Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek nekem kéne megmond...

Szerintetek nekem kéne megmondani a sógornőmnek, hogy rosszul főz?

Figyelt kérdés

Szerintem nem, de azért leírom.

Szerencsére jó kapcsolatot ápol a család, havi 1-2x találkozunk, ilyenkor vagy anyósom készít ebédet vagy a sógornőm, aki nagyon lelkes, de iszonyúan főz.

Egyrészt mániája ez a minden mentes, ebből már nehéz jót készíteni. Nem mondom, hogy nem lehet, de nehezített pálya és neki ez nem megy.

Másrészt nincs íze annak, amit főz, borzasztó nehéz ezeket elfogyasztani.


Meggyőződésem, hogy ez a többieknek sem ízlik, de nem szól senki, mert amúgy elég hópihe szegény, vérig sértődne, de én már egyszerűen nem tudok jó szájízzel leülni enni, tényleg borzalmas. Vasárnap megint találkozunk, nem tudom, mi legyen. Bár anyós főzne mindig, ő egy zseni, a lányai sajnos nem örökölték (a feleségem legalább tudja ezt magáról).


Ráadásul a sógornőm imád sütiket készíteni, de ezek sem sikerülnek. Talán a muffin, de nem, az sem jön fel neki és émelyítően édes.


Unom már a színjátékot. Hogy lehet ezt a helyzetet kezelni anélkül, hogy egy életre megsértődne? Tényleg jó a viszony, meg amúgy kedves, aranyos, nagyon szeretem őket, de ez a főzés egyszerűen nem megy.



2022. dec. 9. 22:22
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
86%

"Mi az a mindenmentes?"


Szerintem arra kell érteni, hogy glutén, laktóz meg mittomén még mi nincs benne.

Amúgy a glutén mentes dolgok többsége (nem mind) tényleg nem ízletes.

2022. dec. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
82%

Értjük, hogy téged nem a mindenmentes zavar, de bunkó nem akarsz lenni, szólni viszont lassan szeretnél, úgy tűnik.

Egyenként miért nem kérsz sót, borsot? Csomó fűszert rá lehet tenni utólag is, hogy jobb legyen a kaja. Vagy legközelebb főzz valamit, és vidd el, mondván, valamit hozni akartál te is, és erre szokj rá.

2022. dec. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
77%

"Meggyőződésem, hogy ez a többieknek sem ízlik"

. Ez azért kevés. Sok embert ismerek, akinek íztelen az, ha valami nincs feleslegesen sózva.


Egyébként hívd meg, főzz, mutasd meg, hogy kell.

2022. dec. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
32%
Nekem erről a húsos-csontos sógornős kérdéssorozat ugrott be. :D Ott is ilyen "mindenmentes" kajákat evett a sógornő, nem?
2022. dec. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
93%

"Az alapokkal van baj, meg azzal, hogy a férje soha nem merte elmondani neki, hogy kvázi ehetetlen amit csinál."


1. Lehet, neki ízlik. Lehet, csak neked nem ízlik.

2. Ha mégsem ízlik neki, akkor főzzön ő. Nem a feleség kötelessége főzni.


És te is főzhetsz. Nem csal anejed dolga. Neked biztos sokkal jobban menne a főzés, mint neki. Te örökölted a szüleidtől?


Hívd meg őket ti hozzátok és főzz te. Aztán meglátod, mekkora siekre lesz.

2022. dec. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
94%

Ez a "mániája a mindenmentes" nem azért van esetleg mert valamire diétáznia kell? Glutén, laktóz, cukor stb?

Gluténmentes alapanyagból állati nehéz finomat és szépet sütni, aki nem próbálta el se tudja képzelni milyen idiótán viselkedik az ilyen liszt.

2022. dec. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
73%

Havi 1-2x találkoztok, nála vagy anyósnál.

Tehát 1-2 havonta kéne kibírni egy étkezést nála. Maradj csendben, edd neg, és köszönd meg.

2022. dec. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
9%
Együtt érzek veled, komolyan. A lényeg az lenne szerintem, hogy a dicséret mögé kellene valami utalást csempészni, persze finoman. Pl: Nahát Bözsi, ez a kaja egészen érdekes volt, bár az én ízlésemnek kissé szokatlan. Úgy látom egészen otthonosan mozogsz a konyhában, meglephetnél valami jóféle pörkölttel egyszer, a húgod a Mari borzasztóan főz, már elepedek valami magyaros kaja után. A pacallal hogy állsz? A rostélyos megy? A körömpörköltért ölni tudnék( ide beteszed mivel szeretnéd feladni a leckét) Vagy egyszerűen elmondod neki amikor kettesben lesztek, hogy bár szereted őt, ám a főztjével vannak fenntartásaid. Ne értsd félre-mondod te, de ez az új trend kikészít, és megdöglesz valami hagyományos zsírban tocsogó pörköltért nokedlival. És megint kitérsz arra hogy a nejed mennyire bűbájosan rossz a konyhában. :D
2022. dec. 10. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:

16-nál a részigazság, évekkel ezelőtt kellett diétáznia, már nem kell de úgy gondolta, jó ötlet megtartani az egészség jegyében amivel egyetértek, tegyen így, csak másokat ne terrorizáljon vele :)


Azzal az érveléssel, hogy "csinálj akkor jobbat", nem tudok egyetérteni. Én sosem kértem, hogy főzzön, sőt senki nem kérte, lelkesen elvállalja az anyjától. Segítséget sem fogad el, mert "ő tudja". Bár tudná.


Köszönöm a válaszokat.

2022. dec. 10. 00:19
 20/34 anonim ***** válasza:
27%
Azért ez tényleg vacak egy helyzet. Igaziból az anyjának kellene szólni, hogy lányom, ez nagyon gáz. Értem én, hogy nem kellene bántani, de most őszintén, neki muszáj? Én már nagyon régóta főzök, kezemben van a miből mennyit, de ha vendég jön, még ma is toporgok, lesem, hogy mindenki jól tud-e lakni. Nem szenvedni hívom őket. :)
2022. dec. 10. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!