Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerinted mekkora akadály egy...

Szerinted mekkora akadály egy kapcsolatban a műveltségbeli különbség?

Figyelt kérdés
Természetesen egy párkapcsolatban nem ez az elsődleges szempont, de mennyit számít valójába, ha az egyik fél sokkal műveltebb, mint a másik?
2010. szept. 29. 17:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
78%
ezek számomra nagyon fontosak. a végzettség, a tulajdonképpeni papír nem. egyik ismerősöm, akire felnézek, érettségivel sem rendelkezik, de olvasottabb, mint én, aki egyetemre jár épp. több nyelven beszél, szinte minden művészeti ághoz jobban ért... a páromban ugyanezt nagyra becsülöm. nekem fontos. nem is a lexikális tudás, de az érdeklődés a dolgok iránt mindenképp.
2010. szept. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Nem az iskolázottságra gondoltam, hanem az általános műveltségre, ami ugye sokszor végzettségtől független, erre ti is remek példákat hoztatok fel.


Egyébként egyetértek veletek, én is úgy vélem, hogy ez igenis akadályt jelent hosszútávon. Mert a műveltebb emberek könnyebben fellelkesülnek egy-egy új, érdekes dolgot hallva, és elég kiábrándító, ha a pároddal semmit nem tudsz megbeszélni ezekről a dolgokról.


Köszönöm a válaszaitokat!:)

2010. szept. 29. 17:42
 13/14 anonim ***** válasza:
Sokkal nagyobb problemat jelenthet a vallasbeli, kulturalis massag ,netan mas nemzetiseguek egyuttelese.Az en ferjem pl. szerb nemzetisegu es ez igen sok viszalyt okozott...Ha valakit erdekel reszletesen jelezze!
2010. szept. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Hatalmas akadály! Sohasem járnék műveletlen / iskolázatlan nővel.


22/F

2010. szept. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!