Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjemmel nagy dilemmában...

A férjemmel nagy dilemmában vagyunk. Külföldi munka, vélemények?

Figyelt kérdés

6 hós kisbabánkkal hárman együtt nem tudunk menni, de a férjem ki tudna menni Ausztriába dolgozni.

most 3-4 hónapra kimenne ő, aztán talán tudnánk együtt.

de ez a pár hónap is örökkévalóságnak tűnik, nagyon szeretjük egymást, de sajnos itthon nagyon keveset keres, szinte minimálbért (+ az én gyeden, az kicsit több+családi pótlék), így nem tudunk megélni és főként nem egyről kettőre jutni.

úgy terveztük, mindhárman mennénk, a határ mellé költöznénk albiba (egy bnőm lakásásba), és ő onnan átjárna dolgozni. de a határ mentén képtelenség elsőre munkát kapni, és most lenne messzebb egy lehetőség. de oda csak nélkülünk tud menni.

az eszünk logikusan azt mondja, hogy menjen, kibírjuk, aztán utána remélhetőleg tudnánk együtt.

kicsit könnyebb lenne, hogy egy barátjával tudna most együtt dolgozni, nem lenne egymaga...

nagyon félünk ettől az egésztől. mi a véleményetek?

ti hogy viselnétek?


aztán ha ovis lesz a gyerkőc, már én is tudnék dolgozni, de addig még 2 év van. eddig volt neki is másodállása, már nincs, ez havi 120ezer kiesés, + amíg nem jöttem szülni, én is tudtam dolgozni rendesen, + nekem is volt másodállásom, az is havi 60-70ezer plusz volt. de mióta nincsenek ezek, egyre csúszunk a lejtőn. ugye a gyereknek egyre több dolog kell, mindent megoldottunk eddig, de látjuk, hogy itt nincs jövőnk így.

a házunk félkész, hitel-hitel hátán, ami évről ővre rosszabb. de bizti tudjátok, és mások is vannak hasonló helyzetben. a szüleink nem tudnak anyagilag segíteni és egy életen át (vagy akármeddig) nem is várhatjuk el senkitől.

bizonytalanok vagyunk...

ha mi is kimennénk, sokkal nagyobb költség, és nem mellékes, hogy hova viszem orvoshoz a gyereket? azt sem tudjuk, hogyan működnek ezek a dolgok Ausztriában...


2010. okt. 3. 19:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Jól értem hogy már most közelebb költöznétek?Én bevállalnám bár mi pont a határ mellett lakunk lehet az említett faluban :) Ausztriába hova menne dolgozni ha nem vagyok túl tolakodó?
2010. okt. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem menjetek.

Együtt nem tudtok? Itthon valaki (mondjuk anyukádat meghatalmazod) felveszi a gyedet, nem jelentkezel ki, és kint elmentek albiba együtt?

A kicsi már kint mehetne bölcsibe vagy oviba, te is találhatnál addig munkát.

2010. okt. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%

Menjetek! az én párom is kint dolgozik (igaz csak hétvégenként) de tapasztalat hogy sokkal többet hoz haza mintha itthon dolgozna.

Inkább most bírjatok ki 3-4 hónapot hogy egy életre jól éljetek utánna együtt, minthogy pár év mulva teljesen eladósodjatok és tönkremenjetek!


20/L

2010. okt. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem menjetek. Pár hónapot ki lehet bírni, még ha nagyon rossz is lesz. Én is döntöttem, lassan egy éve külföldön élek, és egyedül jöttem ki. Otthon egyszerűen csak kínlódás van. Nem lehet spórolni, mert nincs miből....nem hagyják az embert normálisan élni. Szerintem mindenképpen menjetek. Én a helyedben most rögtön elkezdeném tanulni a nyelvet ( nagyon sok ingyenes tanfolyam van a neten) ...3-4 hónap alatt rengeteget lehet fejlődni. A párod kimenne előre, ti meg utána pár hónappal...addigra te is beszélsz...alap szinten. Külföldön amúgy sem "divat", hogy az anyukák 2-3 évig otthon vannak a gyerekkel. mehetnél te is dolgozni. hidd el...akkora kínlódás, szenvedés...napról-napra élés után...ami Mo-on van(ha mindketten dolgoztok) sokkal könnyebb lesz külföldön megélni (anyagilag)

sok sikert

2010. okt. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Menj! Különben egész életedben bánni fogod.

Bárcsak mindenkinek megadatna ez a lehetőség. Na, nem azért mert nem vagyok "tiszta szívből magyar" hanem mert hiába az a nagy magyarságom, ha nem tudom a csekkjeimet kifizetni.

