Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyszülők nem fogadják el,...

Nagyszülők nem fogadják el, hogy nem szeret náluk lenni az unoka? Mennyire folynátok bele ebbe?

Figyelt kérdés

A lányunk 5 éves, anyukáméknál imád lenni, legyen szó akár ott alvásról, akár csak arról, hogy ott van egy délelőtt/délután. Anyósomékhoz viszont úgy sem szeret menni, ha mi is ott vagyunk a férjemmel végig... Megértem, az az igazság. Nem annyira gyerekközpontúak, meg sem próbálnak a kedvében járni. Ha ott vagyunk, akkor is csinálják a dolgukat, nem játszanak vele. Nem érdekli őket, ha valamit a gyerek nem szeret, nincs olyasmi, amit örömmel fogyasztana. Ha meg nem kér belőle, anyósom meg van sértődve, hogy milyen válogatós... Pl. szombat délután is ott voltunk, kért a lányom melegszendvicset. Úgy szereti csak, hogy vaj/vajkrém, csirkemell sonka és sajt. Anyósomnak is mondtam ezt, hogy nem kell rá semmi, mert nem fogja megenni úgy. Dehát ez így mennyire száraz és ízetlen, hogy lehet megenni. Ő csak tett mindre még pluszba zöldségeket, majonézt, ketchupot. Nyilván a lányom hozzá se nyúlt, utána meg hallgattuk, hogy akkor minek kérte, nem is éhes. Családi ebédeken ugyanez van, hogy a menü vagy pörkölt, vagy rántott hús. Nem eszi ezeket, már egy ideje vagy eszünk, mielőtt megyünk hozzájuk, vagy viszek külön neki valamit. Erre is megy a szájhúzogatás, hogy "hogy nem lehet azt a fiiiinom pörköltet szeretni".

Játékok náluk nincsenek, mert amiket vittünk korábban, vagy oda lett adva unokatestvéreknek, vagy a kutya szétszedte. Míg anyukámék külön gyerekszobát csináltak, játszóteret építtettek a kertbe, anyósoméknál semmi nincs. Így hozzuk-visszük a játékokat, amikre megy a beszólás, hogy ez milyen hülyeség, hogy lehet ilyet venni egy gyereknek, az csak agyzsibbasztó játék stb.


Viszont tegnap mondta a férjem, hogy az anyjának mennyire rosszul esik, hogy sosincs ott hagyva a gyerek, nem alszik ott és bezzeg az én szüleimhez viszem hetente többször is, nyaralni is engedjük velük már két éve. Bezzeg mikor ők vitték volna nyáron magukkal, azt nem engedtük. Először úgy voltam vele, hogy főjön otthon, hátha elgondolkozik azon, miért nem szeret ott lenni a lányunk. De közben meg elmondanám neki azt, hogy egy nagyszülő nem úgy viselkedik, ahogyan ő teszi, viszont félek, ez olaj lenne a tűzre csak. Férjem már mondta neki többször, hogy hát foglalkozzon többet a lányunkkal, szervezzen vele programokat, ha ott van, játsszon vele. Erre a válasz az, hogy nem úgy van az, neki mennyi dolga van a ház körül, nem tud egész nap egy óvodás körül ugrálni. Most erre akkor mit lehet mondani?


2022. nov. 28. 17:49
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 anonim ***** válasza:
61%
Itt igazából az az elsődleges, hogy a férjed mit szeretne. Azt írtad, ő szeretné, hogy többet legyen ott, ott aludjon etc. Így nyilván hagynám, az ő gyereke is. Amúgy sem baj, ha megtanulja a gyerek, hogy nem körülötte forog a világ és más családok másképp működnek. A te szüleid a másik véglet lehet, túlzásnak hangzik ez a buzgalom, és nem is egészséges.
2022. nov. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/64 A kérdező kommentje:

Nem, az elsődleges az, hogy a lányunk mit szeretne.

Nem egészséges, ha egy nagyszülő szereti az unokáját és igyekszik a kedvében járni? Érdekes meglátás...

2022. nov. 28. 19:00
 23/64 anonim ***** válasza:
56%

Mondjuk érdekes, hogy a játék részen senki nem akadt fent eddig.

A szülők viszik oda a gyereknek a dolgokat (ergo nem a nagyié, nem ő vette), és elosztogatja random gyerekeknek?! Milyen jogon?

