Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek nekem kéne megmond...

Szerintetek nekem kéne megmondani a sógornőmnek, hogy rosszul főz?

Figyelt kérdés

Szerintem nem, de azért leírom.

Szerencsére jó kapcsolatot ápol a család, havi 1-2x találkozunk, ilyenkor vagy anyósom készít ebédet vagy a sógornőm, aki nagyon lelkes, de iszonyúan főz.

Egyrészt mániája ez a minden mentes, ebből már nehéz jót készíteni. Nem mondom, hogy nem lehet, de nehezített pálya és neki ez nem megy.

Másrészt nincs íze annak, amit főz, borzasztó nehéz ezeket elfogyasztani.


Meggyőződésem, hogy ez a többieknek sem ízlik, de nem szól senki, mert amúgy elég hópihe szegény, vérig sértődne, de én már egyszerűen nem tudok jó szájízzel leülni enni, tényleg borzalmas. Vasárnap megint találkozunk, nem tudom, mi legyen. Bár anyós főzne mindig, ő egy zseni, a lányai sajnos nem örökölték (a feleségem legalább tudja ezt magáról).


Ráadásul a sógornőm imád sütiket készíteni, de ezek sem sikerülnek. Talán a muffin, de nem, az sem jön fel neki és émelyítően édes.


Unom már a színjátékot. Hogy lehet ezt a helyzetet kezelni anélkül, hogy egy életre megsértődne? Tényleg jó a viszony, meg amúgy kedves, aranyos, nagyon szeretem őket, de ez a főzés egyszerűen nem megy.



2022. dec. 9. 22:22
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
85%
De a faszi csak feltételezi, hogy másnak sem ízlik.
2022. dec. 10. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
90%

Mit jelent, hogy ehetetlen? En is ettem mar ilyen dolgokat, a hugom erzekeny sok mindenre, nem mondom, hogy 10/10 iszonyu finomak a kajak, de az ehetetlentol messze allnak, mondjuk 6/10, meg birom enni, nem esik rosszul, maximum nem kivanom a masodik adagot.

Siman lehet, hogy mindenkinek megfelel a kaja, es csak te vagy ra erzekeny. A parom is ilyen fuszermanias, pl egy huslevesre aminek szerintem tokeletes ize van, azt mondja, olyan mint a viz es beleont a sajatjaba meg fel doboz sot. Ez a nem normalis :D

Nem dohanyzol veletlenul? Akkor lehet gyengebb az izerzekelesed.

2022. dec. 10. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
91%

"Én sosem kértem, hogy főzzön, sőt senki nem kérte"

Téged meg senki sem kér, hogy megedd a kajáját, ha neked nem ízlik.

Ha havi néhány alkalomról van szó, annyit kibírsz, ne edd meg, vagy kérj sót-borsot, fűszerezd utólag.

Vagy tényleg hívjátok időnként ti őket és főzz te. Tényleg nem a te "dolgod" szólni, ha a férjének jó így, akkor az ő dolguk.

2022. dec. 10. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
91%

Hú micsoda katasztrófa. Eszel előtte, és beletúrsz illemből a főztjébe.

Esetleg elmondod neki, és akkor nem kell színjátékozni.


Lehet amúgy tetszik másnak a főztje. Nálunk pl a sütikbe nem nagyon teszünk cukrot. Mondjuk a recept 200g cukrot ír, mi pedig egy kanálnyit teszünk bele vagy annyit se. Egy kívülállónak biztosan fura/ehetetlen, de a családban többen is így szeretjük.

2022. dec. 10. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
83%
Hihetetlen, hogy van egy ilyen családi összejövetelen x számú ember és abból senkinek sem ízlik. Inkább az a baj, hogy TE nem szereted amit főz. Az meg a magánügyed és semmi köze a főzési tudásához
2022. dec. 10. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
90%
Akkor ne egyél belőle, vagy vigyél magadnak kaját és kész. Ha megsértődik, így járt. A fa.szért nem lehet őszintének lenni, akkor is ha másiknak nem tetszik? Ez az ő problémája, nem a tiéd. A sunyi véleményeddel nem fogsz előrébb jutni.
2022. dec. 10. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
29%

Van egy mindenmentes cukrászda a 2. kerületben. Én nem hittem el, hogy ezt a másik jóízűen eszi. Vagy 7 sütit/édességet kóstoltam, de nem tudtam lenyelni. Borzalmas. A mai napig nem hiszem el, hogy barátnőm finomnak tartotta azt az ehetetlen valamit, amin az sem segített, hogy édes volt. Szerintem a mindenmenteset csak azért eszik, mert mindenmentes. Mondjuk én ugyanezt gondolom az ánizsos édességről, szerintem aki finomnak tartja hazudik..


Viszont nekem ízlett már olyan "vegán tál", ami nagyon jó volt, de úgy néztek rám, mintha bolond lennék. Kicsit "porzott", de valahogy bejött, mondjuk én szeretem a humuszt is.


Nem tudom hogy lehet ilyen különböző az ízlés. Lehet nekik bejönnek ezek, de lehet, hogy csak nem tudják, milyen az igazán jó. Én pl azt a muffint szeretem(meg piskótákat), amik masszívak, nem a habos, könnyű verzió, anyám meg falra mászik ezektől. Én nem szeretem a "musszok" állagát sem, szeretem érezni, hogy van súlya annak, amit eszem, anyám meg hű, olyan könnyű, habos, dejó..


Szóval lehet, hogy tényleg rossz, de lehet ízlik nekik..

2022. dec. 10. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
82%
nekem MEG nagyon
2022. dec. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%
Ne menj oda enni.
2022. dec. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
91%

Mindenmentes: glutén, laktóz, cukor, tojás, tejterm´ek, hús, stb mentes, rengeteg embernek okoznak problémát ezek az összetevök, és vannak olyan oldalak, ahol recepteket átalakítanak megfelelö helyettesítök segítségével.


Kérdezö: ha senkit nem zavar, csak téged - és láthatóan ez a helyzet -, akkor javaslom, a saját adagodat füszerezd utána.

Feltehetöen hozzászoktál az erösen sózott, füszerezett ételekhez, viszont rengeteg ember nem bírja ezeket.

2022. dec. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!