Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bunkóság, hogy nem látom őket...

Bunkóság, hogy nem látom őket vendégül, mikor hazalátogatnak?

Figyelt kérdés

Rokonaink kint élnek Ausztriában, anyukám másod-unokatestvére, a felesége és a gyerekük. 3-4 havonta szoktak jönni Magyarországra, 1-2 hétre, munkájuktól függ. Most is jönnek majd decemberben.

Van pár márka, ami sajnos itthonra nem szállít, de mivel Ausztriában van boltjuk, ott vásárolhatok online is. Hozzájuk szoktam rendelni, de mindig előre kifizetem, nekik tényleg annyi dolguk van ezzel, hogy mikor megy a futár, átveszik és hazahozzák (ékszerek, cipők, táskák ezek általában, szóval ne mosógépre gondoljatok). 2-3 csomag ez, karácsony miatt lesz most 5. De kocsival járnak, nem a vonattal/busszal cipelik haza.

Mikor megkapom a cuccokat, viszek valamit a gyereküknek mindig, meg nekik is kávét, csokit, de ennyi. Nagyim szerint igazán vendégül láthatnám őket ilyenkor legalább egy vacsorára. De nekik ezekkel a csomagokkal tényleg semmi dolguk, a felesége is mondta, hogy nyugodtan rendeljek, amit szeretnék, csak szóljak majd előtte nap, ha viszi a futár, mert akkor aznap biztosan otthon lesz. De mondta, hogy sokat rendel ő is amúgy, szóval járnak hozzájuk hetente/kéthetente a futárok így is, úgy is és mindegy, hogy egy csomaggal többet, kevesebbet vesz át.


Szerintetek így, hogy semmi utánajárást, fizetést nem igényel a részükről ez, nem elég pár apróság ilyenkor?



2022. nov. 23. 09:23
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
97%
Csomagtól függetlenül ezek szerint nem vagy rájuk kíváncsi?
2022. nov. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
82%

Tényleg semmi dolguk, csak várni a futárt, monitorozni, hogy tényleg megérkezett-e, ha ne adja az ég nem, jön, utána járni, hol akadt el, stb.

Értesíteni ha hibás az áru, nem érkezett meg, nem az érkezett, etc.


Tényleg semmi dolguk vele.

Én nem Ausztriában élek, de amit nem a Post hoz ki, azzal általában jó sok szpás van. Hiába vagyok itthon, becsenget, de mire leérek (a 11-ről) már el is ment (szólok neki!, hgoy várjon egy percet), jó esetben hagyva egy cetlit, hogy másnap visszajön, mert "nem talált itthon".


Épp csak ennyire macerás is lehet egy csomag várása.

2022. nov. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
82%
Ha amúgy nem is vagytok beszélő viszonyban, akkor nem nagy bunkóság.
2022. nov. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 A kérdező kommentje:
Távoli rokonok, anyukámnak a másod-unokatestvére, esküvőkön találkozunk maximum, meg ha nyáron többet vannak itthon és pont ugyanoda ülünk be iszogatni, akkor beszélünk. De pl. karácsonykor sem szoktunk együtt ebédelni, szülinapokkor sem utazunk ki hozzájuk, vagy jönnek ők stb.
2022. nov. 23. 09:35
 5/53 A kérdező kommentje:

"monitorozni, hogy tényleg megérkezett-e, ha ne adja az ég nem, jön, utána járni, hol akadt el, stb."


Semmit nem kell monitorozni, egyszer volt olyan, hogy készlethiányos lett a termék, én intéztem mindent vele kapcsolatban.

Kertes házban laknak, otthon van velük a nagymama is. Valaki mindig van otthon, sosem volt bonyodalom eddig a csomagokkal (lekopogom).

2022. nov. 23. 09:37
 6/53 anonim ***** válasza:
95%
Inkább egyetek valahol, vendégség sokkal macerásabb.
2022. nov. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
74%
Én akkor is szívesen látnám a távoli rokonokat, ha nem tesznek szívességet, de nem vagyunk egyformák.
2022. nov. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hogy nem látnám őket szívesen, de nincs szoros kapcsolat közöttünk.
2022. nov. 23. 09:50
 9/53 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem elég h kapnak a gyerekek ajándékot ők valami k@vét csokit stb. Köszönet képp. Nem gondolnám h emiatt vacsoráztatnám őket.

De! Azért azt ne mond h semmi dolguk vele.

De van. Várni a futit, átvenni, majd hazavinni. Egy csalásnak bepakolni 1-2 heti cuccot igen is macera es minden hely számít. A csomagjaid, ha nem nagyok is, helyet foglalnak.

2022. nov. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem ez így rendben van, hiszen minden alkalommal viszel kávét, a gyerekeknek is valamit stb. Nem hiszem, hogy minden egyes alkalommal vendégül kellene látnod őket.
2022. nov. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!