Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bunkóság, hogy nem látom őket...

Bunkóság, hogy nem látom őket vendégül, mikor hazalátogatnak?

Figyelt kérdés

Rokonaink kint élnek Ausztriában, anyukám másod-unokatestvére, a felesége és a gyerekük. 3-4 havonta szoktak jönni Magyarországra, 1-2 hétre, munkájuktól függ. Most is jönnek majd decemberben.

Van pár márka, ami sajnos itthonra nem szállít, de mivel Ausztriában van boltjuk, ott vásárolhatok online is. Hozzájuk szoktam rendelni, de mindig előre kifizetem, nekik tényleg annyi dolguk van ezzel, hogy mikor megy a futár, átveszik és hazahozzák (ékszerek, cipők, táskák ezek általában, szóval ne mosógépre gondoljatok). 2-3 csomag ez, karácsony miatt lesz most 5. De kocsival járnak, nem a vonattal/busszal cipelik haza.

Mikor megkapom a cuccokat, viszek valamit a gyereküknek mindig, meg nekik is kávét, csokit, de ennyi. Nagyim szerint igazán vendégül láthatnám őket ilyenkor legalább egy vacsorára. De nekik ezekkel a csomagokkal tényleg semmi dolguk, a felesége is mondta, hogy nyugodtan rendeljek, amit szeretnék, csak szóljak majd előtte nap, ha viszi a futár, mert akkor aznap biztosan otthon lesz. De mondta, hogy sokat rendel ő is amúgy, szóval járnak hozzájuk hetente/kéthetente a futárok így is, úgy is és mindegy, hogy egy csomaggal többet, kevesebbet vesz át.


Szerintetek így, hogy semmi utánajárást, fizetést nem igényel a részükről ez, nem elég pár apróság ilyenkor?



2022. nov. 23. 09:23
1 2 3 4 5 6
 31/53 A kérdező kommentje:

De nincs B megoldás.

Ahonnan rendelek webshopok, nem szállítanak ki olyan országba, ahol nincs rendes üzletük. Ahhoz pedig ezek kicsit drága holmik, hogy ilyen instagramos personal shopperes oldalakról rendeljek, aztán ki tudja, eredeti termékért fizetek-e...

2022. nov. 23. 11:08
 32/53 anonim ***** válasza:
71%
Felajánlották, nem zavarja őket, szó nélkül hozzák, megköszöni kis aprósággal. Nem értem, mi ezen a probléma, és miért kellene meghívni őket, és mindenáron a saját főztjével megetetni? Az miért jobb, mint egy kávé, csoki ajándékcsomag?
2022. nov. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
100%

Senki sem mondta h hívja meg őket. Csak felvilágosítást adtunk hogy attól mert udvariasan azt mondják h nem gond, még igen is az.

Szívesen megteszik, de ne legyen már mag@tól érthetődő természetes dolog

2022. nov. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
100%

Anyukam szokott hozzank rendelni, mert en most itthon vagyok a kisfiammal, o meg dolgozik.

Hat igenis van vele dolog.

Persze en se halok bele, de igenis maceras sokszor ugy intezni a napot, hogy na akkor varni kell a futarra, nem lehet eppen akkor elmenni, van olyan kedves ceg, amelyik csak annyit mond (ez altalaban a posta :D), hogy na akkor 8-16 ora kozott jon.

Na koszi.

Ugyhogy kerdezo picit szalljal mar le a magas lorol, mert ez gaz. Es nagy szivesseg kvazi idegenektol. Nekem nem lenne pofam ehhez, de ez en vagyok.

2022. nov. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
100%

Ha amúgy nem is vagytok beszélő viszonyban


Ja, beszélni nem, szívességet kérni meg igen...

2022. nov. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 A kérdező kommentje:

33-as, áruld már el, milyen drogokat fogyasztasz, hogy ennyire jókat tudsz tőle hallucinálni? Nem, senkinek nem akarok tetszeni. Azt veszem meg, ami NEKEM tetszik, amitől én érzem jól magam. Sajnos a Tiffanyra, Diorra és egyebekre nincsen alternatíva (az olcsó kamukat, vagy a fast fashion koppintásokat meg hagyjuk).


Nekem is küldenek emailt mindig, nem egész napos intervallum van megadva a kiszállításra, hanem kereken 1 óra.

2022. nov. 23. 14:58
 37/53 anonim ***** válasza:
88%
Igazából el kellene fogadnia a nagyidnak hogy elég nagy vagy ahhoz hogy lerendezd velük. Akarhogy lesz te viseled a következmenyeket.
2022. nov. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 A kérdező kommentje:
Jó hát ő azt is gondolta az elején, hogy nekik emiatt Bécsbe kell autókázni folyamatosan, és ott személyesen megvenni a dolgaimat. Nem nagyon megy át neki ez az online rendelés rendszere.
2022. nov. 23. 15:04
 39/53 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek hozzá, de az első googlee találatnál hoz tiffany karkötőt házhozszállítással vagy átvéti ponttal 🤔

Mondjuk én tuti nem adnék ennyi pénzt egy ezüst smukkért, de a te dolgod

2022. nov. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 A kérdező kommentje:

Nem csak ezüst ékszereket árulnak.

Én is láttam azt az oldalt, összvissz talán 4-5 ékszer van náluk, valamint nem hivatalos viszonteladók (mivel a Tiffany and Co.-nak ilyen nincsen).

2022. nov. 23. 15:09
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!