Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bunkóság, hogy nem látom őket...

Bunkóság, hogy nem látom őket vendégül, mikor hazalátogatnak?

Figyelt kérdés

Rokonaink kint élnek Ausztriában, anyukám másod-unokatestvére, a felesége és a gyerekük. 3-4 havonta szoktak jönni Magyarországra, 1-2 hétre, munkájuktól függ. Most is jönnek majd decemberben.

Van pár márka, ami sajnos itthonra nem szállít, de mivel Ausztriában van boltjuk, ott vásárolhatok online is. Hozzájuk szoktam rendelni, de mindig előre kifizetem, nekik tényleg annyi dolguk van ezzel, hogy mikor megy a futár, átveszik és hazahozzák (ékszerek, cipők, táskák ezek általában, szóval ne mosógépre gondoljatok). 2-3 csomag ez, karácsony miatt lesz most 5. De kocsival járnak, nem a vonattal/busszal cipelik haza.

Mikor megkapom a cuccokat, viszek valamit a gyereküknek mindig, meg nekik is kávét, csokit, de ennyi. Nagyim szerint igazán vendégül láthatnám őket ilyenkor legalább egy vacsorára. De nekik ezekkel a csomagokkal tényleg semmi dolguk, a felesége is mondta, hogy nyugodtan rendeljek, amit szeretnék, csak szóljak majd előtte nap, ha viszi a futár, mert akkor aznap biztosan otthon lesz. De mondta, hogy sokat rendel ő is amúgy, szóval járnak hozzájuk hetente/kéthetente a futárok így is, úgy is és mindegy, hogy egy csomaggal többet, kevesebbet vesz át.


Szerintetek így, hogy semmi utánajárást, fizetést nem igényel a részükről ez, nem elég pár apróság ilyenkor?



2022. nov. 23. 09:23
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
100%

Amugy szerintem se kell oket megvendegelni feltetlenul, engem csak ez a gazdag kislany-stilus zavar, mert nyilvan azok viselkednek igy, akik egesz eletukben ki voltak szolgalva, hatarok nelkul mindig mindent megkaptak, igy neki termeszetes, hogy helyette mas ugral.

Engem csak ez zavar, meg szerintem a valaszolokat is.

2022. nov. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
100%
Azért azt keresetem mert azt írtad h nem foglal gelyet a kocsiban, mert karkötők meg ilyenek. Gondoltam akkor nem éjjeli lámpa 😅
2022. nov. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 A kérdező kommentje:

Leírtam, hogy senkinek nem kell ugrálnia.

Alapból jár hozzájuk heti szinten több futárszolgálat, a nagymama mindig otthon van, valamin a rokonunk felesége is az idő nagy részében.

2022. nov. 23. 15:19
 44/53 A kérdező kommentje:
Igen, de a Tiffany and Co.-nak nem csak ezüstből készült ékszerei vannak.
2022. nov. 23. 15:19
 45/53 anonim ***** válasza:
97%
Igen, tudjuk, hogy ez neked semmiseg, mar irtad 🙂
2022. nov. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
98%
Ja arrol ne is beszeljunk, hogy nagy ertekeket hoznak. Ha veletlenul osszetorik, meg majd behajtod rajtuk a lovet igaz? Tiffany meg dior meg luxusmarka kisfas.zom. Megint egy csaj aki luxusk.urvanak akar kinezni, de annyi penze nincs hogy maga utazgasson bevasarolni. Nem erzed gaznak hogy tobbnek akarsz kinezni mint ami vagy? Szerezz egy sugardaddyt es az majd kivisz vasarolni.
2022. nov. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
100%

Amugy tenyleg,a pasid vagy apuci nem visz ki vasarolni? Milyen gaz mar! Nem is ertem...

Mert 22 evesen nyilvan nem a sajat millios fizetesedet koltod designer cuccokra.

2022. nov. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 A kérdező kommentje:

Ami 'online exclusive', azt nem tudom megvenni sehol. Valamint többször is volt olyan, hogy üzletben nem volt, de online igen.

De, a saját pénzemet költöm. Viszont nem gondolom, hogy az anyagi helyzetemhez lenne bármi közötök, vagy hogy ki utaztat és hová.

2022. nov. 23. 15:31
 49/53 anonim ***** válasza:
95%

Kérdező, akik már személyeskedésbe mentek át, azokkal ne foglalkozz.

Azt tartjuk mi furcsának, hogy te szívességet kérsz tőlük, ami szerinted nem nagy dolog, lehet, hogy tényleg nem is az, viszont, hogyha neked kellene megvendégelni őket, akkor már húzod a szádat.

Te mit szólnál, hogyha ők ugyanezt csinálnák veled? Tegyük fel, ők hozzád rendelnek pár dolgot, amit te mindig át is veszel, stb.

Ellátogatsz hozzájuk, minden oké, erre kiderül, hogy amúgy vacsorára nem vagy hivatalos. Jól esne?

Nem azt mondom, hogy hívd meg őket, csak ne vedd olyan magától értetődőnek, hogy ez van. Mert ha mondjuk gyógyszereket hoznának neked haza, vagy valami létszükségletet. De azért a két nyakláncért ne álljon már meg a világ. Szép napot!

2022. nov. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 A kérdező kommentje:
Nem húzom a számat, csak nem látom értelmét. Két külön generáció vagyunk, nincs sok közös témánk. Kedvesek, udvariasak vagyunk egymással, de ennyi. Mikor tavasszal én voltam Ausztriában pihenés, kirándulás miatt, és ők kérték, hogy vigyek el nekik itthonról valamit, akkor is csak odaadtam kint és kész. Pedig nekünk az a város, ahol élnek, útba sem esett, nem voltunk ott X napot, hetet. De nem vertem az ajtót, hogy hol van a terülj terülj asztalka...
2022. nov. 23. 17:25
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!