Plusz azért tegyük hozzá, hogy ez a gyerekben is nyomot hagy. Én imádtam a nagyimat Isten nyugosztalja, és én voltam a "kedvenc" unoka, de a mai napig emlékszem azokra, mikor kerestem egy-egy játékot és ja hát ő azt odaadta a szomszéd gyereknek meg XY-nak, mert én már úgyse játszok vele. De, játszottam volna! És igenis megmaradtak ezek gyerekként is, és emlékszem rá, pedig nálunk tényleg szeretetteljes volt a viszony, és nem rosszindulatból csinálta.


Kérdező, ha szeretnél jó viszonyt, meg lehet próbálni, hogy ezeket mind a férjed szájába rágod, amit itt leírtál, és egyszer leültök együtt, és a férjed(!) mondja el neki. Ha hajlandó változtatni, lehet próbálkozni, de a gyerek érdeke az első. Ha nem akar menni, nem erőltetném.

2022. nov. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/64 anonim válasza:
59%
Egyébként az apa akaratát mi jogon írod felül? Közösen kellene dönteni a gyerekről, nem csak azért mert nem bírod az anyósod és te épp úgy döntöttél ahogy. A szülő kötelessége hogy a jó kapcsolat lehetősége megteremtődjön gyerek és nagyszülő közt, te meg ezzel garantálod hogy ha még lenne is később jó unoka-nagyszülő kapcsolat, soha a büdös életben nem lesz, mert alig látják egymást.
2022. nov. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/64 anonim ***** válasza:
29%

Nagyanyámhoz úgy mentem nyaranta, hogy az állomásig a kocsiban apám mindig elmondta, hogy bírjam ki, viselkedjek, legyek tisztelettudó. Nyaranta láttuk egymást. Hát nagyanyámmal elég volt évente az az egy, amikor látjuk egymást, aztán nem is kellett volna vele mennem, hogy elég legyen arra az évre. Tök jó, sütött 1-2x meggyes sütit, ehettem valamennyi fagyit, de bakker, ahhoz a nőhöz nem létezik elég türelem! Nagyanyám anyja nagymamásabban viselkedett. Kicseszett meleg volt, 39 fok megvolt, de akkor is csak napi 1 fagyira gondolt, míg dédim tömött, tömött és tömött, majd kidurrantam (megettem 4 nagy pácikás fagyit :D ), nagyanyám meg már az első után mondta, hogy ne legyen második. Aztán nekem bosszankodott a visszaúton. Semmi nem volt jó. Miért nem szeretem a zöldségeket, szépen egyem meg, nem lesz tőle bajom, meg hogy miért nem reggelizek (soha nem voltam reggelizős típus, máig nem vagyok az, 9-10 óra körül tudok ételt venni magamhoz, hogy ne nyűgnek érezzem), miért nem eszem meg a reggelit, mi az, hogy nem tudom vasalni, mi az, hogy nálunk nem vasalunk, mi az, hogy nem tudok főzni (max 9 éves lehettem?), mi az, hogy gyűrött a bőröndből kivett gatyám és kopott a topánomnak az orra, azonnal dobjuk ki. Miért akarok állandóan hülyeségeket nézni a tévében, inkább híradót, élőszereplős sorozatot, nem azokat a buta meséket. Mit gondolok, hogy sokáig ébren maradok (jelentem, babaként sem aludtam el este 10-11 előtt, nemhogy nagyobb gyerekként, és mind máig egy fárasztó nap után sem megy). Miért nem vagyok hálásabb azért, amit ő tesz (agyfaxt kaptam egy nap után, de legyek nagyon-nagyon hálás minden szálka nélkül). Elmentünk egy ismerőséhez, kertes házban lakik, kérdezgetett az iskoláról, és abból, hogy azt mondtam, hogy nem megy jól a matek (felmentett lettem végül), és feleltem arra, hogy miket veszünk, az lett belőle, hogy nekem mindkettő matekot akart tanítani, aztán nagyanyám korholt engem, amiért hálátlan vagyok, pedig csak nekem akarnak jót. Milyen szégyen, hogy nem tudom anyám telefonszámát és a születésnapját (aznap volt), miközben anyám volt az, aki mikor lelépett a szülői szerepből és mindent apámra hagyott.



Lehetne még sorolni.



A szerető, jóságos nagymamival végül kb 10 évesen megszakítottam a szenvedést, többet nem mentem hozzá, így aztán a további kapcsolat is kihalt. Később próbálkozott neten, hogy ír nekem, de nem voltam vevő. Így most, én 21 éves vagyok, ő 80 körül lehet, és még mindig én vagyok a családban az egyetlen unoka, a többi gyerekének nem született gyereke.


