Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mekkora tulajdoni hányadot...

Mekkora tulajdoni hányadot tartotok méltányosnak, ha gyakorlatilag csak az egyik házasfél házasság előtt meglévő vagyonából vásárolnak közös új lakást?

Figyelt kérdés
A majdnem vagyontalan házasfél 1:1 tulajdoni hányadot szeretne beírni a vételi szerződésbe, én rokonként a másik házasfél számára, aki a vételárat adja, ezt előnytelennek érzem. De ismerek olyan házaspárt, akik azért mentek szét, mert hasonló helyzetben csak a pénzt adó szerzett tulajdont és utána a társa nem érezte magáénak az ingatlant és nem csinált benne semmit. Én egy méltányos megosztás híve lennék. Véleményetek?

2022. dec. 18. 14:05
 71/112 anonim ***** válasza:
73%

17.49, ennek a történetnek semmi köze nincs a kérdéshez, mivel itt nem a párkapcsolat alatt összerakott vagyonról van szó, hanem külön vagyonról.


A Te történeted magyarra fordítva arról szól, hogy már az együttélés alatt, de a Te nevedre vettetek egy ingatlant hitellel, amit a pároddal közösen fizettek, vagy leginkább ő fizet, hiszen neki dupla a jövedelme. Ezt a megoldást pedig azért választottátok, hogy a párod korábbi kapcsolatából származó gyereke később ne örökölhessen, hanem majd csak a közös gyereketek. Igen, ez eléggé hülyén hangzik, főleg a párod részéről, aki hajlandó egy új kapcsolatért kisemmizni a korábbi gyerekét.


"igy nem szeretnek kitolni az en gyerekemmel az ove javara"


Te inkább az övével tolsz ki.

2022. dec. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/112 anonim ***** válasza:
79%
Te a férj vagy vagy a férj anyja, aki a pénzt adja? Egyébként, ha a férj anyja, akkor 50% legyen a gyerekedé, 50%az unokádé. Ha férj vagy és mindenképpen akarsz adni részt a párodnak, mert mondjuk a közös gyerek nevelése miatt nem tud karriert építeni, önerőre félretenni, stb, akkor neked 90%, neki 10% megosztást ítélnék reálisnak. Ha szétmentek, ki tudod vásárolni, neki meg lesz pénze önerőre vagy albi kaucióra, nem mondatja, hogy beledarálta az életét más ingatlanába, háztartásába.
2022. dec. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/112 anonim ***** válasza:
16%
71. Kisemmizi a sajat gyereket, ezt hol olvasod? Annak a gyereknek van anyja is, orokol majd az o reszebol. Az en gyerekem meg az en reszembol, ez igy igazsagos. Nemcsak a haz van az en nevemen, hanem a hitel is. Januartol pedig hiaba lesz a parom dupla annyi fizetese, elkezdik tole vonni a moratorium alol kivett torleszteseket, maris annyi marad neki, mint az en jovedelmem.
2022. dec. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/112 anonim ***** válasza:
67%
Igen, az előző gyerek örököl az anyjától, a tiétek meg az anyjától meg a féreg apjatól is, aki direkt úgy alakította, hogy a régebbi megunt gyerek tőle ne örököljön, elvégre már más családot alapított a nemes lovag, le lehet szarni a megunt gyereket.
2022. dec. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/112 anonim ***** válasza:
100%
Talán érthetőbb lesz, ha aki nem olvasta a 28-as kommentet úgy gondolkozik, hogy a kérdező a férj apja, a férj saját vagyona, az anyai öröksége és az apa által adandó ajándék lesz a lakás fedezete. A fiatalok házasok és van egy közös gyerekük.
2022. dec. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/112 anonim ***** válasza:
89%
73, nem vagy te ilyen naiv. A te gyereked örököl a mostani feleséggel közös lakásból is.
2022. dec. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/112 anonim ***** válasza:
73%
Le leszek pontozva már most érzem, de abszolút nem tartom fairnek az 50-50 megosztás ilyen esetben. Sőt, aki nem tett bele a házba semmit, ne legyen tulajdonjoga. Nálunk jelenleg így van. A férjem örökségét tettük bele önerőnek, és a hiteltörlesztőt is ő fizeti jelenelg. Ezért megbeszéltük, hogy a nevemre nem kerül tulajdonhányad, mert ha a hitelfizetéssel gond lenne - de szerencsére nincs gond - akkor nem vennének engem elő mint adóstárs, tehát úgymond a felelősség is teljesen a férjemé. Ezt én elfogadtam, sőt, indítványoztam azt is hogy amennyiben szeretné, akár szerződést is írhatunk erről, de elutasította, azt mondta ne hülyéskedjek már. Nemrég kezdtem el dolgozni a mostani munkahelyemen, a fizetésem még nem túl sok, ezért is döntöttünk így. Később, nyilván ha már bele tudok adni többet pl törlesztőbe, akkor korrigálunk a tulajdoni hányadon.
2022. dec. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/112 anonim ***** válasza:
97%
77, ezt így házasságban hogy sikerült kibulizni? Az esküvő napjától szerzett bármilyen vagyon közös, a hitel is. Azt írod, nincs szerződésetek.
2022. dec. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/112 anonim ***** válasza:
87%
Külföldön élünk. Itt másképp működik. Friss házasok voltunk, így nem lett közös a hitel.
2022. dec. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/112 anonim ***** válasza:
86%
79, apró kis információ maradt ki. :)
2022. dec. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!