Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elegem van! Eddig a karácsony...

Elegem van! Eddig a karácsony volt életem legszebb ünnepe. De apukám meghalt Mikuláskor, és most már semmi nem olyan. Tudom, hogy azt akarja, hogy boldog legyek, de nem tudok. Mit tegyek? Van még vki, akinek fáj?

Figyelt kérdés
1 óra van, és én még mindig sírok. Utálom a karácsonyt, és utálom magam, mert utálom. Mert nem akarom, de mégis mit tegyek, hogy ne így érezzek. Írjatok vmit, bármit. Nem érdekel.
2008. dec. 25. 00:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nagyon szomorú, ami veled történt, hidd el, átérzem a problémádat (nekem is nagyon nehéz volt a nyáron)! Nem hiszem, hogy bárki elvárná, hogy boldog legyél, hogy is tudnál, hiányzik az apukád. Azért godnolom, anyukád mindent megtett, hogy ne legyen olyan szörnyű a Karácsony, gondolj arra, hogy mennyire nehéz lehet neki is és mégis milyen erős, hogy igyekszik elviselhetőbbé tenni azt, amit érzel. Csak egymásra számíthattok és ha van testvéred, akkor rá(juk), igyekezzetek, hogy minél tovább megmaradjatok egymásnak és ne kelljen ilyen szörnyű tragédiát átélni újra! Vigyázz nagyon anyukádra, beszélgessetek sokat! Nyugodtan sírd ki magad, mondd el neki, mennyire hiányzik apukád, ne maradj egyedül a szomorúságoddal! Én a helyedben gyújtanék egy gyertyát most és beszélgetnék apukámmal, mintha ott lenne, sokkal könnyebb lesz tőle a lelkednek, hidd el! Nagyon vigyázz magadra és kívánom, hogy enyhüljön az a szörnyű érzés, ami most a lelkedben van!
2008. dec. 25. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 yuda ***** válasza:
88%
Azt tanácsolom,ne legyél semmiképpen egyedül,főleg karácsonykor,mert az a legrosszabb,amit tehetsz-ha már legalább egy emberrel meg tudod osztani ezeket a napokat,már nem akkora teher,vagy akár egy társaságban-a fájdalom pedig idővel enyhülni fog,még ha nem is múlik el teljesen-de enyhül,de karácsonykor elő szokott jönni nagyobb intenzitással-sajnos.
2008. dec. 25. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%
nagyon szomoru ami apukadal tortent de o lateged fentrol a mengybol ne szomorkodj o lat csak te nm lathatod ot de amikort teis meghalsz akort felmesz a mngybe es talalkozol vele higy magadba!!!!:)
2008. dec. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nehéz lesz, de az idő majd sokat segít. Az én apukám is tavaly még velünk volt, januárig. Az első hónap volt a legnehezebb. Nekem sokat jelentett, hogy az akkor 1 éves lányom előtt tartanom kellett magam, hogy minél kevesebbet érezzen a fájdalmamból. Bár még neked elképzelhetetlen, de könnyebb lesz ... majd. Addig meg próbáld megosztani a bánatodat anyuddal.
2008. dec. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
94%
Először meg kell élned a fájdalom mélységét,hogy utána ki tudj belőle mászni.
2008. dec. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem júniusban halt meg APukám és december 7-én a nagymamám.

Ráadásul messze külföldön élek és még a temetésükön sem tudtam ott lenni.

Fogadd nagyon őszinte részvétemet, mert megértem, mit érzel.

Gondolj rá sokat és nem baj, ha sirsz. Az is segit.

2008. dec. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok jóban apámmal, örülnék, ha nem nézne le, szerencsés vagy, és részvétem, de akkor is szerencsésebb vagy, mint én.
2008. dec. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok kedves választ. Igen, anyukám mindent megtett, és tesz is, én is ugyanúgy megteszek mindent, hogy neki is könnyebb legyen. Szerencsésnek mondhatom magam, hiszen apukám nagyon szeretett minket, és most itt van párom is, hogy ne legyünk annyira egyedül. Mert sajnos ha én szomorú vagyok, anyum is az, és nem szeretném, hogy az legyen. Kellemes ünnepeket, és köszönök mégegyszer mindent!
2008. dec. 26. 00:31
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Hazudnék,ha azt írnám,h úl leszel rajta és minden oké lesz. Nekem tavaly halt meg apum...

Nehéz út előtt állsz,át kell élned a gyász minden szakaszát, és ne szégyelld az érzelmeid, volt h a boltban bőgtem,mert a kedvenc felvágottját láttam meg, és tényleg kicsit segít,ha ilyenkor van veled valaki. Még ha csak meghallgat...s bátran sírj együtt anyuddal,és emlékezzetek. Nekem a temetés után 3 hónap kellett h ki tudjak menni a temetőbe,mivel ott az ember szembesül a véglegessel....van jó pár gyászról szóló könyv,vagy keress rá itt a neten,nekem segített h megértsem nem én hülyültem meg,hanem a gyász szakaszait élem át...fel a fejjel,az első év nagyon nehéz,utána meg megtanul az ember a szeretett személy nélkül élni...vigyázz magadra és anyudra

2008. dec. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%
amit írtál a kérdés alatt hogy: "Utálom a karácsonyt, és utálom magam, mert utálom" ..ijenkor nem a Karácsonyt utálod, sem magadat,hanem azt a helyzetet amibe Te most kerültél. Az Én apukám már meghalt 2001ben..már kiherevtem és ..igaz nem olyan a Karácsony mint vele volt,de már nem sírok Karácsonykor. remélem ez valahogy segített.
2008. dec. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!