kell segítenetek. !!!!!!
2018. márc. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
84%

Persze...lehet leszavazni az embert, de tényleg nem külső segítségre kell alapozni a gyermekvállalást. A saját bőrömön tapasztalom, hogy alig jár valamicske támogatás. Vagy annyira sok az egyszeri anyasági, a gyes (gyed, ha van munkaviszonya) meg a családi, hogy bíztatni kelljen?


Egyáltalán mennyi idős vagy? Dolgozol? Tanulsz? Hol laktok?

2018. márc. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
79%
Nos, ha az anyagi helyzeted annyira rossz, kedvezményes az abortusz. Mert remélhetőleg a semmire nem akarsz szülni
2018. márc. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
20%
Akik a kérdezöt bántják, nem gondolnak arra, hogy váratlanul történt valami, ami miatt anyagi problémája van? (Az abortusz meg nem feltétlen lehetséges, mert valószínüleg már túl van a határidön)
2018. márc. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
33%
Örökbeadás? Adj eselyt a kicsinek, megfelelő szülők mellett megfelelő anyagi körülmények között nőhet fel! Ez egy okos s önzetlen döntés lenne. Hamármegcsináltad,így tudod neki a szép jövőt garantálni.
2018. márc. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
27%
Próbálkozz a helyi családsegítőnél! Nálunk a bútortól kezdve a gyerekjátékig szinte minden van, csak el kell vinni. Biztosan ruhát is lehet találni, hiszen a picik néhány hét alatt kinövik, az alatt nem használódik el. Érdeklődhetsz a helyi védőnőnél is. A többi válaszoló miatt én szégyellem magam...
2018. márc. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
37%

Ha szuleidre nem számíthatsz, akkor talán marad az anyaothon.

De ott sem maradhatsz mindig.

2018. márc. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!