Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerinted mekkora akadály egy...

Szerinted mekkora akadály egy kapcsolatban a műveltségbeli különbség?

Figyelt kérdés
Természetesen egy párkapcsolatban nem ez az elsődleges szempont, de mennyit számít valójába, ha az egyik fél sokkal műveltebb, mint a másik?
2010. szept. 29. 17:09
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%

Kérdés, mit értesz műveltség alatt.

Ha csak iskolázottságot és infógazdagságot, akkor verhet éket a két fél közé.

Ha azonban lelki gazdagságot is, akkor fel sem merül a kérdés.

2010. szept. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Hosszútávon, bármilyen csúnyán is hangzik, sajnos nem mindig működik minden olyan zökkenőmentesen. Nem is a műveletlenség miatt, hanem az ezt eredményező kultúrális vagy egyéb háttér miatt, még csak nem is kell kultúrális különbségnek lennie.
2010. szept. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Számomra fontos, hogy a páromra fel tudjak nézni ilyen szinten. Lehet csúnyán hangzik, de egy butácska vagy műveletlen férfivel én nem tudnék élni...
2010. szept. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Környezetemben a pasik mind jóval butább nőket akarnak, egyrészt azért, hogy ők többnek tűnjenek, másrészt ez valamelyest összefügg az iskolázottsággal, és a munkahellyel, így ők lehetnek azok akik többet keresnek. De én nem bírnám elviselni a butaságot pár napnál tovább.
2010. szept. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%
Közférában dolgozom, a férjem meg világjáró kamionos. Neki nincs főiskolája, mint nekem, de ez soha nem okozott gondot. Intelligens, művelt ember, aki mindenhez hozzá tud szólni, és mesél sokat arról a helyről, ahol jár és járt már eddig is. Több nyelven beszél, én pedig csak angolul. Eleinte a családom kétkedve fogadta ezt a párosítást, de ahogy látták mi szépen megvagyunk egymással nincs semmi visszang. Különben is nem hallgattam volna senkire, mert én ismerem őt igazán.
2010. szept. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólókkal. A műveltségbeli különbség nemcsak annyit jelent, hogy egyik olvasott egy könyvet, a mésik meg nem, hanem azt is, hogy hosszú távon nem lesz közös témájuk, és végeredményben a teljes életfelfogásuk, életcéljuk, és életvitelük is teljesen el fog térni egymástól. Egy hosszútávú kapcsolat pedig nem működhet úgy, hogy semmi közös nincs a felekben. A műveltebb fél egy idő után kevésnek fogja érezni a másikat, a kevésbé művelt pedig állandóan kisebbségi komplexusokkal fog küzdeni. Szerintem nem működne.
2010. szept. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%
A nagy különbség áthidalhatatlan. Mindenki szeret a párjára felnézni. Ez érvényes a műveltség terén is. Nem érezném jól magam egy mesüge ürge mellett, de valószinű el sem jutnánk a házasságig. Férjem szerint én vagyok a műveltebb. Lehet, hogy van ebben némi igazság, de soha nem hagyom ki, hogy egy picit ne csiszoljak rajta. Ez az ő érdeke is. Néha picit megsértődik, aztán belátja, hogy igazam van, mert az ő érdekét /is/ szolgálja.
2010. szept. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elég nagy akadály lehet, ha pl az iskolázottságra gondolsz. Én voltam együtt valakivel akinek kettővel kevesebb iskolája volt mint nekem és az értékrendünk sem egyezett. Sokat veszekedtünk, és én megmondom őszintén, én szeretem ha a párom okosabb mint én, nem én akarom hordani a nadrágot semmilyen téren. 23/L
2010. szept. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem elsődleges szempont. Én legalábbis okos, művelt párt akarok. Aki nem ilyen abba bele sem tudnék szeretni. Szóval elég nagy. Lehet másnak ne, de előbb utóbb kiütközik hiába álszenteskednek hogy hát milyen gonosz akinek ez fontos.
2010. szept. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
intelligens legyen, legyen saját véleménye. ez persze iskolától független
2010. szept. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!