Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nyaralni és hotelben ha soha...

Nyaralni és hotelben ha soha nem voltam fiatalon, az sokat elvesz az élettapasztalatomból?

Figyelt kérdés

Nekem szüleim csórók voltak, soha szó szerint soha nem voltunk nyaralni vagy hétévégén hotelben, wellnesben, síelni de még csak étteremben sem voltam soha szüleimmel.


Ez csak annyi hogy most majd bepótolom mert elkezdtem dolgozni egyetem után vagy azért ez sokat ad, változat, gazdagítja egy ember személyiségét?


És egész más,akár sikeresebb, boldogabb lehetnék ha ezeket megkapom?


Vagy semmit sem számít?



2023. jan. 29. 11:07
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
98%

"Megnézzük a helyi nyomort" fú, de utálom az ilyen pöffeszkedő turistákat, akiknek az a látvanyosság. A helyi nyomor.

Gondolom, itthon nem nagyon voltatok ételt osztani. Az nem olyan izgi, nem mutat olyan jól instán, mint Indiában.

Látod, kérdező, a sok utazás nem tesz feltétlenül intelligens, érett gondolkodású emberré.

2023. jan. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
89%
Én úgy gondolom nagyon sokat számít és nyugodtan lepontozhat, az aki sose járt külföldön vagy nyaralni. Az apám világ életében soher volt, sör cigi legyen más nem számít így vele max a Balatonra jutottunk el, ami persze tök jó volt vagy a rokonok nyaralójába a bükkbe, ami szintén szép, de azért vannak még helyek a világon. Szóval ilyen szempontból is a lehető legjobb dolog volt, mikor elváltak. Utána minden évben mentünk édesanyámmal és tesómmal nyaralni. Először Horvátország, aztán Spanyolország, Görögország, Olaszország, Lengyelország. Ezek a nyaralások hatalmas élmények voltak, mindig jó szívvel emlékezünk vissza és szeretünk nosztalgiázni. Nekem pl tök jó érzés volt hogy a kis szánalmas gimis angol órák tudatát végre kamatoztatni tudtam és útba igazítást tudtam kérni vagy csak egy fagyit, jegyet venni. Meg hát igenis ki kell időnként szakadni a komfort zónából, látni kell más országokat is hogy össze tudd vetni a sajátoddal. Meg ismerni új embereket, más kultúrákat, gasztronómiát és még lehetne sorolni azt a számtalan pozitív tapasztalatot amivel gazdagodtam.
2023. jan. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem számít.


Nemrég voltunk nagyobb társasággal üdülni, és látszott rajtuk, hogy kellemetlen, hogy nem tudják hogy van a rendszer.


Mit lehet kérni a szobalányoktól, hogyan történik a becsekkolás stb. akik lepontoznak biztos azt mondják, hogy ezen nincs mit nem tudni, de sajnos van. És nem nekem kellemetlen mert én segíteni tudtam, hanem nekik.


A másik, hogy akkor megint azt láttam, hogy most már olyan réteg is eljut ezekre a helyekre, akik eddig nem, és nem tudják, hogyan kell viselkedni. Nem vagyok sznob, de ha egy ilyen környezetre vágyom, akkor elmegyek egy beach kajáldába.


Aki nem szeret viselkedni, annak nem is kell, de akkor ne menjen ilyen helyre... Értitek.

2023. jan. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
94%

kérdező: nem vesz el sokat, bármikor elkezdheted/bepótolhatod.

Ha valamiben bizonytalan vagy, ott a net: "szállásfoglalás módja", stb. Mindenre lehet választ találni mit miképpen kell intézni.

2023. jan. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
11%

11, szerintem ha elutazol valahova , hozzá tartozik hogy a luxust és a nyomort is megismered, megtapasztalod .Megismered, beszélgetsz és barátkozol a helyiekkel. Segíted őket, ha úgy adódik. Nem nagy dolgokra gondolok, madagaszkáron a sofőrünk látta hogy édességet eszünk és elcsodálkozott, hogy ezt itt nem tudják megengedni maguknak a családjával. Másnap vittünk neki, hogy tudjon adni a gyerekeknek. Instagramot meg nem használunk.

