Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szinte miért csak férfikereszt...

Szinte miért csak férfikeresztnevek vannak jelen családnevek formájában?

Figyelt kérdés
Elképesztően ritka, szinte egyáltalán nem is láttam még olyan vezetéknevű embert, akinek a családneve azonos egy női keresztnévvel. Ellentétben a férfikeresztnevekkel. László Istvánt ismerek, Bálint vezetéknevűt is ismerek, Balázst is, és még sorolhatnám, de valószínű, hogy ezekkel nem is mondanék nektek újat. Ugyanakkor olyan személyt, akinek a vezetékneve egyben egy női keresztnév is, személyesen soha nem ismertem. Egyetlen ilyen személyről tudok, ő egy magyar videós, The Raven Croaks, akinek a polgári neve Alexa András. Mit gondoltok? Szerintetek miért van ez, hogy szinte nincs női keresztnévvel azonos családnév, ugyanakkor férfikeresztnévvel azonos kismillió ismert és gyakori?

2022. dec. 31. 07:09
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
73%
#4 Izlandon sokszor a kislányok az anyukájuk után kapják a családnevüket, a fiúk pedig az apukájuk után. A nem azonos nemű testvéreknek nem ugyanaz a családnevük.
2022. dec. 31. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
87%

Éva, Dóra, Berta, Virag vezetekneveket hallottam mar, szoval van, sak ritkabb. Regen az embereket ugy tudtak hogy ki melyik ferfinek a fia.

Angoloknal es a Sapnyoloknal a mai napig rengeteg ilyen vezeteknem van, foleg a spanyoloknal figyelheto meg.

Angoloknal van pl Johnson, John fia.

Spanyoloknal Martinez a Martin fia, Gonzalez, Gomez a Gome fia, Lopez pedig Lope fia es igy tovabb.

2022. dec. 31. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
73%
Dóra,Márta,Sári vezetéknevűeket ismerek.
2023. jan. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
73%
Berta, Márt(h)a, Viola, Vanda, Bella is létező vezetéknevek.
2023. jan. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
80%
Én tudok Sára, Márta, Gyöngyi, Dóra, s Kati (mondjuk, az Kathy) vezetéknevűt.
2023. jan. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!