Tök mindegy, hogy egy a vér, hülyeség, hogy erőltetni kell. Nem kell erőltetni. Ilyen viszonyok mellett simán meg is lehet mondani a nagyinak, hogy nem érzi jól magát a gyerek. És ha nyűgösen marad ott a gyerek, azzal csak ők fogják azt mondani, hogy válogatós, hisztis, és továbbra sem értik a baj lényegét. Amikor nagyobb lesz, hacsak nem erőltetitek rá a lányotokra, hogy igenis látogatnia kell időnként, kötelességből, nem szeretetből, mert azt nem lehet kierőszakolni, így folytatva oda sem fog nézni rájuk a gyerek.

2022. nov. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/64 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem ilyen szinten nem egészséges. De ti tudjátok, milyen embert akartok nevelni. Az viszont garantáltan problémát fog okozni, ha továbbra sem veszed teljesértékű szülőszámba a férjed. Ha ő szeretné, hogy a gyerek menjen, akkor megy. Pont. Az ő gyereke is.
2022. nov. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/64 A kérdező kommentje:

De, teljes értékű szülő ugyanúgy, ahogyan én. Nem engem kell itt beállítani gonosznak. :)

Viszont szerencsére normális ő is, és nem az van, hogy a gyerek azt csinálja, amit az apja kitalál. Ja, biztos jól érezné magát ott a gyerek, ahol nincs vele rendesen foglalkozva, nincs figyelve arra, mit szeret, mit nem. Micsoda boldogság lenne ilyen helyen lennie, nélkülünk. :)

2022. nov. 28. 19:38
 28/64 anonim ***** válasza:
42%
Ja, helyette az van amit az anyja talál ki 😂😂😂
2022. nov. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/64 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, de belelátsz az életünkbe? Tudod, hogyan élünk nap, mint nap?

Nem hiszem. Akkor minek írogatsz hülyeségeket? Ezért kár volt nálad beköttetni az internetet...

2022. nov. 28. 19:42
 30/64 anonim ***** válasza:
44%

#29 A férjnek meg nem kellene azt akarnia, hogy rossz legyen a gyereknek. Patt helyzet. Nyilván nem jó a gyereknek, hogy azt látja, hogy pár órát van a mamánál, az meg tojik rá, a játékait meg elosztogatja, megrágatja a kutyával.

Azt meg ne mondja már senki, hogy teljesen normális, hogy egy kibekúrt délutánt nem bír ki a mama, hogy a gyerekkel foglalkozzon, akár olyan módon, hogy bevonja a házimunkába szórakoztatóan. Legalábbis nekem ilyenek voltak az anyai nagyszüleim anno. Mamámnak is volt dolga, amikor ennyi idős voltam, de bevont akár sütés-főzés, akár a tyúkok etetése. Papám is bevont, pl adogassam neki a szerszámokat, amikor szerel, morzsoljuk együtt a kukoricát. Amúgy meg babázott velem a papám, ha ott aludtam valamelyikük olvasott nekem. Nyilván volt kedvem ott lenni.

Az apai nagyszüleim meg.... Az a nagyapám mindig ittasan, káromkodva panaszkodott, hogy minek vagyok ott. A mamám meg kb letojt, csinálok, amit akarok vagy azzal próbált szórakoztatni, hogy káromkodva szidja anyámat.

Nyilván apámnak sem esett jól, hogy az ő szüleihez kevesebbet járok, de basszus, szívesen engednéd a gyerekedet olyan helyre, ahol azt éreztetik éreztetik vele, hogy annyira nem látják szívesen? Nyilván nem.

Meg tulajdonképpen milyen embert is nevelnek így, hogy nem erőltetik, hogy olyan emberrel töltse a SZABADIDEJÉT, akikkel nem jó, nem éreztetik vele, hogy szeretik? Szerintem ezzel semmi gond nincs, nem gondolnám, hogy borzasztó nagy igény lenne, hogy a rokonaim, akiknek a szeretteimnek kellene lenniük úgy viselkedjenek velem, hogy nem fossáák telibe azt, hogy nekem mi jó. Engem speciel nem igazán neveltek erre teljesmértékben, más rokonokat nagyon erőltették, és én a mai napig nem tudok azon túllépni, hogy lezárjak számomra nem jó családi kapcsolatokat. Elmegyek unokatesómhoz, ha meghív a formalitás kedvéért, de rohadt kellemetlen, nem tudunk mit mondani egymásnak, nulla közös téma, de legalább az ősök örülnek, mint a fene. Kva jó.

2022. nov. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!