Én az ilyen felnőtt létére pöffeszkedő és általánosító embereket utálom. 18 évesen meg még nem kell érettnek lennem.

2023. jan. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
68%

Én sokat táboroztam, de soha nem nyaraltunk családilag, max egynapos túrázás a Mátrábna, állatkert vagy ilyesmi, szóval inkább kirándultunk. A sors fintora hogy olyan munkám lett, hogy sokszor kell utaznom külföldre, és most pótlom, leginkább akaratom ellenére:-D


Ezentúl a felnőtt fejjel a szintén soha nem nyaraló férjemmel utazunk, elsősorban hétvégén. Nagyon élvezzük, de egyikünk sem érzi azt, hogy üres volt a gyerekkorunk nélküle. Egy gyereknek ez még nem fontos, a sajátjaimat sem viszem. Később is lehet pótolni.

2023. jan. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
15%

Na látom itt is megy már a gyűlölködés, utazók vs azok akik nem tudtak.

Szánalmas hogy így viselkedtek, azért mert valaki megteheti nem kell neki esni, és azt se kell lenézni akinek nem adatott meg. Nőjetek már fel. Komolyan ezen utálkozni.

2023. jan. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
3%
17-és na képzeld mi megtehetjük, elutazhatnánk bárhova, de nem utaztunk soha mert nem vagyunk ilyen felszínes újgazdagok hogy megmutassuk hogy mi el utazunk ide. Soha nem is fogok utazni.
2023. jan. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
11%

Inkább ez olyan, hogy ha később mennél, akkor magadtól kell megtanulnod mindent. Meglehet lenni a tapasztalat nélkül, csak kínosan fogod érezni magad, hogy neked annyi idősen nem megy olyan egyszerűen.

Én pl addig nem főztem, mostam, amíg egyetemen kolis nem lettem. Fingom nem volt, hogy hogy kell, de be voltam fosva, hogy ha elcseszem, akkor a közös helyiségekben ezt mások is látni fogják, és az milyen gáz lesz nekem. Meg milyen kínos lenne 20 évesen ezekben segítséget kérni, tök alap dolgok ezek, tudni kéne. De meg tudtam tanulni. Csak kínosan éreztem magam, amiért nekem nem ment a nulladik perctől kezdve.

2023. jan. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%
Hotelben sosem voltam a szüleimmel, és étteremben sem, csak később önállóan felnőttként, de semmiféle hátrányt, görcsöt nem éreztem azért, mert magamtól kellett rájönni, mi hogy működik, mit lehet, mit pl nem egy luxus szállodában. A jellemem se változott ezzel, csak az élményeim szaporodtak. Bevallom, engem nem fogott meg a luxus, pedig jártam igen sok helyen. A a legdrágább helyeken pl. céges rendezvényként jutalom úton 5*-os szállodákban laktunk, de ha magam választhatom meg a helyet, az nem hotel, nem szálloda, sokkal inkább a magán apartmanokat, vagy az önálló ház bérlést választom. Szeretem otthon érezni magam akkor is, ha üdülni megyek még külföldön is, nekem bármilyen szállodai szoba kicsi, szűk :). Mivel hobbim a főzés, imádtam pl a tengerközeli piacokról beszerezni a friss halat, tengeri herkentyűket és magam grillezni a bérelt ház teraszán, majd csobbanni egyet a 80 m-re lévő tengerben. Nekem ez sokkal nagyobb élmény volt, mint pl egy all inclusive nyaralás. Nyilván ez személyiség függő, kinek mi az élmény, de ez szerintem nem függ össze azzal, hogy a szüleimmel milyen közös élményeink voltak.
2023. jan. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!