Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mekkora tulajdoni hányadot...

Mekkora tulajdoni hányadot tartotok méltányosnak, ha gyakorlatilag csak az egyik házasfél házasság előtt meglévő vagyonából vásárolnak közös új lakást?

Figyelt kérdés
A majdnem vagyontalan házasfél 1:1 tulajdoni hányadot szeretne beírni a vételi szerződésbe, én rokonként a másik házasfél számára, aki a vételárat adja, ezt előnytelennek érzem. De ismerek olyan házaspárt, akik azért mentek szét, mert hasonló helyzetben csak a pénzt adó szerzett tulajdont és utána a társa nem érezte magáénak az ingatlant és nem csinált benne semmit. Én egy méltányos megosztás híve lennék. Véleményetek?

2022. dec. 18. 14:05
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/112 anonim ***** válasza:
91%

Ha kizárólag az egyik vagyonából lett az ingatlan véve, akkor nem korrekt az 50-50%. Ezt akkor is így gondolnám, ha én lennék a vagyontalan fél. És attól nem érezném magam többnek, ha úgy birtokolnék tulajdonrészt, hogy a házassággal csak a nyakamba hullott.

Aki azzal jön, hogy amúgy nem is érzi a sajátjának, annál gyanakodnék. Normális kapcsolatban nem lehetne ebből probléma. Később ki-ki hozzáteszi a magáét a család anyagi helyzetéhez, lehetne korrigálni a tulajdonjog kérdését.

2022. dec. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/112 anonim ***** válasza:
94%

gondolom le fognak pontozni, de üzletben nincs barátság, így aki hozza a lakást, azé.

egy esetleges váláskor szívhatja a fogát az a fél, aki a lakást szerezte, aztán megosztotta...

esetleg a közös gyerekekre lehet íratni, ha vannak, akkor nincs pofára esés. bár ennek is megvannak a buktatói....

2022. dec. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/112 anonim ***** válasza:
97%
Teljesen önerőből vásárolják az ingatlant az egyik fél különvagyonából, vagy lesz közös hiteligénylés, meg CSOK igénylés is?
2022. dec. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/112 anonim ***** válasza:
87%

Alapvetően csak az kellene hogy legyen a tulajdonos, aki az ingatlant veszi. De pl én külföldön élek, és itt amikor én házasodtak az azonnali visszamenőleges házassági vagyonkozosseg volt az alap, így a férjem háza az enyém is lett -a hitellel együtt- 50%-ban.


Megbeszeles kérdése az egész amúgy és itt nagyobb szava bizony annak van, akié a pénz.

2022. dec. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/112 anonim ***** válasza:
91%

Ha én a házasság előtti vagyonomból veszek lakást, abból pontosan nulla százalék tulajdonjog jár a másiknak.

Mondom ezt nőként, mert piszkosul utálom az ilyen elősködő szrokat akik képesek pucér p.csával más vagyonára igényt formálni.

2022. dec. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/112 anonim ***** válasza:
91%

"csak a pénzt adó szerzett tulajdont és utána a társa nem érezte magáénak az ingatlant"


Helyesen érezte, nem is volt az övé.

2022. dec. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/112 anonim ***** válasza:
90%

"Én egy méltányos megosztás híve lennék"


Én is, épp ezért arányosan meltányoljuk a munkát pénzt és energiát amit a ket fél beletett. 100-0 arányban, igazságosan.

2022. dec. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/112 anonim ***** válasza:
92%
Nagyot bukhat akié a pénz. És furcsa attól, aki ezt elvárná. Úgy gondolom, mint 1-es, évek elteltével igaziból már kicsit jogosnak (tudom, nem törvényesnek) is érezném, hogy papíron is kapjon a másik fél.
2022. dec. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/112 anonim ***** válasza:
42%

A mai számító világban persze, azé minden, akié a pénz volt, legyen róla ilyen meg olyan szerződés, csak mindenképp legyen kizárva a másik fél.


Ettől függetlenül, nálunk a férjem örökölt sok pénzt, ahogy az én havi kerestem 4x-ét kereste minden hónapban, ebből vettük a házunkat. Joggal azt mondaná mindenki ebben a mai világban, hogy nekem semmi közöm a házunkhoz. :)

Ennek ellenére kérdés nélkül 50-50% lett a tulajdonjog, bennünk fel sem merült, hogy csak mert ő adott bele többet, csak ő érdemel belőle tulajdonjogot.

Mondjuk mi azért házasodtunk is, mert szerettük egymást, ami azóta is meg van köztünk.


Lehet megkövezni, mert "beletettem a seggem a tutiba".

2022. dec. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/112 anonim ***** válasza:
96%

9-es, vasárnap van, nem kövezünk meg senkit.

nyilván a ti példátok is működhet, miért ne?

2022. dec. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!