Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen gyerekek lehettek a...

Milyen gyerekek lehettek a mai házsártos, mindenkivel kötekedő vénasszonyok?

Figyelt kérdés
2010. okt. 5. 12:08
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
13:34 - Nem ismerek olyan kifogást, ami miatt ismeretlenekbe indokolatlanul jogos lenne belekötni bárkinek bárkibe. Ismerek olyan öreget, aki nem lett házsártos, de talán többet szenvedett egész életében, mint ezek a nyanyák. Úgyhogy hülyeséget ne írj, meg lehet csinálni.
2010. okt. 5. 13:41
 12/17 anonim ***** válasza:
75%
Nem írok hülyeséget, próbálom az ő szemszögükből nézni a dolgot. Persze nagyon sok múlik az alapbeállítottságán. Ha valaki olyan tipusú ember, hogy nem érdekli, megbánt-e másokat (pl. apám:-( ), könnyen beszól, ha egy kicsit is fáj neki valami. Ha valaki olyan "birka" (nem sértő értelemben) alaptermészetű (mint pl. anyám :-) ) , akkor inkább nem szól semmit, akármilyen gondja is van. De akkor is nagy hatása van annak szerintem, hogy mik történtek vele az életben.
2010. okt. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
87%

13:34


Érdekes, én pont fordítva vagyok ezzel... fiatal kamaszkoromban nagyon zárkózott és magányos voltam, soha nem is nevettem, viszont nagyjából úgy 23-24 éves koromban rendbe jöttem magammal, kinyíltam, azóta babám is van, és így 30 évesen szerintem egy nap többet nevetek és mókázom a családommal, mint az első 20 évemben összesen... Szerintem az ember is felelős azért, hogy mlyen lelkiállapotban éli az életét, milyen embereket választ maga köré stb.

Ugyankkor abban igazad van, hogy egy tragédia olyan szinten tudja kettétörni az ember életét, hogy talán egész más ember lesz.

Meg azt is figyelembe kell venni, hogy idősebb korban rohamosan elkezdenek özvegyülni a nők, nagy erőkkel kezdenek kihalni a férjek, és ez is összetörhet egy idős nénit, és fordulhat a személyisége egy hatalmasat.

2010. okt. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Olyanok voltak, mint a húgom.


Komolyan, én próbáltam kijönni vele, de képzeljétek el milyen egy olyan 17 évessel, aki úgy viselkedik, akár egy káráló vénasszony... elcserélném Magdi nénire, esküszöm, hogy még én fizetnék érte :P


De komolyra véve a szót, már most mindenbe bele köt, neki semmi nem jó, folyton panaszkodik, okoskodik és persze mindenkinél mindent jobban tud, miközben kioktató stílusban dühöng, hogy "Velem te ne beszélj ilyen hangnemben" meg "Ki vagy te, hogy ezt merészeled velem szemben?"


Kegyetlen... ;)

2010. okt. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

van itt nálunk a szomszéd lakásban egy tüneményes édes idős pár. már túlvannak az aranylakodalmon is, ha jól számoltam.

mindig együtt mennek boltba, szépen fel vannak öltözve, mindig van hozzám egy kedves szavuk.


annak ellenére hogy a néni súlyos cukorbeteg, és nem lehetett gyerekük.

ennek ellenére mindenkivel normálisan viselkednek, hiszen tudják, hogy jobb esetben ezt kapják vissza.


becsülöm és tisztelem az ilyen gondolkodású idős embereket.

2010. okt. 6. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy gyerek korukban is kötözködőek lehettek,

de nem hiszem, hogy azért, mert nem voltak se okosak, se szépek...!!

Valószínűleg nem ismerték el őket valahol(család, iskola, munkahely), vagy nem tudtak kiteljesedni az életben.Az, hogy valakit elismernek-e, vagy hogy kiteljesedik-e nem attól függ mennyire okos vagy szép!!!Pl::Gossip énekese sem mondható standard nőnek, mégis kiteljesedett a zenében.

vagy van egy film a címe Gia-Kifutó a semmibe, egy modell nőről szól, hogy tette tönkre az életét.Pedig modell volt.

a pénz kérdése az más..Jó, ha van, ha túl sok van az már próbléma....

Meg azt se hiszem, hogy valaki, azért lesz kötöszködő, mert családja van.

2010. okt. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Egy idős néni már leélte az élete nagyobb részét, valószínűleg traumák is érhették, amit elég nehéz feldolgozni főleg idősen.Másrészt a mai társadalomban az idősek kevésbé tisztelik, egy idős embernek el kell fogadnia azt a tényt, hogy megöregedett, szerintem ez már önmagában nehéz lehet.Pl:már nem tud úgy mozogni, mint 10 évvel ezelőtt, elvesztette a férjét, vagy gyerekét.

Úgyhogy csak óvatosan kell bánni az előítéletekkel, mert tényleg bármelyikünk járhat ilyen cipőben.

2010. okt. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!