Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet az, hogy egy...

Hogy lehet az, hogy egy családban ugyanaz a vezetéknév y a többi rokonnál pedig i végződésű?

Figyelt kérdés

Pl. Gerlóczy. A család egyik fele Gerlóczy a másik Gerlóczi.


Ti az y-t vagy az i-t választanátok?


2023. febr. 22. 21:37
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Passz. Pont a héten voltam temetőben, Szalai Annamária sírjához közel van apué, most tűnt fel, hogy a szülei neve y-ra végződik, meg azt hiszem, a testvéréé is.
2023. febr. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
83%
Valószínűleg ha régen volt az a névváltoztatás, akkor az egyik felének ezt engedték, a másiknak meg azt.Nem volt benne logika vagy tudatosság.Régen tudtommal nem nagyon lehetett válogatni.
2023. febr. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Én csak annyit tudok, hogy a kommunizmus alatt nem volt annyira elterjedt az y és sok nevet megváltoztattak i végződésűre.
2023. febr. 22. 21:50
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy elírták anyakönyvezésnél. Anyukám felmenőinél például van akinek x-el, van akinek ksz-szel írták a vezetéknevét, mert anyakönyvezésnél mindig máshogy jegyezték be.


Én a Gerlóczy-t választanám.

2023. febr. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Anyakönyvi baki is lehet. Ismerek egy családot, ahol a család fele Balogh, a másik fele Balog, h nélkül. Mintha az anyakönyvvezető ecc-pecc-et játszott volna, most akkor melyik legyen éppen.
2023. febr. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

A szocializmus alatt sokan cserélték le az y-t i-re, mert a nemesi családoknak voltak y-nal végződő neveik, amit a kommunizmus alatt nem díjaztak.

Egy kollégám mesélte, az ő apja azért vette le az y-t, mert így tudott a Honvédségnél érvényesülni.

2023. febr. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Nagymamám mesélte, hogy neki egyszer egy kommunista pártkatona elkérte a személyijét és amikor meglátta az y-t, akkor keserűen megkérdezte, hogy "magácska ilyen arisztokrata?" a kommunizmus alatt köztudottan ki nem állhatták az előkelő osztályt.
2023. febr. 22. 22:18
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősöm anyja Uly volt, aztán valami hivatalnok eltévesztette és azóta ő Uj lett. Még csak nem is Uli.
2023. febr. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
0%
Y olyan fennhéjázós.
2023. febr. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
9: Szerintem meg csak az ostobák kategorizálják az embereket a nevük végződése szerint.
2023. febr. 22. 22:36
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!