Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mekkora tulajdoni hányadot...

Mekkora tulajdoni hányadot tartotok méltányosnak, ha gyakorlatilag csak az egyik házasfél házasság előtt meglévő vagyonából vásárolnak közös új lakást?

Figyelt kérdés
A majdnem vagyontalan házasfél 1:1 tulajdoni hányadot szeretne beírni a vételi szerződésbe, én rokonként a másik házasfél számára, aki a vételárat adja, ezt előnytelennek érzem. De ismerek olyan házaspárt, akik azért mentek szét, mert hasonló helyzetben csak a pénzt adó szerzett tulajdont és utána a társa nem érezte magáénak az ingatlant és nem csinált benne semmit. Én egy méltányos megosztás híve lennék. Véleményetek?

2022. dec. 18. 14:05
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/112 anonim ***** válasza:
82%

Azért nem annyira egyszerű, mert nem annyi, hogy most ki ad bele többet. Egyrészt jogos, hogy a hozzájárulás arányban lehessen tulajdoni hányad, másrészt meg lehet, hogy az illetőnek az összes pénze örökségből vagy szülőktől van, és innentől a másik fél tízszer annyit fog adni az állagmegóvásba, felújításba, és ezért semmit nem kap...

Szóval akkor ezt is papírozgassák majd?

2022. dec. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/112 anonim ***** válasza:
97%

" helyzet nagyon hasonló, ezért hajlanék én is az 50-50 százalékra, de egy előzetes ajándékozási szerződéssel kizárva azt, amit most senki sem szeretne, de az élet kiszámíthatatlan."


Csak en nem értem ezt az ajandekozasi szerzodest?

2022. dec. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/112 anonim ***** válasza:
85%

"Meg tudnád indokolni, miért tartod ezt az elosztást igazságosnak?"


Moert kellene magyarázatot adnia rá egy idegennek? Ő így erezte jónak. A férje is.



A 4. valaszado vagyok, az, aki külföldön el. Az együtt élésünk első pillanatától kezdve azt mondta a férjem, hogy ez az én hazam is és ha osszehazasodunk, hivatalosan is enyém lesz a fele. Egy pillanatig nem hittem el, biztos voltam benne, hogy csak azért mondja, ne érezzem magam xarul, hogy ez az ő háza. A házasságkötésunk után par évvel derült ki számomra, hogy nem viccelt, komolyan az enyém lett a fél ház és a fele hitel, amikor osszehazasodtunk. Ő itt élt, itt született, ismerte a törvényeket, donthetett volna úgy, hogy egyáltalán nincs vagyonmegosztas, csak házasság utáni és alatti van, vagy elfogadja az akkori alapot, az azonnali visszamenőleges vagyonkozosseget. Ő döntött így. Nem érzem magam xarul azért, mert "bele ültem a keszbe". Nem érzem azt sem, hogy meg kellene indokolni, miért igazságos vagy sem ez a helyzet. Így döntött anno. Egyenlőre a 11. évet tapossuk együtt és én nem igazán látok esélyt a válásra - 40 körül voltunk már q házasságkötéskor is.

2022. dec. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/112 anonim ***** válasza:
75%
15.04, ez a fórum pont az a hely, ahol egy idegen kérdésére válaszol egy másik idegen. Engem pont az érdekelne, mi alapján dönt így valaki és miért tartja azt etikusak, igazságosnak, hogy a házasság előtt szerzett, vagy örökölt vagyont elfogadja a házastársától? A motiváció érdekelne, mi jár az ilyen ember fejében?
2022. dec. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/112 anonim ***** válasza:
88%
30, még semmi. De nagyon érződik a f.rokméregetés a válaszodból. Pont a szemem előtt zajlik egy ilyen apuka szemefénye lány és a férje házasságának romba dőlése. Itt a fiúnak drukkolunk, nem kicsit, ő spec. megérdemel majd egy apósmentes házasságot. A keresete bőven megvan hozzá, csak fiatalon belement, hogy após "segítsen". Remélem, nálatok minden rendben lesz hosszú távon is.
2022. dec. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/112 A kérdező kommentje:

#15: Igen, a szeretet lenne a célom, akár mások által áldozatnak tartott úton is.

Sajnos, csak polgári esküvő volt.

2022. dec. 18. 15:11
 37/112 anonim ***** válasza:
42%

34!


Nyilván tobbminden:

1. Miért ne fogadná el, ha adjak?

2. Hosszú távra tervez és tudja, hogy pl nőként ugyan anyagilag kevésbé tud majd hozzajarulni a közös élethez, de nagy eséllyel a házimunka nagy részét ő viszi majd.

3. Ha gyerek van, vagy terveznek teljes joggal gondol arra is, hogy esetleges válás esetén ő se q nulláról kezdje egyedülálló szülőként.

2022. dec. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/112 anonim ***** válasza:
100%
Mit tervezel kiküszöbölni az ajandekozasi szerződéssel, miben más az attól, ha a tulajdobjog felét az adásvételkor kapja?
2022. dec. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/112 anonim ***** válasza:
13%
De mi van akkor, ha lepapírozzátok, hogy adtál ekkora összeget a fiadnak személyes ajándékként? Ha együtt maradnak, minden rendben, ha külön mennek, különvagyonnak számít.
2022. dec. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/112 anonim ***** válasza:
84%

39!


Nem lesz kukonvagyon, ha az abból vásárolt ingatlanon a házastárs neve is szerepel, mint tulajdonos.

2022. dec. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!