Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Feltételek már amiatt, hogy...

Feltételek már amiatt, hogy nem lesztek jó nagynénik/nagybácsik tesótok gyermekének?

Figyelt kérdés
Most született a pici, jól elvagyunk, gyakran vigyázok rá, örül ha lát. Tartok viszont attól, hogy ahogy idősödik úgy nem leszek elég jó, én nagyon szeretem és azt akarom, hogy jól meglegyünk majd. Sosem voltak jók hozzam az én nagynénéim és nagybátyáim, nem akarom, hogy ő is megélje ezt. Mégis félek, hogy mivan ha egyszer csak megun majd és azt mondja a másik nagynéni menőbb, velem pedig nem szeretne lenni. Imádom a kicsikét és első baba, nekem ez a szerep még új, hogy legyek jó nagynéni?

2023. jan. 17. 16:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem félek tőle.Én igyekszem jól bánni velük, szeretnek is.A többi az már tőlük függ.
2023. jan. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem neked van egy ilyen elvárásod, hogy téged szeressen a legjobban és versenyezni akarsz a többi nagynénjével meg nagybatyjaval. Ezt engedd el. Először is nem tudod befolyasolni, kit mennyire szeret, lehetsz hozzá jó es kedves, de nem kell erőlködni, hogy csakazértis téged szeressen a legjobban, mert az egy gyereknek rohadt nagy teher és fárasztó. Másodszor pedig nem lehet ilyen-olyan módon megvenni a gyerek szeretetét, ha nagyon erőlteted, csak megutál. Legyél kedves, jatssz vele, beszélgess vele, ne erőltess semmit.
2023. jan. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Nem tervezek versenyezni, tudom ez milyen rossz hatással lenne rá és hogy milyen hülyeség lenne, hiába tűnik úgy. Kedvelem a másik nagynénit, nem szeretném semmiben sem lekörözni. A gyerekek engem szoktak szeretni, sőt, ha kerülni akarom őket akkor is én vagyok a legszinpatikusabb nekik. Túlpörgöm akkor ezt úgy tűnik, hagynom kellene hogy természetesen jöjjenek a dolgok.
2023. jan. 17. 16:46
 4/21 anonim ***** válasza:
86%
Gondolattorzításokra kognitív terápiát javaslok. A fejben lévő dolgokat szét lehet szálazni. A "mi lesz ha", "mit fognak mások gondolni", stb. egy hozott minta sajnos, ami valójában csak a fejben van.
2023. jan. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha látod, hogy szeretnek, főleg nincs okod aggódni.
2023. jan. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

A szeretet olyan dolog, hogy attól még, hogy az egyiket szereti valaki, attól még a másikat is szeretheti ugyanolyan intenzitással, attól még az első iránti érzelmek nem csökkennek ezzel arányosan.

És valóban nem verseny!

Nálunk nagymama vetélkedő folyt egy időben. Az egyik nagymama például nem értette, hogy az unoka hogy képes a másik nagymamát is szeretni, akit csak egy hónapban 1x látott, mert 250 km-re élt, holott ő naponta megjelent.

Őszintén szólva, ezt nagyon fárasztó volt kezelni, valami bizonyítási kényszer, féltékenység, kisajátítás, önértékelési zavar lehet a háttérben.

Lehet, hogy nálad is!

2023. jan. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Én foglalkozok velük, ahogy időm engedi és játékokat is szoktak kapni, vagy amire épp szükségük van, szóval ettől nem félek.
2023. jan. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
93%
Hű, de önbizalomhiányos vagy! Irány a pszichológus! És ezt te előbb tudtad, mint én.
2023. jan. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
81%
Nem. Nem hiszem hogy valaha is lesz gyereke a testvéremnek. Normális kapcsolata se volt. Amúgy meg utálom a gyerekeket, tehát nem létező nagynéni lennék. Nem foglalkoznék velük.
2023. jan. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
83%

Hogy mi van?

Bocsi,de a gyereket a szülei vállalják,a testvérem gyerekéért nem tartozom felelősséggel!

2023. jan. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!