2010. okt. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

igen, igazatok van. menni mindenképp kell. este azért nem tudtam írni, mert beszélgettünk a férjemmel. próbáljuk úgy összerakni a dolgokat, hogy mindenképp mindhármunknak jó legyen. de néhány átmeneti hónapot úgy is ki lehet bírni, ha máshogy nem megy. mi még egymás nélkül kibírjuk (ez most lehet, hogy hülyén hangzik), be tudjuk pótolni azt az időt, amit nem töltünk együtt, de a férjem szíve azért fáj nagyon, mert most változik napról napra a gyerek, és nem szeretni lemaradni róla. de vagy most errő marad le, vagy később az "apu ezt vegyük meg, úgy szeretném" kérdésekre kell majd rendszeresen nemet mondani. és az még fájóbb...

nagyon köszönöm a véleményeket!


egyébként, ha együtt nem tudunk most menni, akkor mi maradunk itthon a kicsivel, mert akkor felesleges azért albit fizetni, hogy ne is lássuk egymást. ráadásul itt közel vannak anyósomék is, nem lennénk annyira egyedül mi sem.

meg a barátok.


ha rájöttünk, mi lenne a legjobb, meg fogom írni!

2010. okt. 4. 09:42
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia! 1 éves házasok voltunk az elmúlt hónapban, és 1! hónapos volt akkor a kicsi lányunk, de úgy döntöttünk hogy megy a férjem Németbe. Az itteni fizetéséből nem tudtunk létezni. Az első két hét kegyetlen nehéz volt nélküle, de most már lassan de minden nap könnyebb. A baba leköti minden másodpercemet, nincs időm szomorkodni. Tudod mennyi minden tudtunk venni az első fizujából?:) Itt egy év alatt sem sikerült volna. Egy kicsit összeszedjük magunkat, és újra együtt leszünk. Max fél év.
2010. okt. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia, én pont a másik véglet vagyok.

Kijöttem Angliába dolgozni azért, hogy végre legyen pénzünk babát vállalni ( én vagyok a női oldal :D ).

Otthon kettőnk fizetése alig érte el a 150ezret, itt meg egyedul megkeresek havi kb.350ezret...

De havonta csak egyszertudok hazamenni 5-6 napra, így most, a második hónap végén úgy döntöttem, nincs az a pénz amiért megéri ez az iszonyatos szenvedés, az, hogy az ember a lelkében halottként várja, hogy vánszorogjanak a percek míg végre hazamehet.


Nem azt mondom, hogy ne menjen ki a párod, sőt!

Csak azért írok, hogy lásd, ezt igazán senki sem tudhatja milyen érzés amíg nem kerül ilyen szituációba.

Mi is azt gondoltuk, nagyon nehéz lesz, de csak elmegy az a fél-egy év amit terveztem.

Most viszont már alig várom, hogy hazamenjek és ugyan sokkal kevesebb pénzért dolgozom majd (ha találok munkát...), de legalább minden napom olyan ragyogóan boldog lesz, ami mindenért kárpótol.


Minden ember más, különböző értékrenddel.

Nekem nem a pénz az első és úgyis úgy alakul az életünk ahogy számunkra jó.

Vágjatok bele, de ha netán nem bírjátok, ne kudarcnak fogjátok fel, hisz sokkal többen vannak, akik ki sem mennének a párjuk nélkül sehová, ti pedig eszerint erősek vagytok, bíztok magatokban és egymásban.

Sok sikert!

2010. okt. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

na megvitattuk és úgy döntöttünk, hogy a babával mi mégiscsak felköltözünk Körmendre és a férjem ,akkor sűrűbben tud jönni hozzánk, mert 200 km-rel közeleb leszünk és a szabadnapjain "haza" tud jönni hozzánk. vagy esetleg többször is, majd meglátjuk. ezt a téli szezont kihúzzuk, aztán, mi is kiköltözünk, csak egyszer legyünk ott, dolgozzon, akkor látjuk, milyen lehetőségek vannak, hogy mi is ott legyünk vele.

köszönjük a válaszokat!

2010. okt. 11. 08:39
 10/10 anonim ***** válasza:
Az én férjem tegnap ment németbe dolgozni,és majd csak karácsony előtt jön.Annyi,hogy gyerek nincs.Szóval tudom miről beszélsz.Természetesen azért,hogy jobb legyen nekünk,meg ki tudjuk fizetni a lakáshitelt.Szomorú dolog,hogy Magyarországon nem lehet megélni!
2010. okt. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!