Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mekkora tulajdoni hányadot...

Mekkora tulajdoni hányadot tartotok méltányosnak, ha gyakorlatilag csak az egyik házasfél házasság előtt meglévő vagyonából vásárolnak közös új lakást?

Figyelt kérdés
A majdnem vagyontalan házasfél 1:1 tulajdoni hányadot szeretne beírni a vételi szerződésbe, én rokonként a másik házasfél számára, aki a vételárat adja, ezt előnytelennek érzem. De ismerek olyan házaspárt, akik azért mentek szét, mert hasonló helyzetben csak a pénzt adó szerzett tulajdont és utána a társa nem érezte magáénak az ingatlant és nem csinált benne semmit. Én egy méltányos megosztás híve lennék. Véleményetek?

2022. dec. 18. 14:05
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 91/112 anonim ***** válasza:
91%

Túl korán küldtem el: szóval most volt egy nagyobb felújítás, amit én fizettem, és amíg munkanélküli volt, a hitelt is én.

Szóval az élet sok fordulatot hozhat, kicsit lehangoló a sok “kibacnám” meg “pucér seggre” - nyilván a váláshoz is kell intelligencia. 33-assal értek egyet: attól, hogy X vette, még sok egyéb dolog is történhet.

2022. dec. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/112 anonim ***** válasza:
52%
#84: “apuka draga” nem tudja letetbe helyezni a fel haz arat, mert akkor nem tudnak visszafizetni a csokot, illetve az egyeb hiteleket amiket egyutt vettek fel anno. Dehat gondoltam hogy itt megint a ferfiakat kell osztani. Be is fejeztem, a szemelyeskedesen kivul mast nem tudtok.
2022. dec. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/112 anonim ***** válasza:
80%
Az 1:1 még mindig azt jelenti, hogy egy tulajdobosa van a háznak... jezus.
2022. dec. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/112 anonim ***** válasza:
66%
20.41, tehát visszakanyarodtunk oda, hogy az első gyermek apuka oldaláról mégiscsak ki lett semmizve, hiszen a házuk elúszik a CSOK, meg a közös hitelek visszafizetése után, ő pedig új életet kezd veled, szerencsés esetben évtizedekig a Te vagyonodat fogja gyarapítani élete végéig (ha nem kezd megint új életet egy másik nővel...), és természetesen ebből a vagyonból csak a közös gyerek örököl. Nem hiszem el, mennyire nem érzed, hogy ez szándékos kitolás az első házasságból született gyerekkel. Leegyszerűsítve apuka jövőbeni vagyona az első gyermekre szállna, ha nem lenne második gyereke, de ha lesz, akkor a vagyona feleződne a gyerekei között, viszont Te ezt ügyesen megoldottad, hogy apukának ne legyen a jövőben semmije.
2022. dec. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/112 anonim ***** válasza:
76%
Tökéletesen egyetértek az utolsóval. Hihetetlen, hogy milyen szemétlada emberek léteznek. Nem a jogról beszélek, ott meg lehet tenni, csak utána max tükörbe nézni nehéz köpés nélkül.
2022. dec. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/112 anonim ***** válasza:
15%

#95: nem a hid ala ment az asszony a kozos gyerekukkel, hanem visszakoltozott az anyja hazaba, ahol 5 evig egyutt eltek, negyesben (az anyja mar nem el ott). Az anyukanak van munkahelye, hitele igy mar nincs, tehat azt sem kell fizetni, illetve kocsija is van, es gyerektartast is fog kapni. Hianyt nem fognak szenvedni semmiben.

Nekem vagyonom szinten nincs, havi 120ezresevel torlesztem a hitelemet meg 7 evig. Babavarot felvenni nem tudjuk, nem vagyunk ra jogosultak, a csokot felvenni szinten nem. Magyarul egyaltalan nem lesz habzsi-dozsi az eletunk. Szandekosan nem akarnek kicseszni egy 7 eves gyerekkel, nem vagyok pszichopata. Viszont netto hulyeseg lenne tolem, ha barmit is a paromra iratnek, hogyha esetleg ugy alakul, hogy nem szulethet kozos gyerekunk.

Egyebkent koszonom, a legutobbi valaszod ota sikerult csiszolnod a stilusodon. Igy szeretek en is kommunikalni.

2022. dec. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/112 anonim ***** válasza:
65%

21.55 (többen is kommenteltünk neked, ezért nem azonos a vérmérséklet és a stílus).

"netto hulyeseg lenne tolem, ha barmit is a paromra iratnek, hogyha esetleg ugy alakul, hogy nem szulethet kozos gyerekunk."


Nem, ezt úgy hívják, hogy számító vagy és bármennyire szépíted, apuka jövőbeni vagyonából szándékosan zárod ki a korábbi gyerekét, akár lesz közös gyereketek, akár nem.

2022. dec. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/112 anonim ***** válasza:
63%

Nem egy emberrel beszélsz, en vagyok az, akinek erősebb a stílusa. Szóval miután házassagin belül k.rt félre a férjed, a csokot felrúgva veszett a ház is. De az anya visszamehetett a szülői házba, szerinted ez mennyire fsza.


Nektek viszont nem lesz habzsi dőzsi, brühühü.


:D továbbra is szánalmasnak tartalak aki egy számító rbanc, kisemmizve egy 7 évest.

2022. dec. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/112 anonim ***** válasza:
65%

"Szandekosan nem akarnek kicseszni egy 7 eves gyerekkel, nem vagyok pszichopata."


Ja, totál véletlen használod vagyonközösségben a férjed bevételét a közös élet es vagyonod gyarapítására, amiből semmit nem fog látni a ferjed gyereke, mert ugye te jogosnak tartod, hogy minden a te gyerekedé legyen :D

2022. dec. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/112 anonim ***** válasza:
81%

"gyerektartast is fog kapni"


Ó, még a törvényileg előírt kötelességét is teljesíti a mintaférjed? Hihetetlen szuper helyzetben van a gyerek meg az ex is, ez aztán ritkaság.

2022. dec. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!