Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek nekem kéne megmond...

Szerintetek nekem kéne megmondani a sógornőmnek, hogy rosszul főz?

Figyelt kérdés

Szerintem nem, de azért leírom.

Szerencsére jó kapcsolatot ápol a család, havi 1-2x találkozunk, ilyenkor vagy anyósom készít ebédet vagy a sógornőm, aki nagyon lelkes, de iszonyúan főz.

Egyrészt mániája ez a minden mentes, ebből már nehéz jót készíteni. Nem mondom, hogy nem lehet, de nehezített pálya és neki ez nem megy.

Másrészt nincs íze annak, amit főz, borzasztó nehéz ezeket elfogyasztani.


Meggyőződésem, hogy ez a többieknek sem ízlik, de nem szól senki, mert amúgy elég hópihe szegény, vérig sértődne, de én már egyszerűen nem tudok jó szájízzel leülni enni, tényleg borzalmas. Vasárnap megint találkozunk, nem tudom, mi legyen. Bár anyós főzne mindig, ő egy zseni, a lányai sajnos nem örökölték (a feleségem legalább tudja ezt magáról).


Ráadásul a sógornőm imád sütiket készíteni, de ezek sem sikerülnek. Talán a muffin, de nem, az sem jön fel neki és émelyítően édes.


Unom már a színjátékot. Hogy lehet ezt a helyzetet kezelni anélkül, hogy egy életre megsértődne? Tényleg jó a viszony, meg amúgy kedves, aranyos, nagyon szeretem őket, de ez a főzés egyszerűen nem megy.



2022. dec. 9. 22:22
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
75%
Egyetértek, ezek a "minden mentesek" tényleg elég ízetlenek. Mi is sokáig voltunk ilyen helyzetben. De a vendég ne szóljon bele. Megköszöntük, ettünk abból, ami a leginkább ehető volt és annyi.
2022. dec. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
84%
Az lenne a legegyszerűbb ha megmondanád, ne haragudj Julcsi, de én ezeket nem szeretem. Köszönöm a kedvességedet, de nem kérek belőle. Attól még tudtok jól szórakozni, te sem szenvedsz, egyél előtte otthon. Egy idő után megszokják. Ha kérdezik, hogy eddig hogyhogy jó volt, nyugodtan megmondhatod az igazat, próbáltad te megszeretni, de egyszerűen nem megy.
2022. dec. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem lehetne kezelni ezt egy kis humorral is. Főleg ha férfi vagy. A környezetemben a férfiak többsége a hagyományos, magyaros kaját szereti. Megkóstolnak ezt azt, de azért ha van lehetőség, mindenki a bevált dolgokhoz nyúl először. Szóval vagy az van, hogy köszönöm, nem kérek, inkább anyós töltött káposztájából ennék... Vagy ahogy a volt férjem mondta egyszer, mikor egy ilyen mentes sütit csináltam, hogy hát, lehetne benne egy kicsit több sütemény. Jót nevettünk és nem erőltettem ezt a dolgot. Igaz én csak kísérletezgetni szeretek, de mindig figyelem, ha vendégeknek főzök, hogy mi fogyott, mi nem. Ha mindig elfogy, amit főz, akkor sosem szembesül azzal, hogy valamit másképp kéne.
2022. dec. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
Kajálj be elötte, ott meg egyél keveset. Otthon megint telefalod magad. Vagy újíts és főzzetek ti, vagy grillezzetek. Ám ha úgy döntessz elmondod az igazat, az felér egy kivégzéssel😅
2023. jún. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!