Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Velem van a hiba, hogyha...

Velem van a hiba, hogyha visszaszólok indulatosabban egy unásig ismételt dologban, ahol idióta érveket hoznak fel?

Figyelt kérdés

Hozzá kell tennem, hogy elég stresszes, idegorlő időszakban vagyok, amiről még mindig nem beszélhetek múlt időben.


Az én családom és a párom családjában is mi vagyunk a legkisebbek tesók-unokatesók közül, és nekünk nincs még gyerekünk egyedül (én 1 évd dolgozok, párom friss diplomas).


Mindenki a gyerektémát pedzegeti, amire normális válaszolok, hogy nem, és hogy miért nem, aztán jönnek az érvnek mondott bullshitekkel, amire egy ideig még normálisan válaszolok, aztán ingerültebben, amiből sokszor vita lesz.


Ilyenekre gondolok, hogy egyik okom az (a nem akarok-on kivul), hogy rohadtul nem alkalmas az én személyiségem a gyerekvállalásra, mert hiába ne hátráltatnak bizonyos tulajdonságok az életben, azért egy gyerek megsínylené meg én is kikészülnék. Erre a 60+-os Ilona néni elkezdi mondani, hogy


"régen nem gondolkodtak ilyeneken az emberek, csak gyereket vállaltak, mert egy nőben bele van kódolva ez még az..."


És akkor én meg beszólok, hogy


"Pont ez a baj, hogy nem gondolkodtak. Nemcsak erről, még másról se."


2022. dec. 17. 23:17
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Addig tud, és sajnos addig fog Ilonka néni meg a többi tapintatlan rokonod a gyerek témán lovagolni, amíg meg nem tanulod az egészséges határtartást működtetni, és ahelyett, hogy - ilyen előzmények után - még mindig érveket és magyarázatokat hoznál fel arra, hogy miért nem akartok (még, vagy akár soha) gyereket, egyetlen mondattal rövidre zárod a témát.


Vagy esetleg visszadobhatod labdát, és válasz helyett minden alkalommal megkérdezed, hogy miért foglalkoztatja őt ennyire ennyire, hogy lesz-e gyereket, és ha igen, mikor.


Saját tapasztalatból mondom, hogy ha majd azt látják rajtad, nem vált ki belőled indulatot, és semmilyen érzelmi reakciót a kérdést, akkor előbb-utóbb elengedik a témát.


Nem javaslom, hogy ilyet tegyél, csak a poén kedvéért mesélem el, hogy van egy barátnőm, aki hasonló helyzetben volt, (ráadásul úgy, hogy ők már hosszú évek óta szerettek volna gyereket a férjével, túl voltak már mindenféle orvosi kivizsgáláson és két sikertelen lombik programon is, de nem kívánta a tolakodó, privát szférájukban turkáló rokonok orrára kötni, hogy min mennek keresztül), így amikor sokadszorra gázoltak a lelkébe azzal, hogy a gyerek témáról faggatóztak egy 10-12 fős szülinapi összejövetelen, akkor valami olyasmit mondott az anyukája - szintén 60 feletti rokonának, hogy ha már ilyen személyes dolgokról beszélgetnek, akkor szeretne pár dolgot ő is megkérdezni, ami foglalkoztatja: van-e hüvelyi orgazmusa, és szokta-e orálisan kényeztetni a férjét.


Szívesen megnéztem volna a jelentet, de csak sajnos csak elmondásból tudom, hogy az asztal körül ülők közül többen megdermedtek a megdöbbenéstől, páran pedig úgy kezdek nevetni, hogy az unokaöccse állítólag majdnem megfulladt egy félrenyelt falattól.


Egy biztos: Margit néni nem kérdezte meg soha többet, hogy mikor lesz gyerekük.

2022. dec. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!