Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bunkóság, hogy nem látom őket...

Bunkóság, hogy nem látom őket vendégül, mikor hazalátogatnak?

Figyelt kérdés

Rokonaink kint élnek Ausztriában, anyukám másod-unokatestvére, a felesége és a gyerekük. 3-4 havonta szoktak jönni Magyarországra, 1-2 hétre, munkájuktól függ. Most is jönnek majd decemberben.

Van pár márka, ami sajnos itthonra nem szállít, de mivel Ausztriában van boltjuk, ott vásárolhatok online is. Hozzájuk szoktam rendelni, de mindig előre kifizetem, nekik tényleg annyi dolguk van ezzel, hogy mikor megy a futár, átveszik és hazahozzák (ékszerek, cipők, táskák ezek általában, szóval ne mosógépre gondoljatok). 2-3 csomag ez, karácsony miatt lesz most 5. De kocsival járnak, nem a vonattal/busszal cipelik haza.

Mikor megkapom a cuccokat, viszek valamit a gyereküknek mindig, meg nekik is kávét, csokit, de ennyi. Nagyim szerint igazán vendégül láthatnám őket ilyenkor legalább egy vacsorára. De nekik ezekkel a csomagokkal tényleg semmi dolguk, a felesége is mondta, hogy nyugodtan rendeljek, amit szeretnék, csak szóljak majd előtte nap, ha viszi a futár, mert akkor aznap biztosan otthon lesz. De mondta, hogy sokat rendel ő is amúgy, szóval járnak hozzájuk hetente/kéthetente a futárok így is, úgy is és mindegy, hogy egy csomaggal többet, kevesebbet vesz át.


Szerintetek így, hogy semmi utánajárást, fizetést nem igényel a részükről ez, nem elég pár apróság ilyenkor?



2022. nov. 23. 09:23
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
98%
Ja, mi vagyunk a túl buták, ők meg neked csak arra jók, hogy hazahozzák a sz@rságaidat, más helyzetben meg idegenek. Kellemes ember lehetsz.
2022. nov. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
38%

De mi a kihasználás? Egyrészt visz nekik és a gyerekeknek is valami ajándékot, másrészt ha ez extra kényelmetlen lenne, akkor megmondanák a kérdezőnek, hogy Bocsi nem vagyunk most annyit otthon vagy nem férnek be a cuccaid a kocsiba.


Hozzánk is minden héten jön csomag, ha éppen nem érek rá átvenni, akkor átirányítom egy másik napra vagy írok a futárnak, hogy aznap nem tudom átvenni. Nem kell remegve otthon várni a csomagokat..

2022. nov. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 A kérdező kommentje:

Én is pár alkalomra gondoltam, ők mondták, hogy ne vicceljek, nyugodtan rendeljek hozzájuk, ez nekik semmi kényelmetlenséget nem okoz. A csajszi anyukája náluk lakik, ő nonstop otthon van.

"Miért csak az jó neked, ami Ausztriába szállít?"

Mert azok a wishlistes darabjaim. Itthon üzletük sincs, nem megoldható az, hogy magamhoz rendeljek. Hidd el, ha lehetne, megtenném!

Nem hetente rendelek, hanem 3-4 hónap alatt kétszer kb.

2022. nov. 23. 10:33
 24/53 anonim ***** válasza:
97%

7

Nekem is hasonló jutott eszembe, de manapság már csak akkor van ilyen, ha valamit "ellentételezni" kell. Azért ez valahol igen szomorú.

2022. nov. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hogy nem bírom őket. De más korosztály vagyunk, ők 35-45 évesek, én 22 vagyok. Nem nagyon van közös témánk a családon kívül, azt meg 5 perc alatt átbeszéljük, ha éppen megyek a cuccokért, vagy megállnak hazafele
2022. nov. 23. 10:35
 26/53 anonim ***** válasza:
92%

"Mert azok a wishlistes darabjaim. Itthon üzletük sincs, nem megoldható az, hogy magamhoz rendeljek. Hidd el, ha lehetne, megtenném!"

Nem, ha lehetne olyan helyről rendelnél meg egy karkötőt, ami számodra elérhető, és magadnak el tudod intézni az egészet. Vagyis lehet, csak neked az nem jó.

2022. nov. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 A kérdező kommentje:
Figyelj, ha leírod, hogy a Tiffany hogyan szállít ki nekem magyar címre, akkor esküszöm, többet nem kérem meg őket ilyesmire.
2022. nov. 23. 10:39
 28/53 anonim ***** válasza:
97%
Bunkóság az egész, amit csinálsz, elejétől a végéig. Kis narcisztikus.
2022. nov. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 A kérdező kommentje:
Igen, szörnyű ember vagyok. Nem is értem, hogy tudtam utcára lépni eddig.
2022. nov. 23. 10:47
 30/53 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk akkor keress B megoldást, de igy tényleg egyedüli ember aki ugymond sáros kicsit az csak te vagy.
2022. nov. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!