Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak szerintem furcsák barátnő...

Csak szerintem furcsák barátnőm karácsonyi ajándékozási szokásai?

Figyelt kérdés

Nekünk nagy családunk van, és hát igen, lassan itt a karácsony. Nálunk nincs olyan hogy nem veszünk valakinek, számomra nagy stressz ez minden évben, sértődés lenne belőle. Sose értettem miért nem lehet csak a gyerekeknek ajándékot venni és szólna a családról, nem pedig kényszerlátogatásokról azoknál is akiket évente kétszer ha látok.

Ez amúgy nem konkrét kérdés de pl nekem van egy barátnőm aki első ránézésre vesz valakinek valamit


- pl. Kávé kapszula kávéfőző nélkül.

- ami nekem furcsa amit már régóta eljátszik hogy kér konkrétan valamit , amit én megveszek neki de aztán látom hogy tovább ajándékozza másnak karacsonyra.


- A harmadik pedig amire szintén csak pislogok..ma eljött egy teára és látta hogy új vasalót vettem. Arról érdeklődött mennyibe kerül, gondoltam akar egyet , de nem , ki akarja nekem fizetni a saját vasalómat hogy ezt akkor tőle kaptam karácsonyra..én meg csak lestem, hogy mi van?


Nálatok vannak ilyen fura sztorik ? Mi volt a leggázabb amit kaptatok ? Nálatok van sértődés , mennyi stresszel jár az ünnepi készülődés?


2022. nov. 19. 18:52
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Volt barátoméknál a karácsony abból állt, hogy elovették a dobozból a már feldíszített műfát, se egy ajándék se egy családi látogatás. Nálunk pedig mindíg volt ajándék úgyhogy én vettem neki is a szüleinek is, ő is nekem, de mivel a szüleinek is vettem így vett az ő nevükbe is és eloadta, hogy tőlük van. Ebbe még semmi rossz nem is lenne, de anyuja belém állt hogy ez náluk nem szokás és nem is lesz soha nem is akarja ilyenre rászoktatni. (szülinapok, névnapok ugyan ez) Nekem elég gáz volt.
2022. nov. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem teljesen értem, hogy miért külditek ki, ha ô csak akkor ajándékoz titeket, amikor legközelebb hazajön. Én nagyon szivesen megajándékoznám pontosan ilyen módon. Ha nem tudom valakivel kiküldeni, akkor nem fizetnék 8-10 e ft-ot postara. Nyilván más a helyzet, ha ezt ô is megteszi, de a leírás alpján a ti ajandekotokat 5 perc alatt intézte a helyi szupermarketben.
2022. nov. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
ez a 40milliós kérdés. Passz. Tényleg nem tudom. Szeretem, mert végül is majd 30 éves barátság, neki is vannak furcsa dolgai, nekem is. Ő elfogadja az enyémeket, én az övéit. Nem mondom, hogy nem lepett meg, talán akkor még egy kicsit rosszul is esett. De rövid ahhoz az élet, hogy ilyen miatt haragudjak. És végül is mindig örül a csomagjainknak :) Ez is valami :)
2022. nov. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk évek óta nincs karácsonyi ajándékozás és iszonyúan élvezzük, imádjuk, hogy nem okoz gondot az ajándékvásárlás, amire egyébként tényleg semmi szükség nincsen.

Anyósomat nem tudjuk lenevelni az ajándékozásról. És rendszerint tőle kapom a leggázabb ajándékokat is. Konkrétan leszedi a szekrénysorról az 50 éve ott porosodó porfogókat, betekeri egy karácsonyi szalvétába és azt adja úgy, mintha a legmenőbb, leghasznosabb, legtrendibb ajándékot adná. És nem csóróságból ajándékozza a megunt és felesleges kacatjait, mert jó nyugdíja van, simán megtehetné, hogy vesz egy doboz bonbont vagy valamit, hanem meggyőződése, hogy ami neki felesleges kacat vagy szemét, az másnak még hasznos ajándéktárgy lehet. Olyan ajándékokat kapok tőle, hogy utána még én szégyellem hónapokig a pofámat miatta. (Az ajándékok miatt.)

Pl egyik évben kaptam tőle egy 6 db-os pohárkészletet bőr pohártartóban. Kb ehhez hasonlót.

[link]

Természetesen előtte évekig láttam, hogy ott állt a nappali szekrénysorán évtizedek óta. Szóval így összeszedi otthon a lomot és megajándékoz vele. Persze elvárja, hogy fél órán keresztül hálálkodjak érte és jó sokszor elmondjam neki, hogy ez milyen hasznos ajándék és mennyire örülök neki. Szóval ultragáz.

2022. nov. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!