Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igaza lett volna? Vagy én...

Igaza lett volna? Vagy én vagyok a fiatal és tapasztalatlan?

Figyelt kérdés

Nagyanyám azt állítja hogy ha nappali tagozaton végzem az egyetemet akkor lett volna lakásom mert ha ő egyik napról a másikra meghal akkor ad az állam lakást és nem leszek hajléktalan, én úgy tudom hogy ez nem így van ugyanis kell ahhoz egy jövedelem legyen és még ha van egy jövedelem akkor is időbe telik míg megkapom a lakást, nem egyik percről a másikra én ezt így tudtam és ezért mentem el Tavoktatasra így az egyetem mellett össze dolgoztam a lakás atirast. Viszont közbe jött a terhesség és befagyasztottam az egyetem utolsó évét.

Én máig is úgy gondolom hogy jól tettem amit tettem mert van egy gyönyörű gyerekem egy szép lakásom és egy csodálatos férjem, és dolgozni meg elmehetek majd. Munkát lehet kapni de lakást már nem olyan könnyű.

Nagyanyám szerint előbb az egyetem kellett volna és utána majd pottyant volna lakás is.

Nálunk bonyolult ügy volt ez a lakás dolog mivel anya az első örökös és őt zártuk ki de ez egy másik téma. Ha nagyi meghalt volna akkor anyu eladja és mehettem volna a fenébe, soha nem nevelt, 2 szer meg nagyon durván megvert nah de ez egy külön téma.

Én így láttam jónak hogy össze dolgozzam a lakás atirast és legalább ennyi legyen



2023. febr. 3. 10:16
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
69%
Én is letettem volna előbb a diplomát. Ezzel nem megítélni akarlak, csak sok levelezős akikkel vizsgáztunk, terhesek lettek, ők is passzív félévre mentek. Majd rájöttek hogy gyerek mellett, háztartás mellett, majd visszamenni a munkába már sok, nem tudták folytatni az egyetemet. Így szépen lemorzsolódtak.
2023. febr. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
95%

"ha ő egyik napról a másikra meghal akkor ad az állam lakást"


Mi vaan..? Öreganyád hol él?

2023. febr. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
89%
Azon is csodálkoznék, ha a nyolc általánosod meglenne...
2023. febr. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
78%

Én eleve levelezőn kezdtem és mellette már a szakmában dolgoztam. Az első év után várandós lettem, most fogok államvizsgázni tavasszal, illetve a munkahelyemre is hamarosan megyek vissza.


Nem lehetetlen, de sok pihenésről való lemondással és családi támogatással megvalósítható.


Csak, hogy a kérdésre is válaszoljak. Szerintem jól cselekedtél, én is hasonlóképp tettem volna.

2023. febr. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
96%

Ha leérettségiztél, hogyan hihetsz el olyan baromságot, hogy akinek a nagyanyja meghal, kap egy lakást az államtól? Maximum megörökli a nagyanyjáét, vagy ha egyik szülője örökli, az neki átadhatja használatra.

Van olyan, hogy önkormányzati bérlakás, de annak semmi köze a nagyszülő halálához, és egy fiatal egyetemista biztos nem kapna. Éppen elég családos ember vár rá.

2023. febr. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
89%
Nekem nagyim megkérdezte amikor a barátommal komolyra fordult a kapcsolatunk hogy állam kiutalta-e már a lakást nekünk. Amikor ő volt fiatal ez volt a szokás, ő ebben a tudatban maradt. Próbáltuk felvilágosítani, hogy ez nem így működik már, nem hitte el, pedig a nagyobb család győzködte. :)
2023. febr. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
97%
itt valami nagy tévedés van.. az állam felől nyugodtan lehet itt bárki hajléktalan, nem tolnak alá lakást.Van is hajléktalan bőven.
2023. febr. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
76%

“ Munkát lehet kapni de lakást már nem olyan könnyű.”


Végzettség és munkatapasztalat nélkül, gyerekkel munkát? Hát sok sikert. Legalább lakás és férj van.

2023. febr. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
88%

Most komolyan, akik "komolyan" valaszoltak, azok értik a kérdést?

Mi az, hogyha a nagyanyja meghal az állam (jó már nem a tanács) ad lakádt, hogy ne legyen hajlektalan.

Na meg ez a primitív írás...

2023. febr. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
81%
Ma mar minden idiotat felvesznek egyetemre? Nagyon durva.
2023. febr. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!