Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én reagálom túl, vagy ez...

Én reagálom túl, vagy ez normális dolog így karácsonykor?

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves kisfiam és hónapok óta nem látta a nagyszüleit. Messzebb élnek. Hetek óta megvolt beszélve, hogy holnap megyünk hozzájuk. Erre hallották a telefonban, hogy köhög a gyerek, és most nem biztosak benne, hogy menjünk. Teljesen kiakadtam. Az apjával nem élek együtt, direkt vele is úgy lett megbeszélve hogy emiatt csak hétfőn viszi, másrészt a 4 éves gyerekem ezt várja hetek óta, hogy végre láthassa a nagyszüleit (meg persze az ajándekok miatt is várja, mivel gyerek)

Én is úgy készültem, hogy csak ma leszünk itthon, nem is vettem több kaját, stb. Azt mondták a szüleim, hogy még holnap beszélünk erről. Nekünk a 2 ünnep között már nem jó semmikor sem, januárban pedig nemtudom mikor lenne jó a tali. Most van karácsony és képesek ennyire félni, hogy köhög a gyerek és elkapják. El is bőgtem magam, mert a gyerek mindig beteg, hazahozza az oviból, akkor soha többet nem talalkozunk ennyi erővel? Ha átraknánk az időpontot sem tudom biztosítani, hogy akkor nem lesz semmi baja pont. És egy nappal előtte lemondanának mindent, jogosan akadok ki, hogy tönkreteszik ezzel a gyerek karácsonyát? Vagy most komolyan úgy kell félni egy köhögő gyerektől? Hozzá teszem én vele élek és semmi bajom. Kicsit túl van dramatizálva szerintem, de meghallgatnám más véleményét is.


2022. dec. 24. 22:38
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem nem akarnak titeket látni. Ne is keresd őket többet
2022. dec. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 anonim ***** válasza:
56%
Rendkívül primitív dolog beteg gyereket vendégségbe vinni. Akár karácsony van, akar nem. Aki egy kicsit is belátó, nem akar megfertőzni másokat, és ezt a szemléletet adja tovább a gyerekének is.
2022. dec. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 anonim ***** válasza:
61%

Erősen túl van dramatizálva.

Kb. a fél ország köhög most. Ennyi erővel jobb ha ki sem lépnek a lakásból, mert jajj istenem mi lesz…

2022. dec. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 A kérdező kommentje:

Voltak covidosak és azota mindentől félnek, de ez akkor is túlzás reszukrol.

Hát ha reggel azt mondjak ne menjunk, az biztos is hogy nem fogom és ha akarnak latni majd eljonnek, de most rohadt nagy harag van bennem. Olyan jó így ez a szenteste, full gyomoridegem van, a gyereknek még nem említettem hogy lehet nem megyünk...

2022. dec. 24. 22:46
 5/64 A kérdező kommentje:
Kedves kettes! Oke, tavolabbi rokonoknál megérteném, de a szüleim basszus! Ha meghalnék én és a gyerek apja is, es nekik kéne felnevelni az unokájukat, akkor kiraknák a házból, ha beteg??! Hónapok ota nem lattak minket. Es jon a dedi is (mamám) aki 1 éve nem látott minket. Nem kovidos a gyerekem, csak köhög, óránként jön rá kb, de inkabb alvásnál. Szed gyógyszert is. De karacsonykor nem fogadnad az unokád, aki csak köhög??
2022. dec. 24. 22:49
 6/64 anonim ***** válasza:
59%
Beteg gyereket vendégségbe vinni elég tahó dolog. Persze, mindenki köhög...Csak nem mindegy, hogy mennyire. Nyilván nem csak köhécselt egy kicsit, amikor meghallották a szüleid.
2022. dec. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 anonim ***** válasza:
57%

Túlzás! Lehet úgy is találkozni, hogy nincs testkontakt tehát se puszi se "pacsi". Ajánld fel ezt nekik, bár azt gondolom ez nem nyugtatja meg őket.


AZ a gond, hogy nem valaszolható meg a kérdés úgy, hogy az neked segítsen.

Ugyanis mit lehet kezdeni a szituval - nem sokat.

Ök úgy érzik, hogy veszélyezteti a konfortzónájukat a kicsit beteg gyerek. Tanácsot adni nekik nem tudunk, te pedig nem sokat tehetsz.

Ha nem tudtok menni magyarázd el a gyerkőcnek, meg kell várni amíg meggyógyul.

Vagy máskor vigyázz jobban, ne hallják meg a köhögést.

2022. dec. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 anonim ***** válasza:
77%
Igen, van olyan nagyszülő, testvér vagy barát, aki nem akarja az otthonában fogadni a köhécselő gyereked. Az enyém is köhög, hetek óta nehezen jön ki belőle, semmi más tünete nincs, nem fertőz, stb. mégis van, aki fél ettől. Jogos érzés és teljesen megértem, hogy nem bízza magát csak az én szavamra, ha esetleg megígérném, hogy nem lesz tőle beteg. Bosszantó, de fogadd el, hogy a szüleid félnek. Neked nincs más választásod, de nekik van és ha úgy döntenek, hogy nem kérnek a beteg gyerekből, nem sértődhetsz meg. Sajnálom, átérzem, de akkor sincs igazad.
2022. dec. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 anonim ***** válasza:
81%
Nem fogadnám, idős, beteg szülőt sem látogattam meg, míg meg voltam fázva és köhögtem, nem hiányzott neki még ez is.
2022. dec. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 anonim ***** válasza:
89%
A szüleid nem csak maguk, hanem a dédi miatt is mondták amit mondtak. Felelősséggel tartoznak azért, hogy náluk ne essen baja - és igen, ebben benne van az is, hogy ne legyen fertőző beteg ott amikor jön.
2022. dec. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!