Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyre nagyobb probléma a...

Egyre nagyobb probléma a család számára, hogy 30 évesen sem tartok sehol, emberi kapcsolatokat tekintve, de pont az asztalnál kellett idén is megemlíteni?

Figyelt kérdés

Lehet velem is van probléma, sőt mi több, gyerekként rendőrségi ügyem is volt úgy összevertem egy másik kölyköt, egyszerű dolgozó család az ilyet mivel jutalmazza, veréssel, mert szégyennek élték meg a problémákat amiket okoztam, sajátos nevelési igényűként tartottak számon, nevelési tanácsadóba is kellett járnom. Ennyi idősen úgy élek mint most egy 16-20 éves, a PC-t komolyan művelem, a videojátékok miatt is mindig buktam félévkor, nem érdekelt az iskola, közbe a motorozásba is belefogtam, amire már csak annyit kaptam hogy majd megdöglök. A családunk szerintem már túl mutat az ordítozós olasz családmodellen.

Nincsenek haverjaim, ismerősök akadnak de nem foglalkozok egyikőjükkel sem. Fater pár éve munkaképtelenné vált, és emiatt már gondolatban sincs hogy külön költözzek, önálló életem legyen(nem mintha eddig nem lett volna)

Sajnos ennyi idősen nem tudok mit kezdeni azzal ha érdeklődést mutatnak felém tőlem fiatalabb csajok, örülök neki, de ennyi, nem tudom elképzelni a felnőtté válást, azon kívül hogy dolgozok, meg elintézem az ügyeimet.

Viszont arra se tudok választ adni amire a család is kíváncsi: Meddig akarom ezt az életet folytatni? Tudatosult bennem amit az idősebbek is mondtak, miszerint nem leszek már fiatalabb, és ahogy öregszek elkerülhetetlen lesz egy nő, ha lebetegednék, segítségre szorulnék, ettől félek csak. A rokonok között volt olyan aki elvált lett, és sosem lett utána senkije, egyedül halt meg, ezt is úgy jelentették be, miután napok óta nem látták mozogni az utcán.


2022. dec. 27. 18:48
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos, azt kell hogy mondjam ezr magadba kell lerendezni, más ezen nem tud segíteni.
2022. dec. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
90%

A kérdés hogy boldog vagy e így, ha igen akkor nincs okod változni vagy szarul érezni magad.

Nyilván ha családnál élsz akkor érdemes elköltözni és leépíteni őket ha nem hagynak békén.

De ha jól érzed magad a börödben ezenfelül akkor nem kell másnak lenned mint ami vagy

2022. dec. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Többször vagyok boldog így, mint szomorú, ugyanis legalább nekem nem kell civakodni egy feleséggel, barátnővel, legyen ez más gondja. Ugyanakkor legbelül érzem hogy nem egészséges az, hogy sosem látnak mellettem senkit, egy átlagos ember mire gondol? Lehet hogy meleg, vagy akármi. De véletlenül se az az első gondolata hogy szeret szabadabb, független maradni.
2022. dec. 27. 19:26
 4/30 anonim válasza:
84%
És mi a kérdés? Vagy ez most csak esti mese volt?
2022. dec. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, mi a probléma. Ha a kérdező így jól érzi magát, akkor legyen így boldog.
2022. dec. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim válasza:
100%
Üdv a klubban !
2022. dec. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont arra se tudok választ adni amire a család is kíváncsi: Meddig akarom ezt az életet folytatni?"


Mármint micsodát?


Az írásodból azt következtetem le, hogy neked így teljesen jó. Akkor mi a kérdés?


Magadnak kell megfelelni, nem másoknak.


Nagyon sok embernek nincs senkije, és sok embernek nem is célja ez. Van, aki egyedül is boldogul. Ezt fogd fel pozitívumként, mert egyébként, aki egyedül nem boldogul, az párkapcsolatban sem fog.


Te már ilyen szinten előnyt élvezhetsz, ez az életben (mármint, hogy nem szorulsz segítségre és egyedül is boldog vagy) egy hatalmas nagy előny és pozitívum.


Csak azért ne legyen senkid, mert a családod azt akarja. Jobb lenne, ha most egy felszínes kapcsolatba találnád magad amiatt, mert a családod erőlteti ezt az egészet?


Ameddig TE nem érzed azt, hogy változtatni kell, addig ne változtass. Ennyi. Mindenki a saját életéért felel. Ha neked így jó, akkor folytasd.


Ha pedig nem, akkor próbálj mások felé nyitni, ismerkedni, beszélgetni, szocializálódni.

2022. dec. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Mi a valódi gond akkor? Ha igy jo neked?
2022. dec. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

#8

A családunkban is jelen van egy fajta elvárás, miszerint az az élet rendje hogy aki kitombolta magát, annak végre jöhet egy komoly kapcsolat, és a gyerek, nálam ezek fel sem merülhetnek, és ez aggaszt mindenkit, mert lehet akkor bánom majd meg ha jönnek a gondjaim és nincs kire számítanom.

2022. dec. 27. 20:19
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

A testvérem is 30.

Nem akar se családot,se barátnőt.

Haverokra sem vágyik,a legtöbb korabeli volt haverjának sincs ideje rá.

Neki is a játék a szenvedélye,gamer.De őt nem érdekli más véleménye.

2022. dec. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!