Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mekkora tulajdoni hányadot...

Mekkora tulajdoni hányadot tartotok méltányosnak, ha gyakorlatilag csak az egyik házasfél házasság előtt meglévő vagyonából vásárolnak közös új lakást?

Figyelt kérdés
A majdnem vagyontalan házasfél 1:1 tulajdoni hányadot szeretne beírni a vételi szerződésbe, én rokonként a másik házasfél számára, aki a vételárat adja, ezt előnytelennek érzem. De ismerek olyan házaspárt, akik azért mentek szét, mert hasonló helyzetben csak a pénzt adó szerzett tulajdont és utána a társa nem érezte magáénak az ingatlant és nem csinált benne semmit. Én egy méltányos megosztás híve lennék. Véleményetek?

2022. dec. 18. 14:05
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/112 anonim ***** válasza:
92%

15.11.


1. Azért, mert adják?.... hát, erre nem tudok mit mondani

2. én pl nő vagyok átlag feletti jövedelemmel, elég nagy külön vagyonnal és csöppet sem örülnék, ha azzal kezdődne egy új párkapcsolatom, hogy jófejségből adjak tulajdonjogot a páromnak csak úgy, mert ő szebben barkácsol.

3. a közös gyemekvállalás már szerintem is egy olyan helyzet, ami lehet jó érv arra, hogy újratárgyalják az anyagiakat, de ez sem fekete-fehér

2022. dec. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/112 anonim ***** válasza:
19%

48


Valakinek nem csak "egy csaja" van, és nem úgy kezeli a párját, mint egy senkit. :)

2022. dec. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/112 anonim ***** válasza:
88%
Nem kell megvárni, csak akkor csodálkozni sem kell, hogy ha egy bugyival jön a hazassagba, akkor nem lesz a különvagyon fele az övé váláskor. Meg hisztizni, hogy nem érzi sajátának.
2022. dec. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/112 anonim ***** válasza:
14%
Mégis, két fiatal mivel megy a házasságba? Általában 2 szatyor ruhával. A többit apránként szerzik be, ha az egyik van olyan szerencsés, hogy örökölt egy lakást, akkor tartsa meg természetesen válás után is, de mit tegyen az anya ha nála maradnak a gyerek(ek) és nem az övé az ingatlan. Jó kérdés, mi.
2022. dec. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/112 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy lehetne az apuka is aki eloldalog egy alsónadrággal, mert szerencsésebb lányokat is ellátnak lakással vagy kezdőtőkével a szülők, és apáknál is maradnak gyerekek, de sokkal-sokkal ritkábban.
2022. dec. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/112 anonim ***** válasza:
20%
Nézd, az anyai örökségről úgyis a fiad dönt. Akkor addig lehet fele-fele. Az általad adott összeggel arányosan meg legyen több a fiad része. Így a feleség semmiképp nem lesz utcára téve egy reklámszatyorral, de legalább az általad adott összeg a fiadé marad. Szerintem így a feleség sem duzzoghat, jóval többje van mint amivel érkezett. Az meg majd kiderül, hogy az ő majdani örökségét majd mennyire érezteti közösnek a fiaddal.
2022. dec. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/112 anonim ***** válasza:
100%
És szerinted azért, mert az egyik nem örökölt, és nincs lakása, jogosan venné el a másik különvagyonát váláskor?
2022. dec. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/112 anonim ***** válasza:
31%

Miért, az jobb, hogy haverom anyja hozzáment egy pasihoz, gyereket szült neki, mert azt hitte, nagyon szeretik egymást és ez mindig így lesz? Hogy a nő nem aggódott, mert a férfi "biztosította" szóban, hogy mindig gondoskodni fog róluk? Aztán a csávó megunta a nőt és jóformán ő, meg a közös gyerekük megtűrt személyek lettek a csávó házában, mindennap attól rettegve, hogy mikor lesznek kibaxva. :D


Ilyen alapon én egy férfihoz sem mennék hozzá, és sose szülnék gyereket, mert folyton attól félnék, mikor un meg engem a férjem. Mert hogy nekem semmi közöm az ő dolgaihoz, én csak egy nő vagyok, akit meg lehet baxni, meg tud xaros gatyát mosni és megfőzni az urára...ugye?

2022. dec. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/112 anonim ***** válasza:
15%

51!


Csupán tippeltem, mik lehetnek. Az, hogy te nőként épp többet keresel nem releváns, mert a többség nem keres többet a ferfinel. Itt pedig ugy lattam, van gyerek

2022. dec. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/112 anonim ***** válasza:
95%

"Ilyen alapon én egy férfihoz sem mennék hozzá, és sose szülnék gyereket, mert folyton attól félnék, mikor un meg engem a férjem."


És le is írtad, mi történik a válások nagy többségében.

2022. dec. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!