Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Feltételek már amiatt, hogy...

Feltételek már amiatt, hogy nem lesztek jó nagynénik/nagybácsik tesótok gyermekének?

Figyelt kérdés
Most született a pici, jól elvagyunk, gyakran vigyázok rá, örül ha lát. Tartok viszont attól, hogy ahogy idősödik úgy nem leszek elég jó, én nagyon szeretem és azt akarom, hogy jól meglegyünk majd. Sosem voltak jók hozzam az én nagynénéim és nagybátyáim, nem akarom, hogy ő is megélje ezt. Mégis félek, hogy mivan ha egyszer csak megun majd és azt mondja a másik nagynéni menőbb, velem pedig nem szeretne lenni. Imádom a kicsikét és első baba, nekem ez a szerep még új, hogy legyek jó nagynéni?

2023. jan. 17. 16:13
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

#10 nem arról van szó, ők vállalták, de jelen akarok az életben lenni az én rokomaimmal ellentétben és kicsit új még a szerep, tudom, hogy mennyit fogják rám bízni is és mennyit kell majd vele foglalkoznom, amit nem bánok, de jó nagynéni akarok lenni és ennyi.


Köszönöm a többi választ!

2023. jan. 17. 20:31
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem féltem miatta. Elsősorban jó anya akarok lenni a SAJÁT gyerekeim számára. A testvérem gyerekeit látom vagy havi 1x és nem azért mert olyan messze laknának, vagy mert rosszban lennének. De két külön család vagyunk, eltudjuk mi magunkat is szórakoztatni, nem ülünk mindig a másik házában.
2023. jan. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
88%

#11

Akkor miért nem saját gyereket vállalsz?

Ingyen gyerekcsősz akarsz lenni?


Bocsi,de ezt nem értem.

2023. jan. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
79%

Nyugi, majd lesz sajátod és elmúlik :)

meg majd az idő is elmulasztja, mikor látod, hogy a kis xy nem egy kis angyal.

2023. jan. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Nekem nincs családom, fiatal vagyok még, nem is tervezek ilyen jövőt.
2023. jan. 17. 20:50
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Elég fura, hogy ennyire túlparázod a nagynéniséget. Nem te neveled a gyereket, nagyon elrontani se tudod, csak játssz vele, ha együtt vagytok, beszélgess vele, taníts okos dolgokat, ha érdeklődik. Legrosszabb esetben nem leszel anyja helyett anyja, csak átlag rokon, de komoly hibát nem tudom, hogy tudnál elkövetni.
2023. jan. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2023. jan. 18. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 NTBS ***** válasza:
100%
Nem, főleg így egykén.
2023. jan. 18. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Amíg kicsik voltak nem igazán érdekeltek a gyerekei, mert nem tudtam velük mit kezdeni (34 vagyok, de a kicsikkel máig sem).


Olyan 8-9 évesek voltak, amikor itt maradtak nálam egy hétvégét (ők kérték, nyitottabbak, mint én), és utána rendszeresen vigyáztam rájuk, nyaranta 4-5 napon át is.


Összeszoktunk, de amikor nálam voltak (már nagyok) az én szabályaimat követték, és ebből nem engedtem.

Megértették és elfogadták, hogy bizonyos dolgokban engedékenyebb vagyok, néhány dologban meg szigorúbb, de szeretjük egymást, bár a kisebbik most épp nagyon kamasz.

A nagyobb viszont imád.

2023. jan. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Én sosem izgultam emiatt, talán azért, mert nincsenek nagybátyáim vagy nagynénéim. Előttem nem volt semmilyen minta, ezért hagytam a maguk útján folyni a dolgokat, a kapcsolat kialakulása terén a nővérem gyermekeivel. Az elsőnél még aránylag jól ment, de már rég elhalt a dolog köztünk, a többi gyerekkel meg nem alakult ki igazán semmi kapocs. A születésüknél sem éreztem kicsattanó boldogságot, csak tudomásul vettem, végül is nem az én gyerekeim, és a tesómmal sem töltöttem együtt gyerekkoromban annyi időt, hogy mélyebb kapcsolat legyen köztünk (korkülönbség miatt), és távol is laktunk egymástól éveken át.
2023. jan. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!