Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek nekem kéne megmond...

Szerintetek nekem kéne megmondani a sógornőmnek, hogy rosszul főz?

Figyelt kérdés

Szerintem nem, de azért leírom.

Szerencsére jó kapcsolatot ápol a család, havi 1-2x találkozunk, ilyenkor vagy anyósom készít ebédet vagy a sógornőm, aki nagyon lelkes, de iszonyúan főz.

Egyrészt mániája ez a minden mentes, ebből már nehéz jót készíteni. Nem mondom, hogy nem lehet, de nehezített pálya és neki ez nem megy.

Másrészt nincs íze annak, amit főz, borzasztó nehéz ezeket elfogyasztani.


Meggyőződésem, hogy ez a többieknek sem ízlik, de nem szól senki, mert amúgy elég hópihe szegény, vérig sértődne, de én már egyszerűen nem tudok jó szájízzel leülni enni, tényleg borzalmas. Vasárnap megint találkozunk, nem tudom, mi legyen. Bár anyós főzne mindig, ő egy zseni, a lányai sajnos nem örökölték (a feleségem legalább tudja ezt magáról).


Ráadásul a sógornőm imád sütiket készíteni, de ezek sem sikerülnek. Talán a muffin, de nem, az sem jön fel neki és émelyítően édes.


Unom már a színjátékot. Hogy lehet ezt a helyzetet kezelni anélkül, hogy egy életre megsértődne? Tényleg jó a viszony, meg amúgy kedves, aranyos, nagyon szeretem őket, de ez a főzés egyszerűen nem megy.



2022. dec. 9. 22:22
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
77%

Mondd el neki nyugodtan és soha többé nem fog hívni magához ebédre, nem kell enned a főztjét.

Ne menj hozzá enni vagy bírd ki azt a havi egy menüt. Ő tesz ezzel szívességet, ne legyél bunkó.

2022. dec. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
91%
Hát megsérted vele az biztos
2022. dec. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
19%
Inkább anyósoddal beszélj, majd ő eldönti, hogy mi legyen.
2022. dec. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
85%
Ne azt mond ,hogy rosszul főz! Mond meg hogy te ezt a mindenmentes" dolgot nem szereted. A hagyományos kaják jönnek be. Kész. Mit kell itt sunnyogni.
2022. dec. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

4


De teljesen mindegy. Nekem nincs bajom a mindenmentessel, ha finom, de nem az, és a hagyományos kaja sem az. Az alapokkal van baj, meg azzal, hogy a férje soha nem merte elmondani neki, hogy kvázi ehetetlen amit csinál.

2022. dec. 9. 22:39
 6/34 anonim válasza:
65%
elmondod mi az a minden mentes? az e mentes -ről már halottam a többi az ábécé többi betűje vagy mire kell gondolni? amúgy tényleg hülyeség mert én megvagyok győződve h nincs rossz kaja ha van íze és nem romlott az étel.
2022. dec. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
45%
Mi az a mindenmentes? Desztillált víz?
2022. dec. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
90%
Nekünk is van ilyen a családban. Én is kerülöm a konfliktust. Évi 2 ebédet kibirok. Ilyenkor mindig elkerem sot a és a borsot, úgy valahogy ehető.
2022. dec. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
74%

Nem kell semmit mondani. Én sem értem, hogy mi bajod!

Nekem van nagyon kedves családi barát, ahol ízetlen az étel, minden gyönyörű, de epe diéta miatt minimális sót, és semmi fűszert nem használnak. Kérek sót, és a probléma megoldva!

2022. dec. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
93%

Lehet, hogy a férjét nem zavarja.

Hívd őket te magadhoz, és főzz te! Úgy csinálsz, mintha csak a nők főzhetnének. Nem "örökölték" (??) a lányok a főzést? Lehet átvenni a stafétát aztán akkor olyan finom lesz, amilyet csak akarsz.

2022. dec. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!