Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen hiány, rossz berögződés...

Milyen hiány, rossz berögződés van bennetek amiatt, hogy edesanyátok nem szeretett?

Figyelt kérdés
2022. nov. 20. 11:53
 1/8 anonim ***** válasza:
97%

Gyerekkoromban nem fogtam fel, hogy én szeretet nélkül és megalázásban nõttem fel.

Azt nem mondom,hogy belém rögzõdõtt, inkább fájt,hogy nem kaptam meg azt amit mások a szüleitõl.Egy álomvilágot alakitottam ki magamban, hogy én mennyire szeretem az anyámat,mert sohasem haragudtam meg ezért rá.

2022. nov. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
A gyerek egész életére ráteheti a bélyegét mindez.
2022. nov. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A kapcsolatodban okozhat komoly problémát
2022. nov. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%

Nekem nagyon rossz. Több probléma van:

Bizonytalan vagyok mindenben (munkám, amiben pedig nagyon jó vagyok mások szerint, mégis kevésnek érzem magam.)

Párkapcsolat: Férjemet hajlamos vagyok kisajátítani, rengeteget dolgoztam ezen, hogy ne így legyen.

Gyerekemnél pedig azt vettem észre, hogy túlkompenzálok sok mindent (anyai szeretetet, törődést, figyelmet is túl lehet tolni, még jó, hogy idejében észrevettem).

A hozadéka pedig az, hogy most kb. leszarom, mi van anyámmal, és ez nem olyan, hogy én most "törlesztek", hanem egyszerűen tényleg nem érdekel.

N/46

2022. nov. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Hiányt akkor érzek, amikor látok egy normálisan működő családot. Van egy-két haverom akiknek a családjával is el szoktunk menni programra, annyira árad egymás felé a szeretet, figyelem. Nálunk ilyen sosem volt, csak gyűlölet.
2022. nov. 21. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nálam úgy érzem anya szeretett és most is van valamiféle kötődés, de mégis, 16 éves korom óta nem törődik velem. Nem érdekli az egészségem, nem érdekli ha sírok, nem érdekli ha nevetek, nem érdekli ha mentálisan rosszul vagyok. A jövőm viszont érdekli de azt is úgy érzem annyira, hogy álljak mar két lábra és menjek már el. Millió olyan munkát ajánlott ami innen nagyon távol van és biztat, hogy menjek is el oda messze mindenképp és nem azért, hogy világot lássak. Irritálja ha beteg vagyok, mert törődnie kell velem.. Kiskoromban nagyon beteges voltam de én erről nem tehettem, szerintem ebbe unt bele. Borzasztó duhiti ha mentálisan nem vagyok jól és csak akkor felelek meg valamennyire ha vidám vagyok. Nem hatja meg hogy merre vagyok és mit csinálok. Soha nem dicser meg,nem hallgatja meg ha mondok valamit és szinte suketet játszik olyankor, egyből másra figyel. Annyi, hogy anyagi dolgokat amit tudott eddig megadott, de már azt sem. Jelenleg ott tart, hogy mindent ami hozzám kötődik teendő félre tette és vagy másodlagosan törődik vele vagy semennyire..


Nem szeret igaz? Ebből nekem az jönne le összegezve külső szemből ..


Mindegy, ezek mellett jelenleg úgy érzem semmit nem érek. Üres vagyok és fáj minden nap ezt atelni, mert a testvéreimmel törődik. Van egy befogadott testvérem, érte egyenesen oda van és még csak nem is a verszerinti gyereke velem szemben. Nagyon üres vagyok basszus és tényleg azt érzem, hogy szart sem érek miatta, ha egy ilyen embert nem érdekek mar...

2022. dec. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Megszoktam, hogyha bármi bajom van arra vagy nincs reakció vagy kapok a fejemre rendesen tőle. Nem merek beszélni a problémáimról és rettegek a pszichológusoktól is, hogy mivan ha már ők is úgy reagálnak mint anya majd. Félek hogy senkit nem érdeklek és ha írok itt is egy kérdést vagy egy választ bepánikolok, megbánom és törlöm a listámról mindet,mert félek hogy ugyanúgy nem érdeklek senkit mint őt vagy hogy mindenki úgy reagál majd mint ő
2022. dec. 4. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Tönrke teszi az összes párkapcsolatom.

Most férjhez mentem volna de nem bírta már hogy állandóan magyaráztam mindenért, bunkó voltam és azt akartam minden úgy legyen ahogy én akarom és ezáltal ment a hiszti mindenért .

Mindig ha azt éreztem kevésbé mutatja ki a szeretetet, nalam bekapcsolt a vészcsengő és elkezdtem hisztizni .

Pedig szeretem és tisztelem a mai napig ,de nem bírom elviselni hogy bántom ezt a jó embert.

Azért amit a nárci anyám tett velem és az a szeretet miatt amit sosem kaptam meg,ezért őt nem büntethetem.

Meghalunk egymás nélkül,de én talán egész életemben képtelen leszek kapcsolatra .

Köszi anyu

2022. dec. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!