Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki hallott már olyanról hogy...

Ki hallott már olyanról hogy egy fiatal lány terherbe esik és az anyja nem engedi hogy elvetesse?

Figyelt kérdés
Tudom hogy az abortusz nem jó dolog de az se jó ha a baba egy olyan családban születik ahol pont a saját anyja nem akarta őt és nem szereti...
2010. szept. 30. 20:54
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
Most nem ez volt a lényeg, de mindegy, arra akartam utalni, hogy nem feltétlenül felelőtlen az, aki teherbe esik. És ha valaki 17,5 éves, az bírja még ki 6 hónapig, hogy ha véletlenül teherbe esik nehogy a szülei ne engedélyezzék az abortuszt? Szerintem itt baromira nem ezen van a hangsúly. Én is nagyon elítélem azokat akik felelőtlenül fűvel fával összefekszenek aztán meg csodálkoznak, de akinek komoly kapcsolata van és nem 13 éves, hanem mondjuk 17 és történik egy kis baleset, elszakad az óvszer, vagy a fogamzásgátló mond csődöt, azt inkább sajnálom, minthogy lenézzem.
2010. szept. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem meg akkor kellene szexelni, mikor valaki mentalisan is megerik erre es ha jon a gyerek, nem fogja elharitani a felelosseget. Ne mondd mar, hogy nem birja ki. En 21 eves koromig siman kibirtam.
2010. szept. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
87%
súlyos képzavar. 14 éves korod felett mindenről te döntesz. nincs joga helyetted dönteni senkinek. 14 év alatt meg orvosilag ajánlott az abortusz.
2010. szept. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
14 év feletti leányzó már cselekvőképes kiskorú, ergo maga dönthet az abortuszról, nem kell szülői beleegyezés. Az már más kérdés, hogy szülői nyomásra teszi mindezt.
2010. szept. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
16%

Nem a szülei tették tönkre, hanem ő magát, amikor teherbe esett. Az abortusz gyilkosság. Előtte kell észnél lenni, nem megölni az ártatlan gyereket.

Másrészt ha kiskorú is a kismama, csak ő dönthet a saját gyerek sorsáról. Ez tapsztalat, baráti körben van egy lány, aki 16 évesen szült, mert nem akart iskolába járni. Akárhogy balhéztak is az anyjáék a családgondozó központban, hogy fogják már fel: nekik kell eltartani és felnevelni majd az unokát is, és nem kérnek belőle. A fiatalkorú anyuka ragaszkodott a babához, és pont.

2010. szept. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:

Ilyenkor a nagyi saját magát akkarja kárpótolni az elcseszet életért magának akkarja a babát aki egy új élet lehetőségét hordoza.

A tini anyukák akik akkarják a babát úgyanigy gondolkodnak, sza' életük van és a babától várják a megváltást, persze a kicsi felelős másokért csak ezt nem látják be a rokonok.

2010. szept. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
40%

Én ha 18 éves korom előtt teherbe estem volna, biztos nem akartam volna megtartani...

Anyu akár akarja, akár nem.

Sz.r anyagi helyzetben voltunk/vagyunk, épp elég költséggel jár hogy iskolába járok, egy gyerek meg 2x ennyibe kerülne.


Bár gondolom a baba anyja nem akarta, hogy a lánya gyógyszert szedjen, mert az "veszélyes"...

Hát, itt az eredménye... egy kisgyerek.

2010. okt. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
Kicsit nem vagytok ezzel tisztában, 18 alatt KELL szülői beleegyezés, korlátozottan cselekvőképes emberről van szó, egyedül abortuszra nem kötelezhetik. Szóval ha meg akarja tartani nem kötelezheti rá a szülő, hogy megtartsa, de magát az abortuszt megtilthatja. 18 alatt még gyámod van, hogy a viharba ne kellene róla beleegyezés.
2010. okt. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
Ma 20:00 tudod te mit jelent az, hogy korlátozottan cselekvőképes? Szerintem nem. Nem kell szülői beleegyezés.
2010. okt. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:

Akkor elmondom még egyszer:


"A nem kívánt terhességek megszakítása a magyar törvények szerint a terhesség 12. hetéig, illetve kiskorúak esetében a terhesség 28. hetéig történhet. 18 év alatti életkorban szülői beleegyezés szükséges az abortuszhoz, tehát azt nem lehet eltitkolni. "


[link]



KELL BELEEGYEZÉS!!! Ne akarjátok már pont nekem megmagyarázni. Korlátozottan cselekvőképesek a 18 év alatti személyek is, magyarul nekik a terhesség 18. hetéig engedélyezett az abortusz, de ez már másik téma. Kicsit gondolkozzatok már, mielőtt beszóltok. És igen, tudom mit jelent a korlátozottan cselekvőképes. Idézzek még más forrást is?

2010. okt. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!