Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell kiakadnia ezeken a...

Miért kell kiakadnia ezeken a dolgokon anyumnak? Vagy igaza van?

Figyelt kérdés

Általában 2 dolog miatt b@szogat..

1. Naponta mosok hajat. Na ez nála kiver minden biztosítékot -.- Egyszerűen nem tudja megérteni, hogy miért mosom naponta, pedig hányszor elmondtam már neki, tök normális hangnemben, ő mégis kiabál velem...


2. Már kb 20 éve cigizik, szóval nem érzi annyira jól a szagokat, mint én. Ha megromlik valami a hűtőben és én azt már nem akarom megenni, mert én érzem azt a romlott szagot, akkor rám erőlteti, hogy annak márpedig semmi baja.. De bezzeg amikor megkóstolja, akkor már szerinte is romlott -.- Ilyenkor persze nem kér bocsánatot...


15/L


2010. okt. 3. 18:49
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
21%

15 eves vagy es 20 eve cigizel? :) Erdekes..

Na mindegy, nem ez volt a kerdes. A gyakori hajmosassal semmit nem ersz el. En is ezt csinaltam de aztan atszoktattam a hajam a heti 2 mosasra mert attol feltem hogy par ev mulva mar nem lesz mit mossak..

2010. okt. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem egy 15 eves lany eldontheti maganak mikor akar hajat mosni, nem? Ekkora cecot csapni es vitatkozni nem nagy anyai szivre vall. Most a bekesseg a fontos vagy az a rohadt hajmosas? Az en lanyom napi hatszor atoltozik. Idegesit a dolog de ilyen marhasag miatt soha nem vitatkoznek vele...
2010. okt. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Bocsi, de szerintem az az érdekes, hogy nem tudod értelmezni amit írtam :/
2010. okt. 3. 19:09
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A kajával abszolút igazad van, amit érzel hogy romlott dobd ki :) A hajmosással pedig sajnálom, de akármilyen büdös lesz a hajad, teljesen tönkre fog menni. Most még nem, majd 1-2 év múlva. Lehet kapni hajfényeket, az enyém dinnye illatú :) Teljesen elnyomja a cigifüstöt is, pedig én rendszeresen dohányzom. Hidd el, hogy tényleg szétmegy a hajad, elvékonyodik, kihullik és a fejbőröd is tönkremegy. Unokahúgom fodrász. Vagy még egy ötlet: Lehet kapni száraz sampont, az oriflame-es nagyon jó :), ez sem a legjobb megoldás, de a samponnál jobb :) 21/N
2010. okt. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

A hajmosás miatt valóban igaza van. Nyilván te most nem látod, hanem majd 10 év múlva, mikor épp a legjobb korodban lennél. Szóval ezt nyugodtan hidd el nekünk :)

Na meg víz, sampon, áram, idő... fond esetleg be, akkor nem szívja úgy be a szagokat.

Ha olyat akar megetetni, ami nem jó, akkor mondd, hogy neked gyanús a dolog és legyen szíves, kóstolja meg.


Azt ne várd, hogy bocsánatot kér tőled, egyelőre az anyád, ha minden 15 éves meg van győződve az autonómiájáról, ez akkor is így van. És igenis ő tart el, gondolom, nem te főzöl, mosol, takarítasz, egyezkedsz a közös képviselővel, stb.

2010. okt. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
20%

Szia!

Hajmosásban sztem csak irigykedik picit a fiatalságodért és a szép hosszú hajadért. Redukáld "másnapontára" legalább, a hajpermetek is jó ötlet. Az énfiam is gyakran mossa, és 15évesen most eszeveszettül kezdett hullani a haja, pedig a legjobb fodrásza van, stb. Most belátta, már csak 2-3naponta mossa.

A romlott étellel ne foglalkozz, ne edd meg, mert ha szerinte jó az a kaja, megeszi majd anyukád. Ha neadjisten fáj a pocakja majd tőle, többet nem szól érte, de ne mond neki, hogy "én megmondtam".

Okos enged, szamár szenved..bocsi :)

2010. okt. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Mindenki írja, hogy a gyakori hajmosás mennyire rossz, és igazuk van. De nekem mondjuk muszáj megmosnom 2 naponta a hajamat, mert bezsírosodik. próbáltam már többször, hogy 1 hétig nem mosom meg, hátha visszaáll a normális rend, és nem kellene ilyen sűrűn mosnom, de sajnos nem jön össze. ráadásul nagyon vékonyszálú is, és ha bezsírosodik, akkor olyan a fejem mint valami ázott verébé...

szerintem igazad van a kajás dologgal kapcsolatban, de ha a hajaddal csak a szaga miatt van bajod, akkor nem tudod csak "kiszellőztetni"?:D

2010. okt. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Utolsó! Te is próbáld ki a szárazsampont és a mandulás kallos sampont, nekem az megoldotta az ilyen problémámat :)
2010. okt. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Oké, akkor megpróbálom nem mosni naponta..

Olyan hajillatosító izét hol lehet kapni?:)

2010. okt. 3. 19:32
 20/23 anonim ***** válasza:
64%

Ne haragudjatok, de ennyi buta embert! Utána néztetek annak, amiről beszéltek?


A civilizált világban, nagyvárosi életforma mellett a haj számtalan szennyező anyagnak van kitéve: cigarettafüst, szmog, kipufogógáz, korom, stb. Ezért a korábbi nézet, mely szerint 7-10 naponta elegendő egy hajmosás, ma már nem praktikus, így a legtöbb városi ember hetente kétszer-háromszor mos hajat.


Van olyan is, aki csak akkor érzi jól magát a bőrében, ha ennél gyakrabban, akár minden nap hajat mos. Sokan mondják, hogy a gyakori hajmosás károsítja a hajat, és fokozza a zsírosodást. Szerencsére ez nem tökéletesen igaz. A hajat elsősorban a hajszárító és egyéb hajformázó eszközök (pl. sütővas) károsítják, így gyakori hajmosás esetén ajánlott ezek használatát a minimálisra csökkenteni, és a hajszárítót ilyenkor is legalább 10 cm-re tartani a hajszálaktól.


A zsírosodást két tényező fokozza. Az egyik a fejbőr masszírozása a hajmosás során, ugyanis ez mechanikusan ingerli a hajszálak gyökerénél elhelyezkedő faggyúmirigyeket, és fokozott termelésre serkenti azokat. A másik a tömény, hígítatlan sampon alkalmazása, ez ugyanis vegyi úton váltja ki ugyanezt a hatást. A megoldás tehát gyakori hajmosás esetén a sampon felöntése vízzel, és az óvatos tisztítás, masszázs nélkül.

2010. okt. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!