Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mekkora tulajdoni hányadot...

Mekkora tulajdoni hányadot tartotok méltányosnak, ha gyakorlatilag csak az egyik házasfél házasság előtt meglévő vagyonából vásárolnak közös új lakást?

Figyelt kérdés
A majdnem vagyontalan házasfél 1:1 tulajdoni hányadot szeretne beírni a vételi szerződésbe, én rokonként a másik házasfél számára, aki a vételárat adja, ezt előnytelennek érzem. De ismerek olyan házaspárt, akik azért mentek szét, mert hasonló helyzetben csak a pénzt adó szerzett tulajdont és utána a társa nem érezte magáénak az ingatlant és nem csinált benne semmit. Én egy méltányos megosztás híve lennék. Véleményetek?

2022. dec. 18. 14:05
 81/112 anonim ***** válasza:
73%
Bocsi. Nem voltam tisztában azzal, hogyan működik Magyarországon - azt hittem ugyanígy, ezért nem írtam bele a válaszba.
2022. dec. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/112 anonim ***** válasza:
19%

#74: ugyan mit orokolnenek az apjuktol a gyerekek, ha az o neven nincs semmi? Krva okos vagy. Lehet, hogy te egy elvalt anya vagy, aki a te szavajarasoddal elve egy feregnek szult, es kivetited a haragod minden elvalt apara, aki uj eletet kezdett, ezert pampogsz itt megunt gyerekrol. Nagyon hihetetlen, hiszen itt nem ilyen torteneteket olvasunk, de az en parom rendszeresen fizet gyerektartast es nem szaros 10ezreket, es nem hanyagolja el a gyereket, nalunk van 2hetente 2-3 napot, illetve az osszes iskolai szunetnek a felet. En elhiszem, ha neked furcsa, hogy valaki foglalkozik a gyerekevel, es nem kell szobrot emelni az en paromnak, ugyanis amilyen apa o, az lenne a normalis es az alapveto, ha egyutt vannak a szulok, ha nincsenek.


#76: azt a hazat eladtak mar, nem fog orokolni abbol az en gyerekem semmit.

2022. dec. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/112 anonim ***** válasza:
67%
19.09, Mo-on is műkködik, hogy az egyik fél lesz 100%-ban tulajdonos, sőt lakáshitelt is vehet fel egyedül az egyik házasfél, ha vagyonjogi szerződést kötnek, de ha ez nincs, a hitelszeződésben automatikusan adóstárs lesz a házastárs, válás esetén pedig tulajdoni lapon kívüli tuladonosnak minősül, ezért közös vagyonnak számít az ingatlan.
2022. dec. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/112 anonim ***** válasza:
89%
82, akkor lenne igazad, ha apuka drága a fél ház árát letétbe helyezné az otthagyott gyerek részére. Ugye, te is érted?
2022. dec. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/112 anonim ***** válasza:
88%
81, köszi, értem, szinte ugyanaz, csak így teljesen más. Azért nem értettem. :)
2022. dec. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/112 anonim ***** válasza:
100%
#83 Köszönöm a tájékoztatást. :) Itt nálunk azt nézik, hogy a pár mennyi ideje házas. Mi még akkor csak egy éve voltunk házasok, ezért nem volt közösködés automatikusan. Lehetett volna nyilván kérni, de így jobb volt. Más lett volna a helyzet, ha már több éves házasságról van szó, vagy van közös gyerek, akkor az általad leírtakhoz hasonlóan lehetett volna megoldani.
2022. dec. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/112 anonim ***** válasza:
100%
A hatályos magyar jog szerint a házastárs különvagyonához tartozik a házastársi vagyonközösség létrejöttekor meglévő vagyontárgy és a különvagyon értékén szerzett vagyontárgy is, így teljesen mindegy milyen arányt írnak a szerződésbe, az új lakás a "vagyonos" különvagyona lesz.
2022. dec. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/112 anonim ***** válasza:
100%

Ez így nagyon nehéz helyzet, mi ezért nem fogadtunk el semmilyen segítséget a szülőktől.

Érthető az is, ha az öröklő fél nem szeretne adni a sajátjából semmit, viszont ebben az esetben úgy igazságos, ha a másik félnek együttélés alatt sem kellene egy forintot sem fizetnie a házra, hogy neki is legyen esélye sajátra gyűjteni. Ami meg megint szívás, mert az a lakás/ház már közös lenne, mert házasság alatt vette. Ja, és akkor még az is ott van, hogy később a másik fél is örökölhet, akkor vehet ő is egy sajátot és lehet majd veszekedni rajta, hogy azzal mi legyen.

2022. dec. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/112 anonim ***** válasza:
88%

Mindkét oldalt megértem. Nekem van saját lakásom, és nem írnám rá senkire a felét, viszont nem költöznék olyan lakásba, ami félig nem az enyém. Vagyis igen, de akkor én ott vendég vagyok, nem takarítok, nem piszkálok semmit.


Ezért vagyok annak a híve, hogy hasonló anyagi helyzetben lévő párok jöjjenek össze.

2022. dec. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/112 anonim ***** válasza:
88%

Érdekes kérdés. Nálunk a férjem kapott egy összeget a szüleitől, abból hitelre “vettünk” egy hazat. Ő fizeti a hiteltörlesztőt, én pedig szinte mindent ezen kívül: rezsi, gyerek foglalkozásai, a bevásárlások nagy része, állatok stb.

Ő ragaszkodott hozza, hogy 1:1 tulajdonrészünk legyen. Nagyon nem örültem neki, de ragaszkodott hozzá, és nem akartam megbántani (ezt leszámítva sok szempontból jobb helyzetben vagyok, és kicsit ezzel kompenzálni akart).

Kellemetlen volt az egész, az ügyvéd is kihangsúlyozta, na mindegy. De pl. most volt ehy nagyon

2022. dec. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!